وملت و سیگنال میان مدت رشد
می 23, 2015
بررسی ۱۰ سهم در یک نگاه
می 23, 2015
نمایش همه

بررسی مقاومت و حمایت سهم ها در یک نگاه

حمایت سهم

بررسی مقاومت و حمایت سهم های بورس تهران

مهمترین حمایت سهم خکاوه

 سهم در بلند مدت سیگتال خروج داده و به نظر می رسد مثبتهای احتمالی تنها فرصت خروج خواهند بود. مهمترین حمایت سهم نیز ۹۰ تومان می باشد.

کفپارس

مهمترین حمایت سهم ۲۹۰ تومان می باشد که در صورت شکست احتمال دسابی به ۲۰۰ تومان نیز وجود دارد.

قاسم

  همچنان منتظر محدوده ۷۰۰ تا ۷۶۵ تومان هستیم تا در صوت بروز علائم برگشتی در این ناحیه نصیت به خرید سهم تصمیم گیری نماییم.

خچرخش

 سهم در نزدیکی حمایت مهم خط پایینی کانال قرار دارد و به نظر میرسد توانایی افت به زیر ۱۶۵ تومان را نداشته باشد.

چکاوه

  در صورت شکست مقاومت ۱۴۵۰ تومان انتظار داریم روند صعودی در سهم شکل بگیرد.

کگاز

   محدوده حمایتی مهم ۳۰۰ تا ۳۲۰ تومان را داریم که در صورت رسیدن به این ناحیه انتظار برگشن خوبی را برای سهم داریم و موقعیت خوبی رقم خواهد خورد.

تجار

  در قیمت ۷۲ تومان پیشنهاد به خرید شد. (در گروه تلگرام موج برتر) در نزدیکی ۹۰ تومان مقاومت سنگینی دارد که در صورت تضعیف قدرت خریدار توصیه به شناسایی سود دارم.

بمپنا

 در قیمتهای ۱۰۰۰ تا ۱۰۴۰ تومان حمایت قوی وجود دارد که به نظر می رسد توانایی حمایت از سهم در این ناحیه وجود داشته باشد.

کاذر

 در محدوده ۳۲۰ تا ۳۴۰ توصیه به خرید کردیم. هدف میان مدت سهم ۵۴۰ تومان و مقاومت سهم ۳۸۰ تومان می باشد.

غشان

به نظر می رسد حمایت ۵۸۰ تومانی توانسته است جلوی ریزش بیشتر سهم را بگیرد. لذا بهترین حدضرر فعلی در ۵۸۰ قرار دارد. از طرفی با شکست ۷۰۵ تومان سیگنال صعود سهم صادر خواهد شد.

خپارس

 نشانه های رشد کوتاه مدت در سهم دیده می شود با این حال انتظار برای تایید سیگنال ورود بهترین اقدام است. همچنین برای کوتاه مدتی ها توصیه به رعایت حد ضرر ۸۰ تومان داریم.

7 Comments

 1. الهه فلاحی گفت:

  خیلی سپاسگذارم از راهنمایی خوب شما

  به نظرتون من حق تقدم این سهم را بخرم ؟ بنده قصد داشتم ۴۰۰ هزار تا از این حق تقدم را بخرم به جای اینکه بروم خود سهم را خریداری کنم؟همچنین من یک تحلیل از وخارزم دیدم گذاشته بودید که دید خودتون هم نسبت به این سهم مثبت بود ولی هم اکنون نمیدونم آیا حق تقدم این سهم کاهش بیشتری دارد یا خیر خد سهم هم که احتمال داره تا ۱۲۲ بیاد و بعد اصلاح بشود
  ممنون می شوم نظرتون را در مورد خرید اعلام کنید

  • سیدحسین محمدپور گفت:

   سلام
   توصیه میکنم که اون تحلیل رو مجدد بخوانید و در صورت ورود به سهم یا حق تقدم به حدضرر پایبند باشید.
   تا زمانی که قیمت پایانی سهم زیر ۱۲۷ تومان تثبیت نشود، معتقد به صعود هستم

 2. الهه فلاحی گفت:

  خیلی ممنون هستم بابت راهنمایی شما

  منظور شما از بخشی از نقدینگی را برای حدود ۴ ماه آزاد میکندچیست؟مگر وقتی به مجمع می رویم نمی توانیم بعد از مجمع سهام خود را بفروشیم و از سود شرکت برخوردار شویم درواقع مگر با فروش سهم باز هم به ما سود تلق نمیگیرد؟

  تاچه زمانی حق تقدم های یک سهم به فروش می رود درواقع همین وخارزم چه زمانی دیگر نمی توان حق تقدم آن را معامله کرداین سوال را برای این پرسیدم که اگر حق تقدم را خریدم هرزمانی می توانم آن را بفروشم یا اینکه نمی شود هرزمانی آن را فروخت

  • سیدحسین محمدپور گفت:

   سلام مجدد
   مثلا وقتی که سهامدار عمده ۱۰۰۰ سهم را به قیمت ۱۳۰ تومان میفروشد و در مقابل آن ۱۰۰۰ حق تقدم به قیمت ۳۰ تومان میخرد که سود مجمع هم به آن تعلق می‌گیرد، در واقع له ازای هر سهم مبلغ ۱۰۰ تومان نقدینگی آزاد کرده که حداقل ۴ ماه در اختیار اوست. ۲ ماه بخاطر مهلت استفاده از حق تقدم و حداقل ۲ ماه هم تا زمان حق های استفاده نشده.
   در مورد سوال بعدی، همانطور که فرمودید، وقتی در رمان مجمع سهامدار هستید، سود به شما تعلق میگیرد، حتی اگر بعد از مجمع سهم را بفروشید.
   مهلت فروش و یا استفاده از حق تقدم معمولا ۲ ماه است که گاها تمدید هم میشود، اما اگر به اطلاعیه های کدال مراجعه کنید، گزینه ای با عنوان مهلت استفاده از حق تقدم وجود دارد که در آن اطلاعیه تاریخ دقیق این موضوع مشخص شده است. لذا در طی این مدت حق تقدم ها قابل معامله است. و پس از آن مهلت دیگر قابلیت معامله ندارد.

 3. الهه فلاحی گفت:

  با عرض سلام ممنون می شوم به سوالم جواب دهید.
  آیا به حق تقدم ها سود مجمع تعلق می گیرد ازکجا باید بفهمیم که یک حق تقدم به آن سود مجمع تعلق میگیرد یا خیر؟
  چرا بعضی ازحق تقدم ها ارزش آنها بالاتر هست مثلا چرا حق تقدم خارزم بالاتر می باشد به طور مثال حق تقدمش ۳۵ بود امروز و با مبلغ اسمی واریزی می شود ۱۳۵ درصورتی که خود سهم ۱۲۷ بود وهمچنین یه سری حق تقدم ها ارزششان پایین تر هست مثا فاراک .ممنون می شوم یه راهنمایی کنید.
  همچنین وقتی ما یک حق تقدم می خریم آیا باید همزمان مبلغ اسمی را بریزیم مثلا من اگر حق تقدم خارزم را خریداری کردم می توانم اصلا مبلغ اسمی را واریز نکنم ؟

  • سیدحسین محمدپور گفت:

   با سلام و درود
   در مورد حق تقدم هایی که سود مجمع به آنها تعلق نمیگیرد بایستی به اطلاعیه های کدال مربوط به همان سهم مراجعه کنید. اما در خصوص حق تقدمهایی که نسبت به قیمت سهم + ارزش اسمی (۱۰۰۰ ریال) بیشتر از حد متعارف معامله میشوند، دلایل مختلفی میتواند داشته باشد. مثلا یکی از این دلایل اینست که مثلا در وخارزم ح چون افزایش سرمایه قبل از مجمع عمومی عادی ثبت میشود سود مجمع به آن تعلق میگیرد، لذا برای سهامدار عمده حق تقدم سهم میتواند از خود سهم جذابتر باشد، به همین دلیل تقاضا در حق تقدم زیاد است و عرضه در سهم.
   بطور کلی در واقع با فروش سهم و خرید حق تقدم هم از سود مجمع برخوردار میشود و هم بخشی از نقدینگی را برای حدود ۴ ماه آزاد میکند. از طرفی تعداد سهام خود را نیز از دست نمیدهد و مهمتر از همه اینکه چون سهامدار عمده متعهد به خرید حق تقدمهای استفاده نشده است، با این کار نقدینگی کافی برای حق های استفاده نشده را نیز تامین میکند.
   البته دلایل بسیار دیگری نیز میتواند باشد که حق + ۱۰۰ تومان از سهم گرانتر معامله شود.

  • سیدحسین محمدپور گفت:

   در مورد اینکه پس از خرید حق میتوانید ۱۰۰ تومان را واریز نکنید؟ جواب بله است. در اینصورت حق تقدمهای شما استفاده نشده معنی میشود و در تاریخ مشخصی قبل از ثبت افزایش سرمایه شرکت از طرف شما این حق تقدمها را در بازار میفروشد و مبلغ آن را به حساب شما واریز میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *