در امتداد روند
در امتداد روند ۱۰ اسفند ۹۴
2016/02/29
قیمت روی از مقاومتی مهمی گذشت!
2016/03/04
نمایش همه

سیگنال رشد قیمت مس پس از دو سال!

فلزات اساسی | مس

تحلیل قیمت مس

تحلیل تکنیکال قیمت مس در بازارهای جهانی

در نمودار فلز “مس” در بازارهای جهانی پس از گذشت ۲ سال سیگنال معتبر رشد دیده میشود. با توجه به نمودار تایم روزانه به نظر می رسد که شکست مقاومت ۴۷۰۰ دلار الگوی برگشتی سروشانه معکوس را تایید نموده که هدف کلاسیک ۵۱۰۰ دلار را در نظر خواهیم گرفت، که در این بین مقاومت روانی و تاریخی ۵۰۰۰ دلار چشم نوازی می کند.

سیگنال خرید مس در بازارهای جهانی در حالی صادر شده که مکدی فاز مثبت به خود گرفته است. لذا به نظر میرسد که رشد قیمت پایداری در نمودار مس رخ دهد، بطوری که در یک رویکرد میان مدت انتظار رشد قیمت تا محدوده ۵۴۰۰$ دلار دور از ذهن نیست.

اما در رویکرد بلندمدت، با توجه به اینکه مکدی در تایم هفتگی و ماهانه هنوز فاز مثبت ندارد، هنوز نمیتوان تغییر روند از نزولی به صعودی را در تایم های بلند و رویکرد بلندمدت قطعی دانست. بنابراین در حال حاضر هدف ۵۴۰۰ دلاری برای مس بسیار با اهمیت است و احتمالا قیمت در پشت این مقاومت برای مدتی متوقف گردد.

نمودار روزانه قیمت مس

نمودار روزانه قیمت مس

تاثیر افزایش قیمت مس بر سهام بازار بورس

با توجه به آنچه گفته شد، از این پس میتواینم برای سهامی که وابستگی به قیمت مس دارند، تصمیم بهتری بگیریم. بطور مثال سهام شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) که تولید کننده مس میباشد، از افزایش قیمت تاثیر مثبت خواهد گرفت و سهامی همچون خشرق، بکام، بکاب، بترانس، فباهنر که مصرف کننده مس هستند، افزایش قیمت مس باعث افزایش هزینه های تولید برای این شرکتها میشود. گرچه برای اینکه تاثیر تغییرات قیمت مس را بر روی درآمد این سهام بررسی نمائیم، بهتر است مقدار قیمت مس را در بودجه این شرکتها مورد ارزیابی قرار دهیم.

خلاصه اینکه از این به بعد میتواینم به سیگنال های خرید سهام فملی اهمیت بیشتری بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *