شورای رقابت: قیمت دنا و تندر اتوماتیک آزاد شد
در پی تعلل مدیریت ایران خودرو ارزش مارکت “خودرو” زیر “خساپا” رفت !
نمایش همه

قیمت دلار آمریکا صعودی یا نزولی؟

قیمت دلار آمریکا

تحلیل تکنیکال قیمت دلار آمریکا

در نمودار تایم روزانه قیمت دلار آمریکا در مقابل ریال شاهد شکل گیری کانال میان مدت صعودی با سیب بسیار ملایم هستیم که ظاهرا قیمت در تلاش به رسید به کف این کانال صعودی می باشد. قیمتی که در کف کانال مذکور میتوان به آن اتکا کرد، حدود ۳۳۵۰ تومان است، این در حالی است که قبل از لمس کف کانال صعودی خود با حمایت بسیار با اهمیت ۳۴۰۰ تومان روبرو است که در نزدیکی خط روند صعودی میان مدت قیمت قرار دارد.

با توجه به موارد فوق و توجه به اینکه قیمت در طی ۳ ماهه گذشته بین دو قیمت ۳۴۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان نوسانات رنجی را تجربه نموده است، در حال حاضر در وضعیت فالو (بدون سیگنال) قرار دارد، لذا مادامی که یکی از قیمتهای دو طرف بازار رنج (یعنی ۳۴۰۰ و یا ۳۵۰۰ تومان) شکسته نشود، وضعیت کلی قیمت بلاتکلیف خواهد ماند. لذا قیمت دلار برای تعیین تکلیف نیاز به شکستن یکی از قیمتهای مذکور دارد.

dollar 95- 02-22 D

اما در این میان نکته بسیار مهمی وجود دارد که اگر قیمت موفق به شکستن حمایت ۳۴۰۰ تومان شود، احتمال اینکه کف کانال نزولی نتواند مانع ریزش قیمت شود، بسیار زیاد است، بطوری که انتظار داریم “درصورت شکسته شدن حمایت ۳۴۰۰ تومان” قیمت تا محدوده های نزدیک به حمایت روانی و رند ۳۰۰۰ تومان به افت خود ادامه دهد. لازم به تاکید است که مادامی که حمایت ۳۴۰۰ تومان محفوظ بماند این گفته فقط یک فرضیه است و احتمال افت تا حدود ۳۰۰۰ تومان فقط درصورت از دست رفتن حمایت ۳۴۰۰ تومان مطرح خواهد شد. لذا با توجه به موارد فوق، در حال حاضر بهترین حدضرر برای افرادی که در پوزیشن خرید قرار دارند، حمایت مهم ۳۴۰۰ تومان خواهد بود.

از طرفی قیمت برای رشد باید بتواند از مرز ۳۵۰۰ تومان گذر نماید، که در اینصورت اولین و مهمترین مقاومت سر راه در ۳۵۷۰ تومان واقع است. بنابراین در حال حاضر و تا زمانی که قیمت در بین دو قیمت ۳۴۰۰ و ۳۵۰۰ تومان در نوسان است، همچنان قیمت پایدار دلار را شاهد هستیم و برای تعیین تکلیف روند بعدی یکی از دو قیمت مذکور باید شکسته شود. و در این میان ۳۴۰۰ تومان برای خریدارها حدضرر مناسبی ارزیابی میشود.

آخرین تحلیل های نرخ دلار آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *