سوئیفت در ۱۲ بانک فعال شد/ آینده ارز تک نرخی
2015/10/05
نفت برنت صعود خواهد کرد؟!
2015/10/06
نمایش همه

بررسی مجدد قنیشا

تحلیل تکنیکال قند نیشابور و روند آتی ان

تحلیل تکنیکال قنیشا

در تحلیل گذشته سهام قند نیشابور در اردیبهشت ماه با عنوان تحلیل هارمونیک قنیشا (برای مشاهده اینجا را کلیک کنید) به کف تاریخی ۸۶ تومان اشاره کردیم و عرض شد که انتظار برگشت از باند حمایتی ۸۰ الی ۸۶ داریم. طبق انتظار، سهم پس از مدتی حرکت جانبی در محدوده مورد با افزایش تقاضا و رشدی بیش از ۸۰ درصد همراه شد.

و اما اکنون …. دو سناریو می توان برای روند آتی سهم ترسیم کرد.

سناریو اول:

سهم پس از رشدی خیره کننده تا نزدیک ۱۵۰ تومان وارد فاز استراحت شده و در محدوده ای بین ۱۱۰ تا ۱۵۰ تومان در حال نوسان است. هنوز نمی توان به طور قطع مسیر حرکت موج بعدی را مشخص کرد. البته با توجه به وضعیت اندیکاتور ها و سابقه سهم، احتمال صعود قیمت بیشتر می باشد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهد می کنید احتمال تشکیل الگوی مثلت متقارن (صعودی) وجود دارد. اسیلاتور MFI نیز به شدت افت کرده و شرایط را برای صعود مجدد محیا کرده است.

ناگفته نماند که تا زمانیکه ضلع بالایی مثلث شکسته نشده، الگوی مذکور تایید نشده و از صعود سهم خبری نخواهد بود. اولین مقاومت سهم ۱۲۵ تومان و مقاومت بعدی ۱۴۰ تومان می باشد. شکست این دو مقاومت، ادامه صعود سهم را تایید کرده و حتی قیمت های بالای ۲۰۰ تومان نیز قابل دستیابی خواهد شد.

در این شرایط حد ضرر سهم ۱۱۰ تومان خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قنیشا

نمودار روزانه قنیشا

 

سناریو دوم:

باید توجه داشت که در تحلیل تکنیکال احتمالات پیش روی سهم را بررسی میکنیم. بر همین اساس با توجه نوسانات اخیر سهم احتمال تشکیل و تایید الگوی سروشانه سقف نیز وجود دارد که این الگوی با شکست خط گردن در قیمت ۱۱۴ تومان و حمایت مهم خود در ۱۱۰ تومان تایید خواهد شد.

درصورت تایید الگوی سروشانه سقف، یعنی با شکست ۱۱۰ تومان، انتظار ریزش عمیق تری برای سهم وجود دارد.

تحلیل تکنیکال قند نیشابور

نمودار روزانه قنیشا ۲

خلاصه: سهم در فاز استراحت و بدون روند می باشد. شکست هر یک از سطوح ۱۱۰ و یا ۱۴۰ تومان، روند آتی سهم را نشان خواهد داد. شکست حمایت ۱۱۰ تومان سیگنال ریزش و شکست مقاومت ۱۴۰ تومان سیگنال صعود تا ۱۵۳ و در نهایت ۲۱۵ را صادر خواهد کرد. 


دوره تحلیل تکنیکال و استراتژی MRM 
استراتژی قدرتمند تشخیص روند

شروع دوره از جمعه ۱۷ مهرماه به مدت ۶ هفته
برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *