تحلیل تکنیکال و سیگنال خرید سهام حریل
سیگنال خرید سهام حریل در آستانه تایید! تحلیل تکنیکال حریل
تیر 20, 1396
هدف قیمت اونس طلا
هدف قیمت اونس طلا (بازار جهانی) در کوتاه مدت کجاست؟
آذر 18, 1396
نمایش همه

سیگنال خرید دکوثر کجاست؟ احتمال رشد ۱۰۰ درصدی سهام دکوثر

تحلیل تکنیکال سهام دکوثر

شرکت داروسازی کوثر یکی از سهام بورس تهران است. که با نماد دکوثر در تابلو معاملات بورس تهران درج شده است. در تحلیل تکنیکال حاضر قصد داریم به بررسی قیمت سهام دکوثر بپردازیم. به نظر می‌رسد بزدوی سیگنال خرید دکوثر صادر شود. که در صورت تایید سیگنال خرید دکوثر می‌توان انتظار رشد ۱۰۰ درصدی قیمت سهام را داشته باشیم. پس در ادامه این تحلیل تکنیکی با ما همراه باشید.

سیگنال خرید دکوثر کجاست؟

اگر نگاهی بلند مدت به نمودار قیمت سهام دکوثر داشته باشیم، بازار رنج طولانی مدتی نظر ما را جلب خواهد کرد. بطوریکه در نمودار تایم ماهانه این بازار رنج را می‌توان بشکل الگوی مثلث ادامه دهنده مشاهده کرد. سقف الگو در محدوده ۲۱۵ تومان قرار دارد. در نتیجه برای تایید سیگنال خرید دکوثر بر اساس الگو لازم است که قیمت از ۲۱۵ تومان بگذرد.

اما آنچه در اسیلاتورهای نمودار تایم ماهانه با اهمیت دیده می‌شود، وضعیت اسیلاتور مکدی است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، به نظر می‌رسد بزودی شاهد مثبت شدن هیستوگرام مکدی خواهیم بود. لذا این موضوع را می‌توان تایید اسیلاتوری سیگنال خرید دکوثر دانست.


آنچه در نمودار تایم ماهانه مهم به است به شرح زیر است:

 • الگوی مثلث ادامه دهنده که طی مدت سه سال و نیم شکل گرفته است. (ذخیره پتانسیل در نمودار ماهانه)
 • شکسته شدن مقاومت اولیه در RSI که اولین سیگنال خرید دکوثر در ماهانه است. (البته تا پایان مرداد کندل ماهانه بسته نخواهد شد)
 • احتمال مثبت شدن هیستوگرام مکدی تا پایان مرداد ماه (تایید سیگنال خرید دکوثر و احتمال عبور از سقف مثلث)
 • تنها ویژگی منفی وضعیت شاخص جریان نقدینگی (MFI) است که در سطح چندان مناسبی نیست.

با توجه به موارد فوق، انتظار تایید سیگنال خرید دکوثر دور از ذهن نیست. اما از آنجا که MFI در شرایط بسیار مطلوب قرار ندارد، احتمالا آهنگ رشد سهم کند خواهد بود. در هر صورت تصور می‌کنم طی معاملات مرداد و نهایتا نیمه اول شهریور قیمت بتواند از مرز ۲۱۵ تومان گذر کند.

هدف سیگنال خرید دکوثر پس از تایید

چنانچه سیگنال خرید دکوثر تایید شود و قیمت بتواند از ۲۱۵ تومان گذر کند، بر اساس الگوی مثلث می‌توان سه هدف تعیین کرد. این اهداف به شرح زیر است. (توجه داشته باشید، این اهداف بعد از گذر از ۲۱۵ تومان در دستور کار قرار خواهد گرفت.)

 • هدف اول در ۳۵۵ تومان که احتمال تحقق آن ۹۰ درصد است.
 • هدف دوم در ۷۰۰ تومان که احتمال تحقق آن ۶۵ درصد است.
 • هدف سوم در ۱۰۰۰ تومان که احتمال تحقق آن ۳۰ درصد است.

قیمت فعلی سهم در حدود ۱۷۰ تا ۱۷۵ تومان قرار دارد. درنتیجه هدف اول حدود ۱۰۰ درصد رشد قیمت را نشان می‌دهد. این درحالی است که احتمال هدف اول بسیار بالاست.

آنچه لازم به تاکید است، اینکه سیگنال خرید دکوثر در تایم ماهانه باید تایید شود. لذا تحقق اهداف نیز باید در همین تایم دنبال شود. بنابراین بهتر است صبوری لازم را برای تحقق اهداف داشته باشید.

برای اینکه بتوانیم خرید سهام را در قیمت‌های مناسبتر (کمتر از ۲۱۵ تومان) انجام دهیم، لازم است نمودار را در تایم‌های پائین‌تر بررسی کنیم. در ادامه این تحلیل همراه ما باشید.

تحلیل و سیگنال خرید دکوثر در تایم هفتگی

در نمودار تایم هفتگی بازار رنج طولانی مدت بخوبی نمایان است. بطوریکه مقاومت داخلی مهمی در محدوده ۱۹۰ تومان دیده می‌شود. از طرفی طی معاملات یکسال گذشته، قیمت در شکست حمایت ۱۶۰ تومان ناکام بوده است. در نتیجه از همین قیمت می‌توان برای حدضرر استفاده کرد. یعنی برای هرگونه خرید داخل الگوی مثلث و قبل از شکست سقف الگو در ۲۱۵ تومان، حدضرر ۱۶۰ تومان بسیار مناسب است.

نمودار قیمت سهام دکوثر هفتگی

اما اجازه بدهید، نگاهی به وضعیت فعلی سهام در تایم هفتگی داشته باشیم. موارد زیر در نمودار هفتگی مورد توجه است.

 • کانال موجود در RSI توانسته کف ۱۶۰ و سقف ۱۹۰ را مدیریت کند.
 • هیستوگرام مکدی در حالی مثبت شده که مکدی لاین فاز منفی را تجربه نکرده است.
 • قیمت در رسیدن به کف کانال رنج (۱۶۰ تومان) ناکام بوده است.
 • شاخص جریان نقدینگی (MFI) در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

موارد فوق حکایت از احتمال شکسته شدن ۱۹۰ تومان دارد. که با توجه به آنچه در تایم ماهانه عنوان شد، شکست ۱۹۰ تومان احتمالا هیستوگرام تایم ماهانه را مثبت خواهد کرد. در نتیجه شکسته شدن ۱۹۰ تومان را می‌توان سیگنال خرید دکوثر پیش از تایید الگوی مثلث (در ۲۱۵ تومان) دانست.

نتیجه تحلیل تکنیکال دکوثر

با توجه با آنچه در تحلیل تکنیکال سهام دکوثر عنوان شد، سیگنال خرید دکوثر در تایم هفتگی صادر شده است. که هدف ۱۹۰ تومان را دارد. همچنین برای سیگنال خرید دکوثر در تایم هفتگی، حدضرر ۱۶۰ تومان را در نظر می‌گیریم.

شکسته شدن ۱۹۰ تومان باعث تایید سیگنال خرید دکوثر در تایم ماهانه خواهد شد، که هدف اولیه ۳۵۵ تومان دارد. این درحالی است مقاومت مهم ۲۱۵ تومان در مسیر هدف واقع شده. در نتیجه شکست مقاومت ۲۱۵ تومان بهترین سیگنال خرید دکوثر در بلند مدت خواهد بود.

با توجه به موراد فوق می‌توان استراتژی خرید چند مرحله‌ای را در دستور کار قرار دهیم. بر این اساس می‌توان خرید بلندمدت سهام دکوثر را به شکل زیر برنامه‌ریزی نمود.

 • خرید مرحله اول: بین ۱۷۰ تا ۱۷۷ تومان با حدضرر ۱۶۰ تومان و هدف اولیه ۱۹۰ تومان.
 • خرید مرحله دوم: بعد از شکسته شدن ۱۹۰ تومان (بین ۱۹۰ تا ۱۹۵ تومان) با حدضرر ۱۷۵ تومان و هدف اولیه ۲۱۵ تومان.
 • خرید مرحله سوم: بعد از شکسته شدن ۲۱۵ تومان و تایید اسیلاتوری (که نیاز به بررسی مجدد خواهد داشت)

در هر مرحله‌ی خرید می‌توان ۳۰ تا ۳۵ درصد بودجه خرید سهم را انجام داد. یعنی اگر مثلا قصد خرید ۳۰ میلیون تومان از سهام دکوثر دارید، در هر مرحله تنها ۱۰ میلیون تومان خرید کنید. (این نکته‌ِی مدیریت سرمایه‌ای است.)

خلاصه مطلب

بر اساس آنچه گفته شد، احتمال صدور سیگنال خرید دکوثر در بلندمدت بسیار زیاد است. در نتیجه خرید سهام در قیمت‌های فعلی (بین ۱۷۰ تا ۱۷۵ تومان) با حدضرر ۱۶۰ تومان بلامانع است. اما آنچه باید به آن توجه داشت، مقیاس زمانی تحلیل است که در تایم ماهانه و هفتگی انجام شده است. در نتیجه برای تحقق سود و اهداف باید صبور بود.

امیدورام تحلیل تکنیکال سهام دکوثر و سیگنال خرید دکوثر مورد استفاده شما قرار بگیرد. برای دنبال کردن تحلیل‌ها و مطالب آموزشی ما لطفا کانال تلگرام موج برتر را دنبال کنید.

3 Comments

 1. فتحی وب گفت:

  با سلام و احترام اینجانب افشین فتحی مرام از مطالب خوبی که برای همگان قرار دادید تشکر میکنم با اجازه شما قسمتی از مطالب شما را جهت مجموعه کتابهایی که تحت عنوان پکیج جامع آموزش بورس برای معرفی و یادگیری خرید و فروش سهام در بورس و کسب درآمد از این طریق برای عموم تدارک دیده ام استفاده کردم البته این مجموعه کتب تا کنون استقبال نشده و فروش نداشته ام اما اگر این کتاب های پی دی اف را که خودم از سطح اینترنت و تجربه خودم و با ترجمه جمع آوری کرده ام را خریداری کنند و استقبال صورت بگیرد هر روز مطالب جدید به آن اضافه خواهم کرد و این کتب را به روز رسانی میکنم تا همگان استفاده کنند.

  ممنون میشم اگر تایید بفرمایید

  • حسین محمدپور گفت:

   سلام و عرض ادب
   از اینکه مطالب آموزشی ما مورد توجه شما قرار گرفته و در کتابتان از آن استفاده کردید، بسیار خوشحال و خرسندیم. امیدواریم که اصول حرفه ای این کار را رعایت کرده و منبع آن را در کتابتان ذکر نموده باشید.
   موفق و سربلند باشید.

 2. تجهیزات هتل گفت:

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به
  این خوبی سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.