قیمت نفت برنت پشت مقاومت 67 دلار
رشد خیره کننده شاخص بالتیک

احتمال تداوم روند نزولی نفت برنت

تحلیل تکنیکال نفت برنت

حمایت مهم 62 دلار شکسته شد

یادآوری: در تحلیل 26 اردیبهشت 94 تحلیل قیمت نفت برنت را با عنوانی نگرانی در قیمت نفت شروع کردیم و در آن تحلیل به این موضوع اشاره شد که اگر قیمت نفت طی چند روز آینده نتواند رکوردهای 71 و 72 دلار را ثبت کند، میتواند با افت زیادی روبرو شود و اهداف زیر 46 دلار را نیز متصور بودیم. همچنین حمایت 62 دلار را بسیار کلیدی دانستیم.

آنچه گذشت: در تحلیل قبلی به شکسته شدن حمایت مهم 62 دلاری نفت برنت اشاره کردیم و عنوان شد که راه برای افت بیشتر قیمت هموار شده که هدف 50 دلار را برای میان مدت در نظر داشتیم و به حمایت نزدیک 59 دلار نیز اشاره کردیم. لذا طی 10 روز گذشته شاهد افت بیشتر قیمت بودیم، بطوری که بدون توجه به حمایت 59 دلار روانه 55 $ شد و نیمی از مسیر تعیین شده را طی کرد.

اما اکنون: قیمت پس از برخورد به حمایت 55$ در مسیر رشد قرار گرفت و با سرعت آرامی به مقاومتهای 59 و 60 دلار نزدیک شده است. این در حالی است که وضعیت مکدی لاین در تایم روزانه و حتی تایم های بالاتر همچنان نزولی است، لذا به نظر میرسد این رشد اخیر قیمت اصلاح قیمت در روند نزولی باشد. بنابراین مادامی که قت نتواند رکوردهای بالای 60 دلار را ثبت کند، انتظار افت بیشتر قیمت و حتی شکسته شدن 55$ وجود دارد.

تحلیل تکنیکال نفت برنت

نمودار روزانه قیمت نفت برنت

این در حالی است که مقاومتهای 59 تا 60 دلار مورد تایید Rsi میباشد. لذا اگر قیمت قبل از لمس 59 دلار در مسیر نزول قرار بگیرد، افت بعدی از سرعت حرکتی بیشتری برخوردار خواهد بود و انتظار میرود ظرف مدت کوتاهی بتواند رکوردهای 51 و 50 دلار را لمس کند و این در حالی است که هنوز انتظار افت قیمت به زیر 46 دلار به قوت خود باقی است.

 

حسین محمدپور
حسین محمدپور
تحلیل گر و مدرس تحلیل تکنیکال هستم و برای تحلیل سهام و معاملات از استراتژی MRM استفاده می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *