در امتداد روند ۵ اردیبهشت ۹۵
2016/04/24
در امتداد روند
در امتداد روند ۸ اردیبهشت ۹۵
2016/04/27
نمایش همه

خزامیا صعودی یا نزولی؟

تحلیل تکنیکال قیمت سهام بورس تهران

تحلیل تکنیکال قیمت سهام بورس تهران

تحلیل تکنیکال خزامیا

بررسی نمودار قیمت سهام خزامیا در تایم هفتگی

در نمودار هفتگی و تعدیل شده خزامیا، قیمت پس از برخورد به سقف کانال صعودی بلند مدت وارد فاز اصلاح شد و و در برخورد به یکی از خطوط داخلی کانال واکنش مثبت نشان داد و صعودی موقت را در دستور کار قرار دارد که قیمت از ۱۱۵ تا نزدیک ۱۴۰ تومان رشد را تجربه کرد.

حمایت ۱۱۵ تومان مورد تایید RSI در تایم هفتگی می باشد و مکدی نیز فاز مثبت دارد، لذا در نگاه اول میتوان گفت که روند صعودی بلندمدت قیمت همچنان ادامه خواهد داشت و از آنجا که هنوز هیستوگرام مکدی در فاز مثبت است، باید افت اخیر قیمت را فاز اصلاحی از تایم پائین تر بدانیم. لذا برای بررسی به تایم فریم روزانه خواهیم رفت.

نمودار هفتگی خزامیا

نمودار هفتگی خزامیا

بررسی نمودار قیمت سهام خزامیا در تایم روزانه

در نمودار تایم روزانه نیز مکدی هنوز مثبت این و احتمال تداوم صعود و اتمام اصلاح وجود دارد، اما تاکنون هنوز سیگنالی مبنی بر آغاز موج اصلی بعدی دریافت نشده است و هیستوگرام مکدی همچنان منفی است. این در حالی است که اگر سوابق RSI را در تایم روزانه بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که خط مقاومتی ۵۶ در RSI نقش بسیار مهمی دارد، بطوری که رشدهای اصلی قیمت زمانی اتفاق افتاده که RSI در رکوردهای بالای ۵۶ قرار داشته است.

بنابراین میتوانیم همین خط را در RSI سیگنال رشد مجدد سهم بدانیم، البته مشروط به اینکه مکدی وارد فاز منفی نشود. این در حالی است که نوسانات اخیر قیمت و رشد موقت بشکل الگوی ادامه دهنده پرچم درآمده است که اگر قیمت رکوردهای زیر ۱۱۸ تومان را ثبت کند، تایید خواهد شد و احتمال افت قیمت تا ۱۰۰ تومان را تایید خواهد کرد.

نمودار تایم روزانه خزامیا

نمودار تایم روزانه خزامیا

خلاصه مطلب: در حال حاضر نمودار قیمت سهام خزامیا در وضعیت فالو (بدون سیگنال) قرار دارد و مادامی که RSI تایم روزانه رکوردهای بالای ۵۶ را ثبت نکند، سیگنال رشد مجدد سهم صادر نخواهد شد و احتمالا این برابر با قیمت ۱۴۰ تومان خواهد بود. از طرفی افت قیمت به کمتر از ۱۱۸ تومان میتواند سیگنال افت مجدد تا حدود ۱۰۰ تومان را صادر نماید. لذا در حال حاضر بهترین حدضرر کوتاه مدتی ۱۱۸ تومان است و برای خرید بهتر است تا شکست مقاومت ۱۴۰ تومان صبور بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *