شاخص بورس تهران در انتظار سیگنال
2016/02/23
احتمال رشد قیمت دلار تقویت شد!
2016/02/25
نمایش همه

قیمت طلا (اونس) صعودی یا نزولی!؟

تحلیل تکنیکال طلا – اونس

بررسی میان مدت قیمت طلا (اونس) – نمودار تایم هفتگی

در نمودار هفتگی و خطی قیمت طلا، شاهد برخورد قیمت به سقف کانال میان مدت هستیم که این محدوده، میانه کانال نزولی بلندمدت قیمت طلا نیز محسوب می شود. لذا در نگاه اول باید محدوده ۱۲۵۰ تا ۱۲۶۰ دلار را مقاومتی با اهمیت بدانیم، که نتیجه این مقاومت توقف رشد پر قدرت قیمت طلا بود و همانطور که میدانید، طی دو هفته گذشته قیمت چندین بار برای شکست این محدوده بارها تلاش نموده و ناموفق بود.

این در حالی است که پیش از این سیگنال رشد بلند مدتی در RSI صادر شده و مکدی نیز فاز مثبت را تجربه نموده. بنابراین در یک رویکرد میان مدت می‌توانیم انتظار عبور قیمت از ۱۲۶۰ دلار را داشته باشیم. اما در کوتاه مدت بهتر است تایم فریم‌های پائین‌تر را مورد ارزیابی قرار دهیم.

94-12-04- Gold W

 

بررسی قیمت طلا در کوتاه مدت (نمودار تایم روزانه)

نوسانات اخیر قیمت در نمودار تایم روزانه قیمت طلا، شبیه به الگوی مثلث شده است که درصورت شکست مقاومت ۱۲۶۰$ انتظار رشد پایداری از قیمت طلا خواهیم داشت که در در این صورت می‌توان هدف ۱۴۰۰ تا ۱۴۲۰ دلار را انتظار داشت. اما با توجه به وضعیت اسیلاتورهای MACD  و RSI در حال حاضر انتظار عبور قیمت از ۱۲۶۰$ کمی دور از ذهن است.

با توجه به آنچه در بررسی میان مدت قیمت طلا عنوان شد، و با توجه به اینکه سیگنال افت قیمت در RSI مشاهده می‌شود، شاید انتظار افت قیمت تا محدوده حمایتی ۱۱۹۵$ دور از ذهن نباشد. لذا چنانچه قیمت از مرز حمایتی ۱۱۹۵ دلار نیز عبور کند و به عبارتی این حمایت مهم را بشکند، احتمال افت قیمت تا حدود ۱۱۶۰ دلار تقویت خواهد شد.

94-12-04- Gold D

 

خلاصه مطلب

با توجه به آنچه گفته شد، وضعیت فعلی قیمت طلا (اونس) در میان مدت بصورت فالو (دنبال کننده و بدون سیگنال) درآمده است. لذا دو سطح قیمتی مهم برای تعیین تکلیف قیمت طلا وجود دارد. مقاومت ۱۲۶۰$ که با شکست آن می‌توان شکست الگوی مثلث و خروج از کانال نزولی میان مدت را تایید شده دانست که در اینصورت هدف کلاسیک میان مدت ۱۴۰۰ تا ۱۴۲۰ دلار را در نظر خواهیم گرفت. از طرفی حمایت بسیار با اهمیت ۱۱۹۵$ که اگر شکسته شود، مقاومت سقف کانال تایید خواهد شد و احتمال افت قیمت تا ۱۱۶۰ دلار را تقویت می‌کند، این در حالی است که با توجه به وضعیت اسیلاتورها احتمال دوم، یعنی افت قیمت محتمل تر از رشد و شکست سقف کانال می باشد.

درهر صورت اگر در حال حاضر پوزیشن خرید با دید میان مدت دارید، بهتر است فعلا بسته شود و منتظر سیگنال بعدی در قیمت باشیم.

 

نظرات خود را در مورد این تحلیل و همچنین سوالات و نظر خودتان را در مورد قیمت طلا در بازار جهانی در انتهای همین صفحه در قسمت دیدگاه ها بنویسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *