بررسی سیگنال خزامیا
2015/10/14
شوراي نگهبان طرح اجراي برجام را تاييد کرد
2015/10/14
نمایش همه

قیمت نقره افزایشی است

روند میان مدت قیمت نقره در بازارهای جهانی صعودی شده و انتظار رشد میان مدت قیمت و ثبت رکوردهای 17.5 و 19 دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال نقره

بررسی میان مدت

در نمودار تایم هفتگی نقره شاهد افت چند ساله قیمت در طی یک کانال نزولی بلند مدت هستیم، که طی چند هفته گذشته قیمت موفق به لمس کف کانال نشده و این درحالی است که واگرایی مثبت مشهودی در MACD و RSI دیده میشود. لذا به نظر میرسد قیمت برای رشد میان مدت آماده شده و هم اکنون با مقاومت خط روند نزولی در ۱۶ دلار درگیر شده که این مقاومت مورد تایید RSI میباشد. بنابراین با توجه به اینکه قیمت به کف کانال نزولی خود نرسیده است، و همچنین واگرایی های مذکور باید انتظار شکسته شدن مقاومت ۱۶ دلار را داشته باشیم که در اینصورت قیمت به سمت مقاومتهای ۱۷٫۵ و ۱۹ دلار پیش روی خواهد کرد و در رویکردی میان مدت، انتظار شکست سقف کانال را داریم.

تحلیل تکنیکال نقره

نمودار هفتگی نقره

 

بررسی کوتاه مدت

در نمودار تایم روزانه چندی پیش شاهد الگوی برگشتی سر و شانه بودیم که با شکسته شدن خط گردن در ۱۵٫۲ دلار تایید شده که هدف کلاسیک ۱۶٫۵ دلار دارد. اما پیش از تحقق هدف در پشت مقاومت خط روند نزولی در ۱۶ دلار که تایید RSI را به همراه دارد، سنگر گرفته است. لذا به نظر میرسد قیمت در حال الگوسازی و جذب آمادگی لازم برای شکستن مقاومت ۱۶ دلار دارد. لذا افت مختصر قیمت تا محدوده ۱۵٫۵ و حتی ۱۵٫۲ دلار میتواند شرایط را برای رشد آماده تر نماید.

در هرصورت شکسته شدن مقاومت ۱۶ دلار میتواند قیمت را به سمت مقاومتهای ۱۷٫۵ و ۱۹ دلار سوق دهد و از این پس احتمال رشد فلز نقره بیشتر از افت آن خواهد بود. لذا در یک رویکرد میان مدت با حفظ حدضرر ۱۵ دلار میتوانیم به هدفهای صعودی قیمت این فلز گرانبها امید داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال نقره

نمودار روزانه نقره

 

خلاصه مطلب

سیگنال رشد قیمت در هر اونس نقره دریافت شده است و انتظار میرود قیمت پس از کمی درگیری با مقاومت ۱۶ دلار بتواند به سمت اهداف میان مدت ۱۷٫۵ و ۱۹ دلار پیشروی نماید. این در حالی است که محفوظ ماندن حمایتهای ۱۵٫۵ و ۱۵ دلار از اهمیت بالایی برای تداوم رشد قیمت خواهند داشت.

2 نظر

 1. کمال احمدی گفت:

  سلام
  به نظر شما آیا خرید نقره با دید ۶ ماهه مناسب است. من کمی پول نقد دارم، میخواهم بدانم که آیا در ۶ ماهه سود نقره از سود بانکی بیشتر خواهد شد.

  • سیدحسین محمدپور گفت:

   با سلام و درود
   باید به چند نکته توجه داشته باشید:
   ۱- فردی که بدنبال سود تضمین شده است، ریسک بازارهای مالی را قبول نمیکند، لذا اگر وارد بازارهای مالی میشوید حتی زیان ناشی از یک معامله را قبول کرده اید، ضمن اینکه امکان سود بیشتر از سود تضمینی بانکی نیز وجود دارد.
   ۲- ما نمودارها و تحلیل ها را پله ای دنبال میکنیم، لذا هر زمانی که شرایط برای بازگشت تغییر میکندف ما اقدام لازم را باید انجام دهیم و هرگز کسی نمیتواند تحلیلی را تضمین نماید و فقط میتواند در مورد احتمال درستی آن صحبت نماید. بنابراین در تحلیل بالا، در مرحله نخست انتظار ما رشد قیمت تا حدود ۱۹ دلار است که با توجه به قیمیت فعلی آن بیش از ۱۲ درصد سودآوری خواهد بود. از طرفی احتمال درستی تحلیل فوق بیش از ۸۵ درصد است. همچنین انتظار داریم هدف ۱۹ دلاری در کمتر از ۲ ماه آینده محقق گردد، که اگر این موضوع محقق شود، در واقع شما از سود بانکی بیشتر بدست آورده اید.
   ۳- در تمام تحلیل ها موقعیتی وجود دارد که اگر قیمت به آن موقعیت برسد تحلیل از اعتبار خارج میشود که اصطلاحا حدضرر نامیده میشود و توصیه میشود در صورت فعال شدن حدضرر از پوزیشن خود خارج شوید. بنابراین اگر خرید انجام داید، مراقب حدضرر خود باشید. گرچه احتمال از دست رفتن تحلیل بالا کمتر از ۱۵ درصد.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *