تالار بورس قزوین کجاست؟
بورس قزوین کجاست؟ آدرس اماکن بورس استان قزوین
شاخص کل بورس تهران به چه سمتی می رود؟
نمایش همه

به روز رسانی تحلیل قیمت طلا ی جهانی

تحلیل انس طلا

مروری بر گذشته؛

در تحلیل قبل در تاریخ ۲۸ آذر ۹۷ (برای مشاهده تحلیل قیمت طلا ی جهانی کلیک کنید) به روند صعودی انس طلا اشاره کردیم. در آن تحلیل هدف ۱۳۳۰ دلار را برای قیمت طلا تعیین کردیم.

حال پس از گذشت حدود ۲ ماه از آن تحلیل قیمت دقیقا مطابق پیش بینی ما حرکت کرده و نه تنها هدف مورد نظر را فتح کرده، بلکه کمی فراتر نیز رفته است (۱۳۴۶ دلار).

آیا همچنان شاهد رشد قیمت طلا خواهیم بود؟

در ادامه به بررسی وضعیت تکنیکالی روند قیمت طلا خواهیم پرداخت.

و اما اکنون؛ (تحلیل قیمت طلا ی جهانی)

قیمت انس طلا پس از رشد ۱۸۰ دلاری در قالب روند صعودی میان مدت، حال به محدوده مقاومت (۱۳۵۰-۱۳۶۰) دلار رسیده است. با توجه به تراکم مقاومتها در این ناحیه، به نظر می رسد سد محکمی جلوی راه صعود قیمت طلای جهانی قرار گرفته است. همچنین با توجه به شکل نوسانات اخیر قیمت که احتمال تشکیل الگوی ۳Drive (یا سه حمله، که یک الگوی پایان دهنده روند می باشد) وجود دارد، و همچنین وجود پتانسیل تشکیل واگرایی منفی، به نظر می رسد کفه احتمال برگشت و نزول قیمت بیش از کفه صعود و شکست مقاومت باشد.

تحلیل قیمت طلا ی جهانی

سناریو های پیش روی قیمت طلای جهانی:

سناریو اول: تشکیل الگوی ۳Drive و انتظار ریزش قیمت از نزدیکی ناحیه مقاومتی (۱۳۵۰-۱۳۶۰) دلار (اهداف پیش رو و حمایتها در تحلیل های آینده بررسی خواهد شد.)

سناریو دوم: شکست ناحیه مقاومت (۱۳۵۰-۱۳۶۰) دلار و صدور رشد بلند مدت قیمت طلای جهانی (هدف پیش رو در این سناریو ۱۵۳۰ دلار خواهد بود)

البته ما به عنوان یک تحلیل گر سناریو های مختلف احتمالی را در نظر میگیریم اما به عنوان یک معامله گر حق پیش گویی نداریم و با توجه به مقاومت سنگین ۱۳۵۰ دلار و ظهور علائم برگشت روند، معاملات خرید خود را بسته و منتظر سیگنال های ریزشی می مانیم. از سوی دیگر در صورت شکست مقاومت (۱۳۵۰-۱۳۶۰) دلار، سیگنال رشد بلند مدت طلا صادر شده و به دنبال سیگنال های خرید با توجه به استراتژی معاملاتی خود خواهیم بود.

نتیجه:

با توجه به ظهور علایم ریزش تا زمانی که ناحیه مقاومتی ۱۳۵۰-۱۳۶۰ دلاری به سمت بالا شکسته نشده، انتظار ریزش قیمت برای انس طلا داریم.

پی نوشت:

نوسانات قیمت سکه و طلای داخلی نیز بی شباهت با نوسانات اخیر قیمت طلا نیست. تفسیر با شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.