نگاهی مجدد به بترانس
2015/07/26
در امتداد روند ۶ مرداد
2015/07/28
نمایش همه

شاخص گروه برقی

شرایط رشد شاخص دستگاه های برقی به مقصد 335 هزار واحد وجود دارد و برای تحقق این هدف مقاومت 317 هزار واحد را پیش رو دارد.

تحلیل تکنیکال شاخص گروه برقی

نگاهی بلند مدت به شاخص دستگاه های برقی

در نمودار تایم هفتگی شاخص دستگاهای برقی شاهد وجود کانال بلند مدتی هستیم که اگر این شاخص قصد لمس مجدد سقف کانال را داشته باشد، می توان به ثبت رکوردهای بیش از ۵۰۰ هزار واحد امید داشت. اما پیش از مقاومت محکمی در محدوده ۳۳۵۰۰۰ واحد دیده می شود. که برای حرکت شاخص به سمت سقف کانال شکست این مقاومت از ضروریات است.

مقدار عددی ۶۱ واحد در RSI تایم هفتگی همواره با اهمیت بوده و اکنون شاهد شکسته شدن این مقاومت هستیم که نشانه مثبتی محسوب میشود. همچنین وضعیت RSI در تایم هفتگی به شکلی است که مقاومت ۳۳۵ هزار واحد را تایید میکند و چنانچه این شاخص موفق به عبور از مقاومت مذکور گردد، سیگنال رشد بسیار قدرتمندی در RSI دریافت خواهد شد. لذا در یک رویکرد میان مدت انتظار رشد این شاخص تا مقاومت ۳۳۵ هزار واحد وجود دارد. اما برای بررسی بیشتر تایم روزانه این شاخص نیز بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال شاخص گروه برقی

نمودار هفتگی شاخص گروه برقی

 

نگاهی کوتاه مدت به شاخص گروه برقی

در نمودار تایم روزانه نوسانات هفته های اخیر به شکل الگوی مستطیل درآمده که که در پشت مقاومت ۳۱۷ هزار واحد قرار دارد، لذا به نظر میرسد در کوتاه مدت مهمترین مقاومت همین ۳۱۷ هزار خواهد بود که در صورت شکست این مقاومت احتمال رشد تا مقاومت ۳۳۵ هزار واحد تقویت خواهد شد.

موضوع قابل توجه در نمودار روزانه این شاخص وضعیت مناسب RSI میباشد که در واقع بعد از شکست خط روند نزولی به نظر میرسد پولبک خود را نیز تکمیل نموده و آماده رشد مجدد شده است. به عبارتی مادامی که خط روند صعودی در RSI محفوظ بماند حرکت به سمت ۳۳۵ هزار واحد دور از ذهن نیست. این در حالی است که هیستوگرام مکدی خبر از افت پتانسیل خریدار دارد. اما از آنجا که هنوز فاز منفی به خود نگرفته، جایی برای نگرانی نیست. این در حالی است که وضعیت شاخص جریان نقدینگی (MFI) در وضعیت بسیار خوبی برای جذب نقدینگی قرار دارد.

تحلیل تکنیکال شاخص گروه برقی

نمودار روزانه شاخص گروه برقی

بنابرآنچه گفته شد، فاکتورهای رشد قدرتمند تر از افت میباشد، و انتظار میرد شاخص دستگاهای برقی بتواند بعد از عبور از مقاومت ۳۱۷ هزار واحد، به سمت هدف اول در ۳۳۵ هزار واحد حرکت نماید و این تحلیل مادامی که مقدار این شاخص بالای ۳۰۹ هزار قرار دارد، معتبر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *