تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس تهران
احتمال رشد کوتاه مدت شاخص کل بورس تهران در تحلیل تکنیکال شاخص کل
تحلیل تکنیکال و سیگنال خرید سهام حریل
سیگنال خرید سهام حریل در آستانه تایید! تحلیل تکنیکال حریل
نمایش همه

سیگنال خرید سهام فولاد صادر شد، تحلیل تکنیکال سهام فولاد مبارکه

سیگنال خرید سهام فولاد

شرکت فولاد مبارکه اصفهان یکی از سهام بزرگ بورس اوراق بهادار تهران است. سهام این شرکت با نماد فولاد در بازار بورس تهران ثبت شده است. قیمت سهام فولاد مدت‌ها پشت مقاومت ۱۵۰ تومان سنگر گرفته بود. درحال حاضر شاهد سیگنال خرید سهام فولاد هستیم. در ادامه این مطلب و با تحلیل تکنیکال سهام فولاد مبارکه اصفهان با ما همراه باشید.

سیگنال خرید سهام فولاد کجاست؟

آنچه در نمودار تایم هفتگی و تعدیل شده سهام فولاد بسیار با اهمیت است، مقاومت ۱۵۰ تومان می‌باشد. بطوریکه از تیرماه ۹۴ تاکنون موفق به شکست این مقاومت مهم نشده است. این درحالی است که طی دوسال گذشته، حداقل چهار بار برای شکستن این مقاومت تلاش کرده است. اما انتظار می‌رود طی معاملات هفته پیش رو سطح مقاومت مهم ۱۵۰ تومان شکسته شود.

با توجه به آنچه گفته شد، بهترین سیگنال خرید سهام فولاد در شکست مقاومت مذکور است. این درحالی است که طی معاملات هفته گذشته سیگنال خرید سهام فولاد صادر شده است. گرچه قیمت فعلی سهام فولاد حدود ۱۴۳ تومان است و هنوز مقاومت ۱۵۰ تومان شکسته نشده، اما با توجه به سیگنال خرید سهام فولاد، می‌توان برای خرید سهم اقدام نمود. بهتر است در ادامه این مطلب، دلایل آن و اهداف قیمتی را در تحلیل تکنیکال سهام فولاد مبارکه بخوانید.

تحلیل تکنیکال سهام فولاد مبارکه

قیمت سهام فولاد طی ۷ ماه گذشته بین دو عدد ۱۳۵ تا ۱۴۵ تومان نوسان داشته است. بدیهی است که این بازار رنج طولانی مدت پتانسیل مناسبی در نمودار ذخیره کرده است. بنابراین در نگاه اول عبور قیمت سهام فولاد از ۱۴۵ تومان به منزله خروج از بازار رنج ۷ ماهه خواهد بود. که این خود نوعی سیگنال خرید سهام فولاد محسوب می‌شود.

نمودار قیمت سهام فولاد مبارکه

از طرفی در تحلیل تکنیکال سهام فولاد مبارکه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. (موارد زیر در نمودار هفتگی سهام فولاد دیده می‌شود).

 • محفوظ ماندن حمایت اسیلاتور RSI که نشان از ناتوانی قیمت در افت می‌باشد.
 • سطح بسیار مناسب شاخص جریان نقد (MFI) که پتانسیل بسیار خوبی برای رشد دارد.
 • مثبت شدن هیستوگرام مکدی در حالیکه مکدی لاین مثبت است.

با توجه به موارد فوق سیگنال خرید سهام فولاد به تایید اسیلاتور مکدی رسیده است. در نهایت چنانچه RSI موفق به شکست مقاومت ۵۸ واحد شود، سیگنال خرید سهام فولاد تایید نهایی را دریافت خواهد کرد.

بنابرآنچه گفته شد و با توجه به وضعیت مناسب جریان نقدینگی در نمودار سهام فولاد، انتظار تایید نهایی سیگنال خرید سهام فولاد دور از ذهن نیست. درنتیجه انتظار می‌رود طی معاملات هفته آینده (۱۰ تا ۱۵ تیرماه ۹۶) مقاومت دوساله ۱۵۰ تومان شکسته شود.

اهداف سیگنال خرید سهام فولاد کجاست؟

همچنان که در نمودار هفتگی قیمت سهام فولاد دیده می‌شود، نزدیکترین مقاومت تاریخی در ۱۵۰ تومان قرار دارد. اما همانطور که گفته شد، انتظار شکست این مقاومت و تایید نهایی سیگنال خرید سهام فولاد وجود دارد. بنابراین در ادامه سیگنال خرید سهام فولاد می‌توان اهداف زیر را دنبال کرد.

 • ۱- محدوده مقاومتی ۱۶۰ تا ۱۶۳ تومان که تراکم مقاومتی دارد. (این محدوده ممکن است دلیل پولبک به ۱۵۰ باشد).
 • ۲- در حدود ۱۷۵ تومان با PRZ از ترازهای فیبوناچی روبرو خواهیم شد. (این هدف در میان مدت محتمل است).
 • ۳- مقاومت تاریخی مهمی در ۱۸۸ تا ۱۹۰ نیز قابل روئیت است. (توقف کوتاهی در این محدوده دور از ذهن نیست).
 • ۴- هدف نهایی ۲۰۰ تا ۲۱۰ تومان در سقف کانال فرضی است. (عبور از این محدوده کار ساده‌ای نیست).

لازم است یادآوری کنم تحلیل تکنیکال سهام فولاد مبارکه در تایم هفتگی انجام شده است. درنتیجه از نظر زمانی این تحلیل نوعی تحلیل میان مدت است. به این معنی که ممکن است برای تحقق اهداف سوم و چهارم، چند ماه زمان مورد نیاز باشد.

بهترین قیمت خرید و حدضرر کجاست؟

تحلیل تکنیکال سهام فولاد در مقیاس زمانی میان مدت انجام شده است. پس باید حدضرر بر همین اساس تعیین شود. درنتیجه بهترین حدضرر فعلی سهام فولاد در شکست حمایت ۱۳۰ تومان قرار دارد. اما پس از شکسته شدن ۱۵۰ تومان، می‌توان حدضرر را به ۱۴۰ تومان ارتقاء داد.

سیگنال خرید سهام فولاد صادر شده، بنابراین خرید سهام در قیمت‌های فعلی بلامانع است. به نظرم هرچه قیمت خرید به ۱۴۰ تومان نزدیکتر باشد، خرید موفق‌تری انجام شده است. اما بازه مناسب برای خرید بین ۱۴۰ تا ۱۴۷ تومان می‌باشد. که همان حدضرر ۱۳۰ را درنظر می‌گیریم.

امیدورام تحلیل تکنیکال سهام فولاد مبارکه و سیگنال خرید سهام فولاد مورد استفاده شما قرار بگیرد. برای دنبال کردن تحلیل‌ها و مطالب آموزشی، لطفا کانال تلگرام موج برتر را دنبال کنید.

3 Comments

 1. LINK_ClTY گفت:

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه
  براتون بشه

 2. ali گفت:

  باسلام.با توجه به اینکه دکوثر دیروز صف خرید بود ار امکان داره تحلیل این سهم رو بروز کنید.با تشکر

  • حسین محمدپور گفت:

   سلام و درود
   تحلیلی که از نماد دکوثر انجام شده است، یک تحلیل بلند مدت و در تایم ماهانه است، لذا همچنان آن تحلیل به قوت خود باقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *