ایران آماده گشودن اولین درها به سرمایه گذار خارجی است
2015/06/23
تداوم بازار رنج در نرخ دلار
2015/06/27
نمایش همه

شاخص کل بورس تهران و مقاومتهای سر راه

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس تهران

آنچه گذشت … در تحلیل قبلی، عبور از مقاومت ۶۳۰۰۰ را سیگنال اولیه رشد در نظر گرفتم و برای تدام رشد شاخص تا مقاومتهای ۶۵۳۰۰ و ۶۵۵۰۰ واحد عبور از مقاومت ۶۳۷۰۰ را ضروری دانستیم. لذا در هفته ای که گذشت این اتافقات رخ داد و مقدار شاخص در نزدکی مقاومتهای مذکور به کار خود خاتمه داد.

اما اکنون …  مقدار شاخص کل بورس تهران در حالی به مقاومتهای ۶۵۳۰۰ تا ۶۵۵۰۰ واحد نزدیک میشود که RSI این مقاومتها را به رسمیت میشناسد، لذا نوسنات منفی در این محدوده دور از انتظار نیست، اما آنچه مهم به نظر میرسد، افزایش حجم معاملات است و این در حالی است که علی الزغم افزایش حجم معاملات مقدار شاخص نقدینگی رشد بالایی نداشته است و این نشانه خوبی برای تدام رشد میتواند باشد. اما هنوز مکدی لاین فاز مثبت را تجربه نکرده است، لذا همچنان مقاومتهای مذکور جدی هستند.

94-04-04- Shakhes kol D

بنابراین با توجه به موارد گفته شده، میتوان همزمان با لمس مقاومتهای ۶۵۳۰۰ و ۶۵۵۰۰ انتظار نوسانات منفی برای شاخص داشته باشیم، اما مادامی حمایت ۶۳۷۰۰ را از دست ندهد میتوانیم به رشد شاخص امید داشته باشیم که در اینصورت احتمال عبور شاخص از مقاومتهای مذکور نیز وجود خواهد داشت. لذا در صورتیکه شاخص به زیر ۶۳۷۰۰ واحد نرود، تدام رشد تا حدود ۶۸ هزار واحد نیز وجود دارد. گرچه هنوز نمیتوان با اطمینان بالایی از این موضوع سخن گفت، در واقع برای اطمینان بایستی اولین برکوت صعودی ثبت گردد، لذا افت مختصری در شاخص قطعا میتواندباعث تقویت احتمال رشد پایدارتر باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *