شاخص گروه برقی
2015/07/27
احتمال بازگشایی دفتر تجاری آمریکا در ایران
2015/07/28
نمایش همه

در امتداد روند ۶ مرداد

خکاوه, وساپا، واتی، کماسه، پارسان، کفرا، حپترو، وانصار، خاور، وبصادر

تحلیل تکنیکال مختصر چند سهم بورسی

 

خکاوه:

در نمودار هفتگی سهم شاهد بروز اولین نشانه های سیگنال خرید در سهم هستیم. مثبت شدن هیستوگرام مکدی در حالی که خود مکدی مثبت می باشد می تواند اولین نشانه برای صعود سهم باشد. همچنین در نمای هفتگی اندیکاتور مکدی افت نسبتا مناسبی داشته و این مهم نشان از آمادگی سهم برای برگشت و احتمال تزریق مجدد نقدینگی دارد. البته همه اینها به این بستگی دارد که هفته آینده نسبت به قیمت بسته هفته جاری بالاتر بسته شود یا پایینتر. درصورتی که هفته آتی نیز قیمت کندل صعوید داشته باشیم سیگنال خرید سهم صادر خواهد شد.

 

وساپا:

درصورتی که قیمت سهم بتواند مقاومت ۱۲۷ تومان را بشکند سیگنال خرید قطعی سهم با هدف نزدیک ۱۴۰ تومان و هدف دور ۱۶۵ صادر خواهد شد.

 

واتی:

وجود واگرایی منفی و منفی شدن هیستوگرام مکدی احتمال صعود را در سهم پایین آورده است. تنها درصورتی که واگرایی RSI ( خط واگرایی) و مقاومت ۱۸۰ تومان شکسته شود می توان به رشد سهم امیدوار شد.

 

کماسه:

در تحلیل های گذشته در محدوده ۷۳۵ تومان سیگنال ریزش سهم را صادر کردیم. حال با نزدیک شدن به محدوده حمایتی ۵۸۰-۶۰۰ تومان و اصلاح خوب اندیکاتور ها می توانیم سهم را زیر داشته و پس از بروز نشانه های صعود، سوار آن شویم.

 

پارسان:

با توجه به شکست ضلع پایینی مثل فعلا این سهم را از لیست دیدبان خود خارج می کنیم تا زمانی که مجدد به بالای حمایت مذکور بازگردد.

 

کفرا:

وجود واگرایی مخفی مثبت بین قیمت و مکدی نشان از احتمال بالای شکست سقف ۹۷۰ تومان دارد. البته اگر سهم در قیمتهای فعلی پر حجم معامله شود تا MFI نیز ریزش بیشتری داشته باشد شرایط برای صعود بعدی مناسب تر خواهد شد و در غیر اینصورت موج صعودی بعد کم رمق خواهد بود.

 

حپترو:

حمایت ۲۳۰ و مقاومت ۳۰۰ تومانی را داریم که درصورت شکست مقاومت ۳۰۰ تومان هدف نزدیک ۳۶۰ و دور ۴۶۵ تومان را نشانه خواهد گرفت.

 

وانصار:

حمایت ۲۴۶ تومانی را در این سهم داریم اما با وجود ریزش عمیقی که در هیستوگرام مکدی اتفاق افتاده نشان از یک بازار رنج و بدون روند با نوسان های ۱۰-۲۰ درصدی دارد. و البته با توجه به واگرایی مخفی مثبتی که در سهم شکل گرفتته در نهایت بعد از اتمام این بازار رنج انتظار رشد مناسبی را از سهم داریم. پس در نهایت ابتدا یک بازار رنج و پس از آن بازاری صعودی را برای این سهم متصور هستیم.

 

خاور:

واگرایی مخفی مثبت شکل گرفته نشان از صعود دارد اما با توجه به ریزش شدید هستوگرام مکدی ابتدا انتظار بازاری رنج و پس از آن روند صعودی را برای خاور داریم.

 

وبصادر:

خط روند سهم را در ۸۴ تومان داریم که می توان نقش حمایتی را برای سهم ایفا کند. وبصادر نیز چون دو سهم قبلی ابتدا انتظار بازاری خنثی و بی روند و پس از آن روند صعودی برای سهم داریم. این سناریو با شکست ۸۰ تومان به پایین از درجه اعتبار ساقط خواهد شد cz-lekarna.com.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *