فلزات اساسی
مروری بر تحلیل قیمت فلزات اساسی
2015/03/14
قیمت دلار در آستانه تعیین تکلیفی بزرگ !
2015/03/14
نمایش همه

شاخص کل بورس تهران در مسیر رشد …

آنچه گذشت …
در تحلیل قبلی، به احتمال بروز نوسانات تند و شدید د شاخص کل اشاره کردیم که این اتفاق تقریبا در روزهای پایانی هفته گذشته رقم خورد. همچنین گفته شد که احتمال صعود قیمت نیز بیشتر است ، بطوری که انتظار داشتیم شاخص به سمت ۶۵۰۰۰ واحد پیشروی نماید که بخشی از این نسیر را طی نمود و به اعداد بالای ۶۴۰۰۰ واحد رسید.
اما اکنون …
حتما به یاد دارید که در شماره های پیشین بولتن بارها به محدوده حمایتی ۶۳۷۰۰ واحد اشاره کردیم و چندین بار از این حمایت به عنوان نقطه مناسب برای بازگشت شاخص صحبت کردیم. حال اگر به نمودار هفتگی شاخص نگاهی داشته باشیم، اهمیت این محدوده حمایتی بخوبی به چشم میخورد. بطوری که هم PRZ الگوی هارمونیک AB=CD میباشد و هم میانه چنگال اندورز هست. این در حالی است که در تحلیل های قبلی هم به تضعیف قدرت فروشندگی در تایم هفتگی اشاره داشتیم که این موضوع در هیستوگرام مکدی بخوبی خودنمایی میکند. همچنین در این تایم فریم شاهد افت شدید شاخص جریان نقد (MFI) هستیم که با توجه به گپ منفی که نسبت به RSI دارد، نشانه بسیار خوبی است و میتواند شروعی برای یک رشد نسبتا پایدار باشد.

شاخص کل

در تایم روزانه نیز پنانسیل های رشد تقویت شده بطوری که هم در RSI و هم در MACD شاهد شکل گیری واگرایی مثبت هستیم، بطوری که در RSIسیگنال اولیه رشد صادر شده. لذا با توجه به موارد فوق همچنان انتظار رشد شاخص برای هفته پایانی سال ۹۳ انتظار دور از ذهنی نخواهد بود. بنابراین اگر شاخص بتواند رکوردهای بالای ۶۵۰۰۰ واحد را ثبت نماید، اولین سیگنال رشد پایدار را صادر خواهد کرد که در این صورت هدف شاخص را میتوان ۶۸۵۰۰ واحد در نظر گرفت که در یک بازه چند ماهه محقق گردد.

شاخص کل

البته هنوز روند شاخص برای یک رشد بلند مدت نیاز به تقویت علائم خود در تایمهای بالا دارد و این مستلزم صرف زمان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *