حمایت قیمت سکه
مروری بر حمایت قیمت سکه امامی در بازار ایران
2015/06/28
چشم انداز شاخص کل بورس تهران
2015/07/04
نمایش همه

طلا در محدوده حمایتی بسیار مهم

در این تحلیل: حمایت 1170 و 1165 دلار در قیمت طلا بسیار با اهمیت است و در صورتیکه شکسته شود ...

تحلیل تکنیکال طلا – اونس

آنچه گذشت …  در تحلیل قبلی انتظار افت قیمت از ۱۲۰۰ دلار تا محدوده ۱۱۹۰ دلار را داشتیم، بطوری که این افت را مقدمه ای برای صعود بیشتر متصور بودیم، البته تاکید کردیم، که اگر قیمت رکوردهای زیر ۱۱۸۵ $ را ثبت کند، تحلیل مذکور بی اعتبار خواهد شد، که این اتفاق افتاد و قیمت تا حدود ۱۱۷۰ دلار افت را تجربه کرد.

اما اکنون …  در بررسی نمودار قیمت طلا (اونس) در تایم هفتگی متوجه میشویم که محدوده حمایتی ۱۱۶۵ تا ۱۱۷۰ دلار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چراکه اگر این باند حمایتی از دست برود، در واقع شاهد از دست رفتن حمایت مهمی در RSI  خواهیم بود و این به معنی افت بیشتر قیمت طلا خواهد بود. بطوری که شکست محدوده مذکرو میتواند باعث افت شدید قیمت تا حدود ۱۱۱۰ دلار نیز بشود که در این راه حمایتهای مهمی در ۱۱۵۴ و ۱۱۴۵ را تجربه خواهد کرد.

94-04-05- Gold W

بنابرآنچه گفته شد، مهمترین رویکرد قیمت در هفته آینده، تعیین تکلیف با حمایتهای ۱۱۷۰ و ۱۱۶۵ دلار خواهد بود، این در حالی است که مکدی روندی نزولی دارد. لذا اگر حمایتهای مذکور محفوظ بماند، میتوان انتظار رشد قیمت تا حدود ۱۱۹۰ دلار و حتی ۱۲۰۰ را داشت. در غیر اینصورت افت قیمت به زیر ۱۱۶۵ دلار راه را برای نزول بیشتر فراهم خواهد کرد که اهداف آن در بالا اشاره شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *