تحلیل مختصر و مفید و بررسی روند قیمتی سهام بورسی
در امتداد روند ۲۲ بهمن
۱۳۹۴/۱۱/۲۲
خبرهای خوب بانکی تا پایان سال
۱۳۹۴/۱۱/۲۶
نمایش همه

در امتداد روند ۲۴ بهمن

بررسی و تحلیل سهام بورس

در امتداد روند

خساپا :

در نماد خساپا شاهد شکست سقف کانال قیمت بودیم که در نتیجه بر اساس قوانین کانالها قیمت می تواند تا سقف کانال جدید یعنی ۳۲۰ تومان حرکت کند. البته در میانه راه رشد مقاومت خط میانی کانال را در ۲۲۰ تومان داریم.

همچنین گفتنیست که قیمت می تواند با پولبک به سقف کانال قبلی در ۱۶۰ تومان یا بدون پولبک به سمت هدف ۳۲۰ تومانی حرکت کند. به هر حال در این رابطه با توجه به احتمال نسبتا برابر هر دو دیدگاه نمی توان به طور دقیق مشخص کرد که پولبک انچام می شود یا خیر.

تحلیل تکنیکال خساپا

نمودار قیمت خساپا

 

خکاوه :

با بررسی تکنیکال سهام سایپا دیزل نیز می توان شکست مقاومت مهم سقف مثلث بلند مدت و همچنین یک کانال فرضی را به وضوح مشاهده کرد. هدف کلاسیک مثلث ۲۳۰ تومان می باشد. در نماد خکاوه نیز همچون خساپا احتمال پولبک وجود دارد. سقف کانال فرضی شکسته شده ۱۵۵ تومان و سقف مثلث شکسته شده ۱۳۵ تومان می باشد که احتمال پولبک به یکی از این حمایت ها وجود دارد. البته باز هم احتمال پولبک یا عدم پولبک به یک اندازه شانس انجام دارد.

تحلیل تکنیکال خکاوه

نمودار قیمت خکاوه

 

بترانس :

در نمودار قیمت بترانس دو کانال صعودی یکی کوتاه مدت تر و دیگری بلند مدت تر مشاهده می شود. از سویی دیگر RSI نیز در محدوده کف خط روند صعودی خود قرار دارد. در میان مدت می توان انتظار دستیابی قیمت به سقف کانال کوتاه مدت تر یعنی ۱۸۰۰ تومان را برای این سهم داشت.

با توجه به حمایت خط روند RSI در صورتی که این حمایت بشکند سهم وارد فاز استراحت شده و مدت زمان بیشتری تا رسیدن به هدف ۱۸۰۰ تومان به طول خواهد انجامید.

همچنین اگر سقف کانال فعلی شکسته شود می توان حتی انتظار رسیدن قیمت به سقف کانال بلند مدت تر را هم داشت که اگر این اتفاق افتاد مجدد سهم را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال بترانس

نمودار قیمت بترانس

 

فلامی :

با وجود اینکه سهم شناور پایینی دارد وبرای سرمایه های متوسط و بالاتر توصیه به دوری از اینگونه سهمها می شود یا این حال به درخواست دوستان اطاعت امر میکنیم.

در نمودار قیمت فلامی مثلث صعودی دیده می شود که سقف ان به بالا شکسته شده و عملا سیگنال خرید را صادر کرده است. هدف فعلی قیمت محدوده ۴۰۵ تا ۴۲۵ تومان می باشد.

همچنین گفتنیست به دلیل شناور پایین سهم، تحلیل تکنیکالی آن اعتبار بالایی ندارد.

تحلیل تکنیکال فلامی

نمودار قیمت فلامی

 

رکیش :

قیمت سهام رکیش پس از شکست واگرایی منفی که در RSI داده بود توانست رشد قابل ملاحظه ای را تجربه کند. هنوز نشانه ای از واگرایی منفی جدید و یا برگشت سهم مشاهده نمیشود. فعلا باید سهم را برای تصمیم گیری دقیق تر follow کرد تا در صورت بروز علائم برگشت روند به موقع از سهم خارج شد.

مقاوممت بعدی سهم محدوده ۴۲۰ تا ۴۴۵ تومان می باشد.

تحلیل تکنیکال رکیش

نمودار قیمت رکیش

 

رمپنا :

رمپنا نیز بالاخره توانست از شر روند خنثی (الگوی مستطیل) رها شود. هدف قیمت ۱۱۵۰ تومان هست و احتمال پولبک به ۸۸۰-۹۰۰ تومان وجود دارد.

تحلیل تکنیکال رمپنا

نمودار قیمت رمپنا

 

وبملت :

سهم درگیر مقاومت ۲۵۰ تومان می باشد. درصورت شکست این مقاومت توانایی دستیابی به هدف ۳۳۰ تومان را خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال وبملت

نمودار قیمت وبملت

 

کگاز :

سهم درگیر مقاومت سنگینی شده و نوسانات قیمت ان نیز شبیه الگوی ولفی ریزشی می باشد. با وجود اینکه روند بلند مدت سهم صعودی شده با این حال درصورتی که خط قرمز رنگ رسم شده روی RSI به پایین شکسته شود حد ضرر کوتاه مدت سهم فعال شده و سهم روندی اصلاحی در پیش خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال کگاز

نمودار قیمت کگاز

 

پترول :

تا این لحظه نکته منفی در سهم دیده نمی شود و حتی می توان از صعودی بودن قیمت سخن گفت. با این حال شکست خط روند RSI (خط قرمز رسم شده) را به عنوان حد ضرر خود لحاظ کنید که اگر به سمت پایین شکسته شد بتوانید به موقع از سهم خارج شوید.

تحلیل تکنیکال پترول

نمودار قیمت پترول

 

ثرود :

این سهم نیز حمایت ۱۷۰ تومان را دارد که به احتمال زیاد شاهد برگشت از مدار صعود از این محدوده باشیم.

حد ضرر سهم نیز شکست و تثبیت قیمت زیر این حمایت خواهد بود.

 

*** شما می توانید سهام درخواستی خود را برای تحلیل و بررسی در تحلیل های آینده در قسمت نظرات همین پست (پایین صفحه) مطرح فرمایید.

 

13 Comments

 1. sabbasi گفت:

  سلام – با تشکر فراوان از سایت خوب شما – لطف کنید سهام ” حکشتی” ” قثابت “و”قشیر” و ” کتوکا” و “وانصار” و ” مبین” را تحلیل بفرمائید. به ویزه اگر فرصت داشته باشید در مورد وضع بنیادی این سهام ها نیز چند نکته ای مرقوم بفرمائید خیلی عالی می شود. با تشکر صادق عباسی – تهران

 2. زهرا گفت:

  لطفاً تحلیلی از سهام شبندر و شپنا و ومعادن هم داشته باشید .
  با سپاس

 3. مهدی مختاری گفت:

  استاد شریعت و محمدپور خیلی حیف شد که وبینار هفتگی رو تعطیلش کردین.یادم بولتن هفتگی رو هم بعد یه مدت تعطیل کردین عادت داشتیم هم به بولتن هم به وبینار

 4. مهدی مختاری گفت:

  باسلام لطفا مداران فنوال ثتران رو هم بررسی بفرمایید

 5. زهرا کشوری گفت:

  سلام و خسته نباشید
  لطفا وپترو، وساپا، کطبس و قشیر رو بررسی کنید. ممنون

 6. masoomi.ma گفت:

  سلام,لطفا وبینار بررسی هفتگی سهام را دوباره فعال کنید
  تشکر

  • محمود شریعت گفت:

   سلام و ممنون از توجهتون. انشالله پس از اصلاح ساختارهای اموزشی موج برتر و ایجاد زیر ساخت مناسب مجددا و البته به زودی فعال خواهیم کرد

 7. علیرضا گفت:

  باسلام لطفا برای خپارس و کاذر یه تحلیل بگذارید.باتشکر

 8. اسماعیل گفت:

  سلام خسته نباشید، لطفا تحلیلی از وگردش و قمرو را نیز داشته باشید با تشکر از زحمات شما!

 9. yazdan گفت:

  لطفا درخصوص حکشتی هم تحلیل خود را بفرمایید.
  با تشکر

 10. yazdan گفت:

  لطفا درخصوص پست بانک هم تحلیل خود را بفرمایید.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *