سکه امامی در مسیر رشد قیمت
2015/10/16
تحلیل تکنیکال کفرا
2015/10/17
نمایش همه

الگوی برگشتی در نمودار مس

ضمن تاکید بر اهمیت حمایت 4900 دلار، انتظار داریم قیمت مس بتواند با گذر از 5400 دلار به مقصد 5900 تا 6000 دلار پیش روی نماید.

تحلیل تکنیکال مس

در نمودار هفتگی مس، اولین موضوعی که خودنمائی میکند، تغییر شیب خط روند نزولی قیمت است که همین موضوع طی هفته های گذشته باعث تشدید افت قیمت شد. اما در حال حاضر واگرایی های مشهودی در RSI و مخصوصا MACD دیده میشود که اولین نشانه های تضعیف روند نزولی قیمت در مقیاس هفتگی خواهد بود. این درحالی است که طی چند هفته قبل شاهد شکل گیری الگوی دوقلو هستیم که میتوانند عاملی برای چرخش روند به صعودی باشد. بنابراین برای تایید الگوی مذکور احتیاج به شکست خط گردن در ۵۴۰۰ دلار داریم که در اینصورت هدف کلاسیک دوقلو در محدوده ۵۹۰۰ دلار واقع شده است که در همین محدوده با اولین خط روند نزولی خود نیز درگیر خواهد شد.

لازم به ذکر است که اگر الگوی دوقلو نتواند با شکستن خط گردن تایید بگیرد و از طرفی حمایت مهم ۴۹۰۰ دلار از دست برود، شکل الگو مثلث خواهد شد که ناشنه تداوم روند نزولی خواهد بود. گرچه با توجه به واگرایی اسیلاتورها این احتمال بسیار ضعیف است.

تحلیل قیمت مس

نمودار هفتگی مس

خلاصه مطلب:

بنابرآنچه گفته شد، به نظر میرسد قیمت مس در بازارهای جهانی طی هفته های آینده موفق به شکست مقاومت ۵۴۰۰ دلار گردد و پس از آن هدف کلاسیک ۵۹۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار را دنبال نماید. مادامی که قیمت رکوردهای زیر ۴۹۰۰ دلار را ثبت نکند، تحلیل فوق معتبر خواهد بود.

لازم به ذکر است که افزایش قیمت مس میتواند تاثیر مثبتی بر روی سهام شرکت ملی مس (فملی) داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *