خگستر ومحدوده حمایتی
2015/06/13
گارد صعودی در قیمت دلار
2015/06/14
نمایش همه

در امتداد روند ۲۳ خرداد

بررسی مختصر و مفید چند سهم بورسی

بکام        در نمودار سهم الگوی صعودی موچکی به نام پروانه تشکیل شده که انتظار می رود محدوده ۱۱۰ تومان سهم آرام گیرد و شرایط برای یک نوسان رو به بالا محیا شود. (صرفا جهت نوسان گیری در صورت مساعد شدن شرایط)

پترول      در بررسی های قبلی محدوده ۱۵۰ تومان به عنوان حمایت سهم معرفی شد که متاسفانه هفته گذشته این حمایت نیز شکسته شد و به سمت حمایت بعدی یعنی ۱۲۰-۱۳۰ تومان حرکت کرد. حالا انتظار داریم در قیمتهای نزدیک ۱۳۰ تومان موقتا ریزش پایان یاید و شاهد یک نوسان رو به بالا باشیم که مسلما رشد پایدار سهم با توجه به مقاومتهای سنگین سهم دور از ذهن خواهد بود.

تجار     انتظار داشتیم روند سهم از محدوده ۷۲ تومان صعودی شود که متاسفانه پس از یک رشد موقت تا ۸۲ تومان مجدد به ریزش قبلی ادامه داد و تا ۶۳ تومان کاهش قیمت داشت. حال محدوده ۶۳ تومان می تواند به عنوان یک محدوده قوی برگشتی به شمار رود. واکنش به این محدوده میتواند نوید برگشت سهم باشد.

خپارس    در بررسی های گذشته محدوده ۷۲ تا ۷۴ تومان به عنوان محدوده حمایتی سهم معرفی شد که حال قیمت سهم در همین محدوده در حال معامله می باشد. با توجه به اینکه خط روند صعودی سهم نیز همینجاست درصورت بروز واکنش مثبت به این ناحیه می توان انتظار داشت حداقل یک موج صعودی تا ۸۵ تومان داشته باشد.

خزامیا    قیمت ۱۱۲ تومان را می توان به عنوان کاندیدای برگشت سهم دانست. اما با توجه به وضعیت اندیکاتورها و خط روند صعودی شکسته شده اگر موج صعودی بوجود بیاد موقت خواهد بود …

خاور     این سهم مدتهاست به حمایت ۷۰ تومانی واکنش مثبت نشان داده و زیر این قیمت به عنوان یک محدوده ناپایدار برای سهم محسوب می شود. حال نیز انتظار واکنش مثبت سهم نسبت به این محدوده داریم.

فاذر       سیگنال فروش سهم را در شماره های پیشین بولتن و در قیمت های نزدیک به ۲۹۰ تومان صادر کردیم. حال با توجه به الگوی احتمالی هارمونیک گارتلی قیمت های ۲۲۰ و ۲۰۰ تومان را می توانیم به عنوان کاندیدای برگشت سهم بدانیم. درصورت برگشت سهم می تواند رشدی تا نزدیکی ۳۰۰ تومان داشته باشد.

خاهن       در مرحله اول انتظار رشد تا ۲۰۰ تومان و پس از آن اصلاح تا ۱۸۵ تومان را برای سهم داریم. درصورتی که پس از آن بتواند از سد مقاومت ۲۱۰ تومانی رها شود سیگنال صعودی سهم صادر خواهد شد.

وسینا      حمایت معتبر ۱۲۵ تومان را داریم که سهامداران سهم می توانند با حد ضرر شکست ۱۲۰ تومان سهم خود ا نگهداری کنند. فعلا نشانه ای مبنی بر رشد پایدار در سهم دیده نمی شود.

وتجارت  این سهم بانکی نیز به خط روند صعودی میان مدت خود واکنش مثبت نشان داده و در اخرین روز کاری شاهد افزایش تقاضا برای آن بودیم. در مسیر رشد مقاومت ۹۵ تومان را داریم که در صورت شکست آن الگوی دوقلوی کف تایید می شود. البته رهایی از سد مقاومت ۱۰۰ تومانی نیز سخت به نظر می رسد. حد ضرر سهم نیز زیر اخرین حفره تشکیل شده و با شکست ۸۴ تومان خواهد بود.

کاذر      این سهم نیز علارغم خبرهای بنیادی مثبتی که دارد همراه با جو کلی بازار کاهش قیمت را تجربه کرد و پس از معامله در قیمت های بالای ۴۰۰ تومانی مجدد به ۳۴۰ تومان ریزش داشت که البته در تحلیل ها حد ضرر ۳۷۵ تومان را برای ان تعیین کرده بودیم.. حال مجدد حمایت ۳۳۰-۳۴۰ تومانی را داریم که انتظار می رود در این هفته شاهد معاملاتی سبز برای این نماد باشیم. در صورتی که قیمت ۳۳۰ تومان شکسته شود انتظار ریزش عمیق تر برای آن وجود دارد که در این شرایط توصیه به خروج موقت از سهم دارم.

بمپنا      اگر نوسانات یک سال گذشته سهم را یک کانال نزولی فرض کنیم حال با برگشت از قیمت های فعلی این کانال می تواند تایید شود. البته با در نظر نگرفتن این کانال حمایت ۸۷۰ و مقاومت ۹۴۰ تومان را برای سهم داریم که می تواند باعث حبس شدن قیم در این محدوده شود.

خودرو   سهم پس از تشکیل مثلث متقارن ریزشی و تایید آن با شکست ۲۵۸ تومان ریزشی تا ۲۴۶ تومان را تجربه کرد و مجدد با ساخت یک الگوی صعودی هارمونیک از این قیمت برگشت. حال مقاومت ۲۶۰ تومان سد محکمی دربرابر رشد سهم می باشد که تا زمانی که این مقاومت شکسته نشده انتظار هیچ گونه رشد پایدار برای آن وجود نخواهد داشت.

اخابر      وضعیت اندیکاتورها برای یک صعود کوتاه مناسب به نظر میرسد. احتمالا پس از کمی توقف در محدوده ۲۲۰ تومان بتواند تا مقاومت بعدی یعنی ۲۳۵ تومان حرکت کند. حد ضرر سهم نیز شکست ۱۹۵ تومان می باشد.

تاپیکو   قیمتهای ۲۱۸ و ۲۱۰ تومان را می توان به عنوان کاندیداهای رشد سهم دانست. البته با وجود قرار داشتن اندیکاتورها در منطقه هیجان فروش و احتمال اشباع آن هنوز علائم برگشت مشاهد نشده است.

حپترو   حمایت های ۲۰۰ و ۱۸۸ تومان به عنوان مهمترین حمایتهای سهم برای برگشت سهم می باشند که احتمال ریزش به زیر ۱۸۸ تومان کمی دور از ذهن به نظر می رسد و البته غیر ممکن نیست. در صورت رشد نیز مقاومتهای زیادی سر راه آن هست که رشد پایدار سهم بستگی به شکست مقاومت ۳۰۰ تومانی دارد. ناگفته نماند که رشد تا ۳۰۰ تومان نیز بازدهی ۵۰ درصدی را به ارمغان خواهد اورد. حد ضرر نیز شکست ۱۸۸ تومان خواهد بود.

کی بی سی  در گذشته در نزدیکی ۸۰۰ تومان توصیه به خروج از سهم کردیم و مجدد در نزدکی ۵۵۰ تومان توصبه ورود داشتیم. حال در صورتی که مقاومت ۶۶۰ تومانی شکسته شود سروشانه کف بزرگی با هدف ۹۰۰ و مقاومت ۸۰۰ تومان تشکیل خواهد شد.

خریخت      سهمی که ۳ بار در قیمت های ۵۷۰، ۵۵۰ و ۴۸۰ تومان توصیه به خروج کردیم و همان موقع اولین حمایت مهم سهم را ۳۹۰ تومان دانستیم.حال قیمت به نزدیکی این حمایت رسیده و احتمال واکنش مثبت به آن وجود دارد. اما تا حمایت ۳۵۰ تومان روند سهم را نزولی می دانیم. حتی احتمال شکست ۳۵۰ تومان وجود دارد که در صورت شکست آن انتظار خریخت ۲۴۰ تومانی دور از ذهن نخواهد بود.

غشاذر     تا زمانی که مقاوم ۱۱۰ تومان حفظ شده باشد نمی توان از رشد سهم سخن گفت اما پس از اینکه بتواند از پس این مقاومت بر بیاید انتظار رشد تا ۱۳۵ ومان وجود دارد.

شپلی        از این سهم در شماره های پیشین زیاد نوشتیم و پس از شکست مقاومت ۱۹۰ تومانی انتظار رشد تا ۲۳۸ تومان را داشتیم که متاسفانه بخاطر جو منفی بازار از رشد جا ماند و همراه با کلیت بازار موج نزولی را آغاز کرد. حال حمایت مهم ۱۵۰ تومان را پیش رو دارد که البته بخاطر ریزش اخیر سهم و نامساعد شدن وضعیت تکنیکی آن انتظار رشد پایدار دیگر وجود نخواهد داشت.

لپارس     با وجود اینکه سهم با شکست مقاومت ۶۹۰ تومان توانسته سیگنال Break out صعودی را تایید کند اما با توجه به وضعیت اندیکاتورها فعلا توانایی رشد پایدار نداشته و حتی در صورتی که مجدد به زیر مقاومت شکسته شده باز گردد سیگنال فروش ان صادر می شود. بنابراین به حد ضرر شکست ۶۹۰ و تثبیت زیر آن پایبند باشید.

سمگا    در شماره های گذشته با توجه به وضعیت الیوت سهم، سیگنال فروش ان صادر شد. احتمال نوسانات مثبت وجود دارد اما روند کلی آن نزولی می باشد و احتمال ریزش تا ۴۶۵ تومان نیز وجود دارد.

وبشهر   سهمی که در گذشته با تشکیل دوقلوی کف انتظار رشد داشتیم متاسفانه با شکست مواجه شد و نتوانست اهداف ذکر شده را لمس کند. حال حمایت ۱۹۴ تومان را داریم که در صورت نفوذ به زیر آن اوضاع سهم بد تر خواهد شد. که البته شکست این حمایت در این مرحله سخت به نظر می رسد.

خمهر     در گذشته محدوده ۱۵۴ تومان به عنوان یک حمایت صرفا جهت یک نوسان رو به بالا معرفی شد که پس از ان شاهد تشکیل ریز موج صعودی آن بودیم که متاسفانه پایدار نبود و مجدد به ریزش ادامه داد. حال دو قیمت ۱۳۶ و ۱۱۵ تومان را جهت برگشت سهم محتمل می دانیم. احتمال در صورت برگشت از قیمت ۱۳۶ تومان، سهم رشدی پایدار را تجربه خواهد کرد.

قاسم      قیمت ۶۰۰ تومان را می توانیم به عنوان PRZ و مهمترین حمایت برای سختن کف قیمت در این سهم بدانیم.

حسینا    در گذشته حمایتهایی را برای این سهم مشخص کرده بودیم که ۳۷۰۰ تومان تقریبا آخرین امید ما برای برگشت قیمت بود که متاسفانه تا این محدوده نیز ریزش داشت. حال با توجه به وضعیت اندیکاتور ها منتظر واکنش مثبت به این ناحیه می مانیم و در صورت بروز علائم مثبت برای خرید آن تصمیم خواهیم گرفت.

فاراک  اندیکاتور در منطقه هیجان فروشندگی قرار دارند و علائمی از اشباع جبهه فروشندگان مشاهده می شود. بنابراین انتظار یک ریز موج صعودی برای سهم وجود دارد البته صرفا به دید نوسان.

وبملت    تشکیل الگوی گارتلی در این سهم سبب برگشت قیمت از نزدیکی ۲۰۰ تومان شد. حداقل هدف آن نیز ۲۲۴ تومان می باشد.

وگستر   حد ضرر سهم فعال شده است و فعلا نشانه ای از رشد مشاهده نمی شود.

کفپارس   مادامیکه مقاومت ۳۴۰ تومان شکسته نشده انتظاری برای رشد نداریم. تنها در صورت شکست صحیح این مقاومت می توان انتظار داشت که روند نزولی قیمت معکوس شود.

وخارزم    خط روند صعودی سهم در نزدیکی ۱۱۰ تومان قرار دارد که می تواند جلوی ریزش بیشتر سهم را بگیرد یا حداقل سبب توقف موقت آن شود.

بترانس   در قیمت ۶۵۰ تومان معرفی شد و تا ۸۰۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. حال احتمال اصلاح تا ۷۰۰ تومان برای سهم وجود دارد

وبصادر    حمایت ۷۸ تومانی را داریم که در کوتاه مدت سبب برگشت سهم شده است. حالا درصورت گذر از مقاومت ۸۸ تومان احتمال رشد تا ۹۶ و ۱۰۰ تومان وجود دارد. مقاومت اصلی نیز در محدوده ۱۱۲ تومان قرار دارد.

ونفت      خط روند صعودی در این سهم شکسته شده و روند ریزشی به خود گرفته است. با این حال یک الگوی Deep crab کوچک از نمودار قیمت سهم شکل گرفته که میتواند سبب برگشت سهم از حمایت ۲۵۷ شو که مسلما در راه رشد با مقاومتهای سنگینی مواجه خواهد شد و نهایتا در ۳۰۰ تومان و بلکه زودتر توقف خواهد کرد.

 

 

6 Comments

 1. محمدرضا گفت:

  با عرض سلام آقای محمدپور لطفا راهنمایی کنید
  افزایش سرمایه که ممکن به صورت زیر باشد یابه صورت تجدید دارایی ها
  الف) از محل سود انباشته و اندوخته طرح و توسعه در قالب سهام جایزه
  ب) از محل آورده نقدی و مطالبات در قالب حق تقدم
  ج) از محل صرف سهام.
  موقعی که سهام دار شرکتی هستیم وقتی که اعلام افزایش سرمایه می اید باید چه تصمیمی بگیریم هرکسی دراین مورد یه جور حرف می زند یه سری می گویند مثلا افزایش سرمایه از محل اورده نقدی باعث کاهش قیمت و ضرر سهام دار میشه یه سری ها میگن چون حق تقدم میده سرمایه حفظ میشود یه سری ها میگن از محل سود انباشته بهترهست چون سهام میدن به سهام داریه سری ها هم میگن تجدید دارایی ها ازهمه بهتره و درواقع باعث رشد نجومی سهم میشه و این گزینه آخر یعنی تجدید دارایی را می دانم که خوب سودی داردولی درمورد دیگر افزایش سرمایه ها احتیاج به راهنمایی شما دارم که وقتی یه شرکت اعلام افزایش سرمایه می دهد باید چه عکس العملی نشان داد و ممنون میشوم راهنمایی کنید و من متوجه بشوم که چه کاری انجام بدهم.

  • سیدحسین محمدپور گفت:

   افزایش سرمایه عملا در میزان دارایی سهامدار تاثیری نمیگذارد، لذا نوسانات ناشی از بحث افزایش سرمایه عمدتا به دلیل وجود جو روانی حاکم بر آن سهم میباشد. بنابراین بهتر است، قبل از افزایش سرمایه سم به لحاظ تکنیکی و بنیادی بررسی شود. بنابراین نمیتوان نسخه کلی در این زمینه و برای همه سهامی که قصد افزایش سرمایه دارند ارائه داد.
   موفق باشید

 2. محمدرضا گفت:

  سلام آقای محمدپور وضعیت بازار را چطور ارزیابی می کنید به نظرم امروز حجم معاملات کمی بهتر شده بود و اکثر نماد ها صف خرید بودند آیا خرید هیجانی هست؟
  لطفا وقتی سهام یا نمادها یا اینکه شرایط بازار را برای ورود مناسب دیدید اعلام کنید

  • سیدحسین محمدپور گفت:

   با سلام
   تحلیل جدید شاخص کل را برای ادامه وضعیت بازار مطالعه کنید. لطفا
   عذرخواهم از اینکه پاسخ شما با تاخیر ارسال شد

 3. حمید گفت:

  سلام خدمت شما لطفا فرق بین نرم افزار های ره آورد نوین با نرم افزاری مثل مفید تریدریا نمونه های رایگان را بفرمایید.من گیج شدم و نمیدونم فرق اینها درچه چیزی هست ؟درواقع من دوست دارم مزیت های ره آورد نوین را بدانم که اگر خواستم بخرم بدونم چه خصوصیتی اضافه برنرم افزار های دیگر دارد ممنون می شوم راهنمایی کنید

  • سیدحسین محمدپور گفت:

   نرم افزارهایی که پایه آنها متاتریدر است مثل تدبیرتریدر – مفیدتریدر – رسا تریدر در واقع نرم افزار تحلیلی نیستند و یک نوع پلتفرم معاملاتی در کلاس جهانی می باشد، یعنی این نرم افزار برای اجرای دستورات معاملاتی و حتی انجام معاملات اتوماتیک طراحی شده اند. اما نرم افزارهای تحلیل قابلیتهای بیشتری نسبت به پلتفرمها دارند که در این راستا میشه به نرم افزارهای قفل شکسته (رایگان شده) اشاره کرد که با نامهای داینامیک تریدر، متا استاک، آمی بروکر میشناسیم و نسخه های غیر ایرانی میباشند و نسخه ایرانی نرم افزار ایرانی همان ره آوردنوین می باشد. لذا اگر امکان استفاده از نسخه های خارجی دارید، میتوانید از همان نرم افزارها (داینامیک تریدر، متا استاک، آمی بروکر) استفاده کنید.
   اما بهتر است که بدانید، ره آورد نوین برای بازار بورس ایران طراحی شده، لذا استفاده از آن بسیار راحت و ساده میباشد، همچنین واقعا توانایی های این نرم افزار بسیار عالی است مثل نمودارهای لگاریتمی، استفاده آفلاین از نرم افزار، انواع تعدیل قیمت، مدت زمان دیتای کافی برای نمودارها، فیلترهای مختلف اندیکاتورها بر اساس صنعت و یا شرکتهای خاص، ذخیره تغییرات بر روی نمودار.
   اگر مایل به استفاده از این نرم افزار هستید، در هنگام خرید نرم افزار اگر بفرمائید که از طرف موج برتر معرفی شده اید، از ۱۰% تخفیف استفاده خواهید کرد.
   لازم به ذکر است که موج برتر اشتراک ۲ ماهه بسته تکنیکال این نرم افزار را به دانشجویان خود هدیه میدهد.
   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

escort maltepe escort pendik escort çekmeköy escort mersin porno izle porno seks hikayeleri mersin escort bayan escort bodrum