گشایش نماد “کوثر” و دو شرط عرضه اولیه
2015/08/26
شاخص گروه سیمان
2015/08/30
نمایش همه

طلا پس از تحقق هدف

تحلیل جامع طلا: قیمت طلا (اونس) برای کسب روند صعودی به شکست مقاومت 1170 دلار احتیاج دارد، و در کوتاه مدت احتمال حمله مجدد به این مقاومت وجود دارد.

تحلیل تکنیکال طلا – اونس

آنچه گذشت …

در تحلیل ۱۶ تیرماه که با عنوان “طلا و حمایتهای حساس” به تقویت شرایط نزول بیشتر قیمت اشاره شد و عنوان کردیم که پس از شکست حمایت ۱۱۵۵ دلار احتمال نزول تا ۱۱۱۰ دلار وجود دارد که شاهد افت قیمت تا ۱۰۸۰ دلار نیز بودیم و قیمت پس از مدتی رنج ماندن بین ۱۰۸۰ و ۱۱۰۶ دلار در مسیر صعود قرار گرفت مجددا به همان ۱۱۷۰ دلار با اهمیت بازگشت.

اما اکنون …

بررسی میان مدت

در نمودار تایم هفتگی طلا (اونس) به نظر میرسد که رشد اخیر قیمت به سمت محدوده متراکم مقاومتی در  ۱۱۶۵ تا ۱۱۷۰ دلار، عاملی برای پولبک در RSI بوده است. گرچه حمایت مهم و بلند مدت خط روند صعودی RSI را پس گرفته است. در هر صورت، مقاومت ۱۱۷۰$ مانع مهمی برای رشد قیمت محسوب میشود. این در حالی است که هنوز مکدی و هیستوگرام در فاز نزولی قرار دارد و نشانه صعودی برا میان مدت دریافت نشده است.

بنابراین دو سطح مهم قیمتی برای میان مدت و شاید بلند مدت طلا را دز نظر خواهیم گرفت که در ۱۰۸۰ دلار به عنوان حمایت و ۱۱۷۰ دلار به عنوان مقاومت قرار دارد. لذا برای دریافت سیگنال صعودی میان مدت نیاز به شکست مقاومت ۱۱۷۰ دلار خواهیم داشت. بطوری که اگر این سطح مقاومتی شکسته نشود احتمال بازگشت به ۱۰۸۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال طلا - اونس

نمودار هفتگی طلا – اونس

بررسی کوتاه مدت

در نمودار تایم روزانه شاهد کانال نزولی میان مدتی هستیم که همچنان قیمت داخل این کانال در حال نوسان است. لذا همچنان که در بخش میان مدت اشاره شد، مادام که قیمت نتواند از مرز ۱۱۷۰$ عبور کند، انتظار افت قیمت تا کف کانال نزولی که در محدوده ۱۰۵۰ تا ۱۰۶۰ دلار قرار دارد، وجود دارد که در این بین دو سطح حمایتی با اهمیت را در ۱۱۰۶ و ۱۰۸۰ دنبال خواهیم کرد.

قیمت درحالی به مقاومت ۱۱۷۰ دلاری خود رسید که مقاومتهای مهمی را در RSIروزانه شکست، لذا افت اخیر قیمت به مرز ۱۱۲۵ دلار ممکن است پولبک RSI را فراهم آورده باشد. بنابراین به نظر میرسد قیمت برای شکست مقاومت ۱۱۷۰$ تلاشی مجدد خواهد داشت. این درصورتی خواهد بود که قیمت نتواند رکوردهای زیر ۱۱۲۰ را لمس کند.

از طرفی با توجه به مثبت شدن مکدی، در کوتاه مدت، انتظار افت قیمت به زیر ۱۱۰۶ دلار کمی دور از ذهن است و درواقع باید منتظر نوسانات بعدی برای شفاف تر شدن نمودار قیمت باشیم.

تحلیل تکنیکال طلا - اونس

نمودار روزانه طلا – اونس

خلاصه مطلب: قیمت طلا (اونس) در حال حاضر با حمایت ۱۱۲۰$ درگیر شده و محتمل ترین اتفاق فعلی، صعود مجدد با انگیزه شکست مقاومت ۱۱۷۰ دلار خواهد بود، و در غیر اینصورت و شکست ۱۱۲۰ دلار ، احتمال افت قیمت تا محدوده ۱۱۰۶ دلار وجود دارد، که در کوتاه مدت انتظار شکسته شدن این سطح را نخواهیم داشت. بنابراین در صورت بروز علائم مثبت، میتوان وارد پوزیشن خرید با هدف اولیه ۱۱۷۰ دلار شد که حدضرر ۱۱۲۰ دلار خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *