نتیجه نظرسنجی بورس و دنیای مجازی
2015/08/16
شتران پس از بازگشایی
2015/08/17
نمایش همه

تحلیل تکنیکال وتجارت

در حالی که قیمت به باند حمایتی مهمی و نزدیک به خط روند رسیده، اما برای رشد پایدار احتیاج به زمان دارد، لذا با دید میان مدت هنوز برای خرید مناسب نیست.

باند حمایتی بسیار مهم در نمودار بانک تجارت (وتجارت)

نگاهی بلند مدت به نمودار وتجارت در تایم هفتگی

در نمودار تعدیل شده بانک تجارت (وتجارت) در مقیاس هفتگی قیمت به محدوده خط روند صعودی بلند مدت خود نزدیک شده و این در حالی است که RSI حمایت خود را از دست داده و همزمان هیستوگرام مکدی نیز فاز منفی به خود گرفته است. لذا احتمال شکسته شدن خط روند صعودی در محدوده ۸۹ تومان وجود دارد که در اینصورت دو هدف نزولی در ۸۴ و ۷۷ تومان را متصور خواهیم بود. بنابراین باند حمایتی ۸۴ تا ۸۹ تومان از اهمیت بالایی برای تعیین روند بلند مدت قیمت خواهد داشت.

این در حالی است که محدوده ۸۹ تا ۹۰ تومان را میتوان کف کانال صعودی میان مدت قیمت نیز در نظر گرفت. لذا مهمترین رویکرد قیمت در طی هفته جاری و هفته آینده نحوه برخورد با این محدوده حمایتی خواهد بود. 

تحلیل تکنیکال بانک تجارت

نمودار هفتگی وتجارت

 

نگاهی کوتاه مدت به نمودار وتجارت در تایم روزانه

در نمودار روزانه نیز حمایتهای ۸۹ و ۹۰ مورد تایید RSI میباشد، بطوری که در ۶ ماه گذشته حمایت RSI محفوظ مانده است. بنابراین انتظار نوسانات مثبت دور از ذهن نیست که این نوسان مثبت ممکن است شرایط پولبک RSI تایم هفتگی را فراهم نماید. این در حالی است که هیستوگرام مکدی در تایم روزانه برای ثبت رکوردهای مثبت نیاز به صرف زمان دارد، لذا خوشبینانه ترین اتفاق رنج ماندن قیمت در محدوده ۸۹ تا ۹۸ تومان است. در غیر اینصورت قیمت پس از شکست حمایت ۸۹ روانه ۸۴ تومان خواهد شد که شرایط برای رشد مجدد قیمت دشوار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال وتجارت

نمودار روزانه بانک تجارت

بنابرآنچه گفته شد، احتمال از دست رفتن حمایت ۸۹ تومان به مقصد ۸۴ و ۷۷ تومان وجود دارد، لذا بهترین حدضرر در ۸۹ قرار دارد و مادامی که حدضرر فعال نشود، انتظار بازاری رنج با سقف قیمتی ۹۸ تومان خواهیم داشت. بنابراین قیمت برای بدست آوردن شرایط رشد پایدار احتیاج به ثبت رکوردهای بالای ۱۰۰ تومان دارد. لذا علی الرغم اینکه قیمت به حمایت بسیار با اهمیتی رسیده است، فعلا توصیه به ورود به سهم را نداریم، تا زمانی که شرایط و سیگنال های مطمئن تری دریافت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *