شنیده ها و شایعات ۲۹ فروردین
2015/04/18
در امتداد روند ۲۹ فروردین
2015/04/18
نمایش همه

شاخص کل بورس تهران و ابهامات پیش رو

آنچه گذشت …

در تحلیل قبلی، به مقاومت ۷۱۴۰۰ واحد اشاره داشتیم و از طرفی مقاومت هفتگی RSI را جدی دانستیم و این در حالی بود که انتظار نفوذ به بالای ۷۱۴۰۰ را داشتیم، اما برای شکست مقاومت RSI دچار تردید و نگرانی بودیم.

اما اکنون …

 در تایم هفتگی، نمودار موفق به نفوذ به بالای ۷۱۴۰۰ نشد و مقاومت در Rsi محفوظ ماند. لذا این موضوع باعث عمیق تر شدن نزول در نمودار گردید.

در حال حاضر نیز حمایت خط روند شکسته شده در RSI را پیش رو داریم که این بازگشت را میتوان به منزله پولبک RSI در نظر گرفت، و از آنجا که هنوز مکدی در فاز منفی قرار دارد. نمیتوان با اطمینان به این موضوع تاکید کرد. همانطور که در تحلیل قبلی هم اشاره شد، قرار بر این بود که در صورت ناتوانی نمودار در شکست مقاومتهای مذکور، اقدام به کم کردن حجم معاملات نمائیم و منتظر حرکت بعدی بازار بمانیم. لذا برای روشن شدن موضوع بهتر است تایم روزانه را نیز بررسی کنیم.

شاخص کل بورس تهران

در تایم روزانه  بهترین روش برای تعیین حمایتهای سر راه قیمت، بهتر است از ابزار فیبوناچی بهره بگیریم که بر این اساس حمایتها پیش روی قیمت به ترتیب در ۶۷۶۰۰ – ۶۶۴۰۰ و ۶۵۰۰۰ واحد قرار دارد که هر کدام از این حمایتها میتواند باعث بازگشت قیمت به مدار صعود گردد. که با توجه به وضعیت RSI دو سطح ۶۷۶۰۰ و ۶۵۰۰۰ واحد حمایتهای با اهمیت تری هستند.

شاخص کل بورس تهران

همچنین با توجه به نزدیک شدن RSI به حمایت  روند شکسته شده، احتمال اینکه نمودار باری دیگر به سمت ۷۰۰۰۰ و ۷۱۴۰۰ واحد حمله کند و تلاشی برای شکست این مقاومت به خرج دهد نیز وجود دارد. اما موضوع نگران کننده وضعیت هیستوگرام مکدی است، که در حال منفی شدن است و این نشان از زمانبر شدن اصلاح قیمت دارد.

خلاصه مطلب: اگر طی روزهای ابتدای هفته آتی، هیستوگرام مکدی فاز منفی گرفت، اصلاح قیمت زمانبر خواهد بود، در غیر اینصورت نمودار باری دیگر برای شکست ۷۱۴۰۰ واحد تلاش خواهد کرد. لذا چنانچه هیستوگرام مکدی فاز منفی گرفت، بهتر باز هم نسبت به کم تر کردن حجم معاملات اقدام نمائیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *