تحلیل تکنیکال نمودار قیمت سهام اپرداز
تحلیل تکنیکال نمودار قیمت سهام اپرداز منتظر فرصت خرید باشید!
تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس تهران
احتمال رشد کوتاه مدت شاخص کل بورس تهران در تحلیل تکنیکال شاخص کل
نمایش همه

سهام پلوله و سیگنال خرید بلند مدت در تحلیل تکنیکال سهام پلوله

تحلیل تکنیکال سهام پلوله

شرکت گاز لوله با نماد سهام پلوله یکی از شرکت‌های بازار پایه فرابورس ایران است. در این تحلیل تکنیکال قصد داریم نمودار قیمت سهام پلوله را مورد بررسی قرار دهیم. سیگنال خرید سهام پلوله هم در بلند مدت و هم در کوتاه مدت صادر شده است. در ادامه این تحلیل تکنیکال با ما همراه باشید.

تحلیل تکنیکال سهام پلوله در بلند مدت

در تایم فریم ماهانه نمودار قیمت سهام پلوله شاهد سیگنال شکست صعودی (برکوت صعودی) هستیم. این سیگنال در فروردین امسال و با شکست خط سیگنال در ۵۳۰ تومان صادر شده است. بنابراین به نظر می‌رسد افت قیمت سهام پلوله در اردیبهشت ۹۶ را باید پولبک درنظر گرفت. با این توضیحات می‌توانیم منتظر تداوم رشد قیمت سهام پلوله در ماه‌های پیش رو باشیم.

مطابق استراتژی تحلیلی MRM، سیگنال خرید صادر شده در نمودار قیمت پلوله (تایم ماهانه) مورد تایید اسیلاتور مکدی (MACD) هست. بنابراین اگر مقاومت اسیلاتور RSI شکسته شود، انتطار رشد پایدار و قدرتمندی از سهام پلوله دارم. بطوریکه اگر مقاومت مهم ۷۲۵ را بشکند، می‌توان تا صدور سیگنال فروش قطعی صبور بود.

نمودار تایم ماهانه سهام پلوله
مواردی که در تایم فریم ماهانه سهام پلوله مورد توجه قرار دارد به شرح زیر است.

  • سیگنال شکست صعودی در ۵۳۰ تومان با هدف کلاسیک ۸۷۰ تومان.
  • حدضرر این سیگنال خرید بر اساس تایم ماهانه در ۴۹۰ تومان قرار دارد.
  • مقاومت نزدیک قیمت در ۶۵۰ و ۶۷۰ تومان قرار دارد که مورد تایید RSI هست.
  • درصورت شکست مقاومت‌ها احتمال رشد قیمت تا حدود ۱۲۰۰ تومان در بلندمدت وجود دارد.

با توجه به آنچه گفته شد، سیگنال خرید پلوله در فروردین ۹۶ صادر شده است. همچنین به نظر می‌رسد، پولبک به خط سیگنال پایان یافته و باید منتظر رشد سهام پلوله باشیم. هدف کلاسیک بلند مدت در ۸۷۰ است که در ادامه، رشد قیمت تا حدود ۱۲۰۰ تومان دور از ذهن نیست.

تحلیل سهام پلوله در کوتاه مدت

اگر نگاهی به تایم فریم روزانه بیاندازیم، شاهد صدور سیگنال خرید در میانه روند صعودی (مطابق با استراتژی MRM)هستیم. این سیگنال طی معاملات روز سه شنبه ۲ خرداد صادر شده است. که در تایید اتمام پولبک تایم ماهانه می‌تواند موثر باشد.

از طرفی در تایم روزانه می‌توان به وجود یک کانال صعودی اشاره کرد. که سقف این کانال صعودی در ۷۲۵ تومان قرار دارد. بنابراین حداقل انتظار، رشد قیمت سهام پلوله تا حدود ۷۲۵ تومان در کوتاه مدت خواهد بود.

نمودار تایم روزانه قیمت پلوله

مواردی که در تایم روزانه سهام پلوله مورد توجه است به شرح زیر می‌باشد.

  • صدور سیگنال میانه روند صعودی در کوتاه مدت با هدف سقف کانال صعودی.
  • سقف کانال صعودی با هدف کلاسیک ۷۲۵ تومان در کوتاه مدت.
  • مقاومت ۷۲۵ تومان با مقاومت تاریخی RSI مورد تایید است.
نتیجه تحلیل تکنیکال پلوله

با توجه به همه مواردی که در بالا بیان شد، عبور قیمت از ۵۳۰ تومان سیگنال خرید را صادر نموده است. این سیگنال هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت معتبر است. بنابراین می‌توان دو نوع استراتژی خرید برای سهام شرکت گاز لوله (پلوله) درنظر گرفت.

  • خرید سهام با دید کوتاه مدت (درصورت افت قیمت، خرید به ۵۳۰ نزدیکتر باشد) با حدضرر ۵۱۰ و هدف کلاسیک ۷۲۵ تومان
  • خرید سهام  با دید بلندمدت (چنانچه خرید در قیمتهای نزدیک به ۵۳۰ باشد، بهتر است) با حدضرر ۴۹۰ تومان و هدف ۸۷۰ تومان

البته لازم به تاکید است، خرید سهام پلوله در قیمت‌های فعلی (حدود ۵۵۰ تومان) نیز مانعی ندارد. اما بر اساس اصول مدیریت سرمایه باید با حجم کمتر انجام شود.

خلاصه مطلب اینکه خرید سهام پلوله در حدود ۵۳۰ تا ۵۶۰ تومان با حدضرر کوتاه مدتی ۵۱۰ و حدضرر بلندمدتی ۴۹۰ تومان بلامانع است. هدف کوتاه مدت سهم ۷۲۵ تومان است که مقاومت مهم ۶۵۰ و ۶۷۰ را تجربه خواهد کرد. هدف بلند مدت سهم ۸۷۰ تومان است. که درصورت شکسته شدن ۷۲۵ تومان برای رشد سهام پلوله تا ۱۲۰۰ تومان مشکل خاصی دیده نمی‌شود.


برای دریافت تحلیل‌های روزانه موج برتر عضو کانال تلگرامی شوید.

کانال تلگرام موج برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *