شوراي نگهبان طرح اجراي برجام را تاييد کرد
2015/10/14
الگوی برگشتی در نمودار مس
2015/10/17
نمایش همه

سکه امامی در مسیر رشد قیمت

سیگنال رشد مجدد قیمت سکه امامی با هدف 975 و 980 هزار تومان صادر شده و مادامی که قیمت بالای 935 قرار دارد، این سیگنال معتبر است.

تحلیل تکنیکال سکه امامی

آنچه گذشت …

در آخرین تحلیلی که از سکه امامی مورخ ۸ شهریور ارائه شد، به اهمیت حمایت ۹۰۰ هزار تومان اشاره کردیم و عنوان شد راه برای صعود مجدد قیمت دشوار است که نتیجه آن بازار رنج حدود ۴ هفته ای شد و همچنین گفتیم که قیمت باری دیگر برای شکست ۹۴۰ هزار تومان اقدام خواهد کرد و احتمال رشد قیمت تا ۹۵۵ هزار تومان وجود دارد. که اکنون قیمت پس از گذر از قله ۹۴۰ به رکورد ۹۵۵ هزار تومان رسید.

اما اکنون …

شکست قله ۹۴۰ هزارتومانی برای سکه امامی سیگنال برکوتی را ثبت کرده که هدف کلاسیک ۹۷۵ تا ۹۸۰ هزار تومان دارد. این در حالی است که قیمت فعلی سکه در ۹۵۵ مقاومت بسیار مهمی است که ممکن است در مسیر رشد قیمت سکه چالشهایی ایجاد کند و زمینه پولبک به ۹۴۰ را فراهم سازد. لذا مادامی که قیمت به زیر ۹۳۵ هزار تومان نرود، تحقق هدف کلاسیک سیگنال برکوت را متصور هستیم.

وضعیت اسیلاتورهای MACD و RSI به گونه ای است که سیگنال صادر شده را تایید میکنند، لذا احتمال تحقق هدف ۹۷۵ و ۹۸۰ بسیار زیاد است، لذا در حال حاضر بهترین حدضرر برای پوزیشن های خرید ۹۳۵ خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که مقاومت ۹۸۰ هزار تومان از اهیمت بالایی برخوردار است بطوری که شکست این مقاومت میتواند بر روی روند بلند مدت سکه تاثیر مثبت (صعودی) بگذارد.

تحلیل تکنیکال سکه امامی

نمودار روزانه سکه امامی

خلاصه مطلب: شکسته شدن قله ۹۴۰ هزار تومان سیگنال رشد سکه با هدف کلاسیک ۹۷۵ و ۹۸۰ هزار تومان است، این در حالی است که احتمال بازگشت جزئی قیمت به ۹۴۰ وجود دارد. اما مادامی که قیمت نتواند به رکوردهای کمتر از ۹۳۵ هزار تومان برسد، تحقق هدفهای مذکور را متصور هستم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *