تحلیل شاخص دلار آمریکا - تحلیل تکنیکال USDX
تحلیل شاخص دلار آمریکا USDX – تحلیل تکنیکال
2017/01/02
تحلیل تکنیکال حمایت خبهمن
حمایت خبهمن بسیار حساس و مهم است – تحلیل تکنیکال
2017/02/11
نمایش همه

سیگنال خرید حسینا پس از ۵۰ درصد افت در انتظار تایید! – تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال حسینا

شرکت توسعه خدمات دريايي و بندري سينا با نماد حسینا در فرابورس ایران معامله می‌شود. قیمت سهام حسینا در یکسال گذشته بیش از ۵۰ درصد افت قیمت را تجربه کرده است. اما درحال حاضر علائم سیگنال خرید حسینا در نمودار قیمت تقویت شده. در تحلیل تکنیکال حاضر ضمن بررسی وضعیت فعلی قیمت سهم حسینا، به دلایل مربوط به سیگنال خرید حسینا نیز اشاره خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال سهام حسینا

همانطور که در نمودار قیمت سهم دیده می‌شود، مدتی است آهنگ افت قیمت کاهش یافته. از طرفی قیمت داخل کانال نزولی در نوسان است. همچنین مدتی است قیمت با مقاومت ۷۱۰ تومان درگیر شده و توان عبور از آن را نداشته.

تحلیل تکنیکال و سیگنال خرید حسینا

در اسیلاتورها موارد زیر قابل روئیت است:

  1. واگرایی مثبت در اسیلاتور RSI
  2. واگرایی مثبت در مکدی لاین
  3. شکست یکی از مقاومتهای RSI
  4. سطح شاخص جریان نقدینگی (MFI) مناسب است

با توجه به موارد فوق می‌توان گفت که مقاومت ۷۱۰ تومان مورد تایید RSI واقع شده. اما با توجه به واگرایی مثبت مکدی لاین می‌شود به حمایت ۶۵۰ تا ۶۶۰ تومانی قیمت نیز اعتماد کرد. با این حساب سیگنال خرید حسینا کجاست؟

سیگنال خرید حسینا منتظر تایید

بطور حتم سیگنال خرید حسینا در شکسته شدن مقاومت ۷۱۰ تومان قرار دارد. با توجه به اینکه قیمت فعلی سهم ۶۹۲ تومان است، سیگنال خرید حسینا در انتظار تایید است. توجه داریم که سیگنال خرید اولیه در RSI صادر شده است. شکسته شدن ۷۱۰ تومان تایید نهایی سیگنال خواهد بود.

درحال حاضر و قبل از تایید سیگنال خرید حسینا حدضرر سهم در ۶۶۰ تومان قرار دارد. اما پس از تایید سیگنال، می‌توان حدضرر را به ۷۰۰ تومان ارتقاء داد.

اهداف سهم پس از صدور سیگنال

درصورتیکه سیگنال خرید حسینا با شکسته شدن ۷۱۰ تومان تایید شود. هدفهای قیمتی و مقاومتهای تاثیر گذار سهم به شرح زیر خواهد بود.

  • هدف کوتاه مدت ۷۹۵ تا ۸۱۰ تومان که مقاومت ۷۴۵ را پیش رو خواهد داشت.
  • درصورت عبور از ۸۱۰ تومان هدف هارمونیکی قیمت در ۸۳۵ تومان است.
  • هدف نهایی سیگنال خرید حسینا در ۸۷۵ تومان قرار دارد.
خلاصه مطلب:

در حال حاضر سیگنال اولیه رشد با حدضرر ۶۶۰ تومان صادر شده که برای خرید کم حجم اولیه مناسب است. اما تایید سیگنال خرید حسینا در شکست ۷۱۰ تومان با حدضرر ۷۰۰ تومان قرار دارد. اهداف سهم پس از تایید سیگنال به ترتیب ۸۰۰ – ۸۳۵ (محتمل ترین هدف) – ۸۷۵ تومان می‌باشد.

سخن پایانی اینکه رعایت حدضرر ۶۶۰ تومان در حال حاضر را تاکید دارم. چراکه در صورت عدم تایید سیگنال خرید و افت قیمت به کمتر از ۶۵۰ تومان سیگنال افت بیشر تا حدود ۶۰۰ تومان صادر خواهد شد.

آرشیو تحلیل های سهم حسینا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *