مروری بر طلای جهانی (اونس)
2015/05/09
قیمت مناسب برای خرید فاراک کجاست؟
2015/05/10
نمایش همه

فلزات اساسی در بازارهای جهانی

بررسی قیمت مس - سرب - روی در بازارهای جهانی

مس:

در بررسی قبلی (دو هفته پیش) اشاره شد که قیمت ۵۹۰۰ دلاری مهم است و اگر شکسته شود به سیگنال افت خواهد بود، در غیر اینصورت برای شکست ۶۲۳۰ دلار تلاش کرد. لذا در طی دو هفته گذشته ضمن محفوظ ماندن حمایت مذکور قیمت در سیر رشد قرار گرفت و با شکست مقاومت ۶۲۳۰$ سیگنال برکوتی با هدف کلاسیک ۶۵۰۰ دلار صادر کرد و انتظار داریم طی معاملات هفته های آتی قیمت بتواند تا هدف کلاسیک خود پیش روی کند.

سرب:

در حالی که قیمت سرب نیز همچون سایر فلزات اساسی با رشد بالایی در دو هفته گذشته روبرو شده، مقاومت ۲۱۵۰ دلار مانع رشد بیشتر قیمت شد و در نهایت قیمت را وارد فاز اصلاحی کرد. لذا به نظر میرسد قیمت به سمت ۲۰۰۰$ پولبک بزند و در نهایت شاهد بازاری رنج بین ۲۰۰۰ تا ۲۱۵۰ دلار باشیم.

روی:

قیمت دوهفته قبل در محدوده ۲۰۰۰ دلار حمایت شد و در مسیر رشد قرار گرفت، بطوری که رشد قیمتی بسیار محکم ی را تا ۲۴۰۰ دلار تجربه کرد. اکنون در حالی در نزدیکی ۲۴۰۰ دلار در نوسان است که این قیمت مقاومت بسیار مهمی است و از طرفی علائم خفیفی از کاهش قدرت خریدار به چشم میخورد، لذا به نظر میرسد قیمت پس از رشدی قدرتمند نیاز به استراحت دارد و احتمالا بازاری رنج را در دستور کار خود خواهد داشت. گرچه اگر مقاومت ۲۴۰۰$ شکسته شود احتمال رشد تا ۲۵۲۰$ نیز تقویت خواهد شد.

نتیجه:

در طی دو هفته گذشته چندین بار به توجه کردن به گروه فلزات اساسی اشاره داشتیم و عنوان شد که به واسطه افزایش نرخ در بازارهای جهانی بزودی مورد توجه قرار می گیرند. (همچنان توجه ما به این گروه ادامه دارد)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *