حمایت شاخص کل بورس تهران
بهترین حمایت شاخص کل بورس تهران کجاست؟
2016/06/17
اخبار موج برتر
اخبار موج برتر – تغییر مهم در بخش اخبار برگزیده بورس
2016/07/12
نمایش همه

سهام خساپا بر سر دو راهی | تحلیل تکنیکال

سهام خساپا

تحلیل تکنیکال سهام خساپا

قیمت سهام خساپا پس از یک موج پر قدرت صعودی از ۸۵ تومان تا محدوده ۴۰۰ تومان (با احتساب سرمایه قبلی ۴۰۰ و سرمایه جدید ۱۹۷ تومان) وارد اصلاح قیمتی شد. این اصلاح از ۱۹۷ تومان شروع و تا نزدیک ۱۰۷ تومان ادامه پیدا کرد یعنی افتی در حدود ۵۰ درصد. قیمت سهم مجدد از ۱۰۷ تومان موج صعودی کوتاه مدتی را تا ۱۴۴ شروع کرد. حال قیمت سهام خساپا زیر مقاومت خط روند نزولی میان مدت خود  یعنی ۱۴۴ تومان در حال نوسان هست. در صورتی که این مقاومت یعنی ۱۴۴ تومان شکسته شود افق جدید به روی سهم باز خواهد شد و شاهد رشد تا ۱۸۰ تومان خواهیم بود.

از سوی دیگر حمایت ۱۳۳ تومان را داریم که حمایت کلیدی قیمت سهام خساپا می باشد که در صورت شکست این حمایت (قیمت پایانی) حدضرر سهم فعال شده و باید در انتظار شکست کف های قیمت باشیم.

شکست ۱۳۳ تومان منجر به افت قیمت خواهد شد. در میانه راه ریزش حمایت های ۱۲۰ – ۱۰۷ و ۱۰۰ تومان را داریم که مهمترین آن در ۱۲۰ تومان قرار دارد.

خرید یا فروش سهم بستگی به استراتژی معاملاتی هر شخص دارد اما به نظر نگارنده بهترین استراتژی برای سهام خساپا صبر است، تا شکست یکی از دو محدوده فوق خواهد بود. یعنی در صورت شکست ۱۴۴ تومان وارد موقعیت خرید می شویم و اگر سهامدار سهم هستیم با شکست ۱۳۳ تومان به پایین و فعال شدن حد ضرر از سهم خروج میکنیم.

تحلیل تکنیکال خساپا

نمودار قیمت سهام خساپا

 

همچنین مقاومت RSI را بر سر راه رشد قیمت داریم که در صورت شکست مقاومت ۱۴۴ تومانی در قیمت سهم، مقاومت RSI که در شکل زیر رسم شده نیز خواهد شکست و این شکست خود به منزله سیگنال خرید سهم خواهد بود.

نمودار RSI خساپا

نمودار قیمت – RSI سهام خساپا

خلاصه مطلب: وضعیت قیمت سهام خساپا در وضعیت فالو و بدون سیگنال است، لذا استراتژی فعلی صبر است، تا یکی از دو سطح مهم ۱۴۴ و یا ۱۳۳ تومان شکسته شود.

آرشیو تحلیل های خساپا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *