اوباما آرای کافی را برای اجرای «برجام» به دست آورد
شهریور 13, 1394
هفته سرنوشت خودرو
شهریور 21, 1394
نمایش همه

سومین عرضه اولیه ۹۴ – “شلیا”

مدیر ناشران فرابورس از برنامه عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام یک شرکت در دوشنبه به روش جاری خبر داد و فهرست شرکت های آماده عرضه اولیه در روزهای آینده را اعلام کرد.

مدیر ناشران فرابورس از برنامه عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام یک شرکت در دوشنبه به روش جاری خبر داد و فهرست شرکت های آماده عرضه اولیه در روزهای آینده را اعلام کرد .

 رضا غلامعلی پور در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، در رابطه با اشاره به از سرگیری عرضه اولیه سهام شرکت ها در فرابورس اظهار داشت: طبق هماهنگی های به عمل آمده قرار است دو شنبه آینده ۱۵ درصد معادل ۱۲ میلیون و ۱۲۳ هزار سهم شرکت مواد ویژه لیا با نماد معاملاتی “شلیا” در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه شود.

شرایط عرضه اولیه “شلیا” و سهم آنلاینی ها

وی با اشاره به طی فرایند دستور العمل روش عرضه اولیه ثبت سفارش، درباره این عرضه که سومین عرضه اولیه سال بازار ( بعد از پتروشیمی مبین بورسی و فولاد هرمزگان  فرابورسی ) بشمار می رود ، ادامه داد: این عرضه به همان روش جاری عرضه اولیه انجام می شود و طی آن سهامدار عمده این شرکت یعنی سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران ( شرکت بورسی وتوصا با مالکیت ۹۴ درصدی ) اقدام به واگذاری خواهد کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: در این عرضه ۶ میلیون و ۱۲۳ هزار سهم به شرکت های کارگزاری و ۶ میلیون هم به معامله گران آنلاین تخصیص داده شده است.

شرایط کلی مالی شرکت

غلامعلی پور درمورد وضعیت شرکت مواد ویژه لیا هم که مستقر در قزوین بوده و از سال ۸۲ با ظرفیت سالانه ۱۸۰۰ تن الیاف شیشه و تیشوی فایبرگلاس به بهره برداری رسیده به بورس پرس گفت: سال مالی “شلیا” در حالی از ۶٫۳۱ به ۵٫۳۱ تغییر کرده که این شرکت برای سال مالی ۹۴ معادل ۱۸۶ ریال و برای سال مالی ۳۱ مرداد آینده ۲۷۲ ریال پیش بینی کرده  و با توجه به اتمام سال مالی ۹۴ ، قرار است در آینده مجمع سالانه برگزار کند .

برنامه های بعدی فرابورس

وی در مورد برنامه عرضه اولیه سایر شرکت ها در فرابورس هم توضیح داد: طی ۱۰ روز آینده نماد معاملاتی عمران و توسعه شهرستان نائین بدون عرضه اولیه گشایش می شود. این شرکت با سرمایه ۸ میلیارد تومانی ، سود هر سهم سال جاری را ۳۶ تومان پیش بینی کرده و سرمایه گذاری گسترش ایرانیان با ۲۸٫۵ درصد، ساپکو با ۱۶٫۷ درصد، صندوق آینده ساز و مردم نائین با ۱۰٫۱۵ و ۳۸٫۷ درصد ، سهامداران اصلی آن بشمار می روند.

این مدیر ادامه داد: طی دو هفته آینده نیز سرمایه گذاری مسکن پردیس بعد از ارایه بودجه جدید سال مالی ۳۱ شهریور ۹۵ در فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.

غلامعلی پور خاطر نشان کرد: شرکت های دیگری مانند کشتیرانی جنوب خط ایران، بهمن دیزل، پتروشیمی غدیر و پتروشیمی بوعلی آماده عرضه اولیه هستند که به فراخور شرایط بازار و به مرور عرضه اولیه خواهند شد.

منبع: بورس پرس


آیا می دانید موج برتر خدمات رایگان بسیاری ارائه میدهد؟

▼ فقط کافی است فرم ثبت نام را تکمیل کنید ▼

خدمات رایگان موج برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.