بررسی قیمت نفت برنت
۱۳۹۳/۱۲/۲۳
به بهانه پالایشی ها
۱۳۹۳/۱۲/۲۷
نمایش همه

بررسی تکنیکی ۵ سهم

◆ ارفع: در نمودار قیمت شاهد شکل گیری واگرایی مثبت هستیم، لذا شرایط رشد قیمت در حال تقویت است و این در حالی است که الگوی دوقلوی کف نیز شکل گرفته که در صورت عبور قیمت از ۲۳۵ تومان سیگنال رشد با هدف کلاسیک ۲۶۰ صادر میکند، لذا خرید در محدوده های فعلی قیمت (بین ۲۱۵ تا ۲۳۰) با رعایت حدضرر ۲۱۰ تومان میتواند گزینه خرید کم ریسکی باشد.

◆ خفناور: چندی پیش قیمت حمایت بسیار مهمی در ۷۸۰ را از دست داده است، لذا این موضوع شرایط را برای رشد قیمت با چالش جدی روبرو کرده، از طرفی حمایت ۷۳۰ در قمیت پایانی، مانع افت بیشتر قیمت شد. شرایط برای رشد قیمت با مشکلات زیادی روبرو هست و در حال حاضر بهترین حدضرر در ۷۳۰ واقع شده و این در حالی است که تا قیمت نتواند به بالای ۷۸۰ برسد، انتظار برای رشد قیمت دور از ذهن است. توصیه به رعایت حدضرر دارم و فعلا شرایط را برای خرید مناسب نمیبینم.

◆ کفرا: طی معاملات شنبه ۲۳ اسفند سیگنال اولیه رشد صادر شده است، اما برای تایید بایستی بتواند از ۱۰۰۰ تومان عبور نماید که در اینصورت هدف اول را ۱۱۰۰ خواهیم دید. تنهای توصه ما در این سهم رعایت حدضرر ۹۱۵ تومان است.

◆ خعتبار: مدتی است قیمت بین ۱۵۵ تا ۱۷۵ تومان در حال نوسان است، لذا قیمت برای تعیین تکلیف بایستی از یکی از این دو سطح عبور نماید. افت قیمت به زیر ۱۵۵ حدضرر را فعال خواهد کرد و رشد قیمت به بالای ۱۷۵ سیگنال رشد مناسبی خواهد بود که اهداف ۲۱۰ و ۲۲۵ تومان دارد. بنابراین با توجه به اینکه فاکتورهای رشد قیمت در حال تقویت است، افراد ریسک پذیر میتوانند در قیمتهای فعلی با رعایت حدضرر ۱۵۵ تومان و با حجم کم ورود نمایند و در صورت عبور قیمت از ۱۷۵ نیز به حجم معامله اضافه کنند.

◆ تکمبا: نمودار قیمت در وضعیت فالو (دنبال کننده و بدون سیگنال) است. مقاومت مهمی در ۱۱۷ تا ۱۲۰ تومان دارد که عبور از این سطح میتواند سیگنال رشد با هدف ۱۴۰ تومان باشد. اما در نمودار تعدیل شده، شرایط کمی سخت شده، بطوری که احتمال افت قیمت در حال تقویت است، و چنانچه حمایت ۹۵ را از دست بدهد سیگنال افت صادر خواهد کرد که هدف اولیه ۸۸ دارد، ولی در اینصورت روند سهم میل به نزول بیشتر خواهد داشت. نتیجه اینکه اگر قصد خرید دارید بهتر است صبر کنید قیمت از ۱۲۰ عبور کند.

1 Comment

  1. […] تحلیل مورخ ۲۵ اسفند ۹۳ سیگنال خرید ارفع را در قیمتهای ۲۱۵ تا ۲۳۰ اعلام کردیم و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *