بررسی قیمت یورو در بازار جهانی و ایران
مارس 14, 2015
شاخص کل بورس تهران در مسیر رشد …
مارس 14, 2015
نمایش همه

مروری بر تحلیل قیمت فلزات اساسی

فلزات اساسی

بررسی قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی

در این تحلیل و بررسی قصد داریم با بررسی قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی، اشاره ای داشته باشیم به سهام مرتبط با این گروه (فلزات اساسی) در بازار سهام ایران.

مس: همچنان که در بررسی قبلی انتظار داشتیم، قیمت پس از لمس ۵۷۵۰$ به سوی مقاومت مهم ۶۰۰۰$ بازگشت. گرچه هنوز قیمت در ۵۸۶۰ دلار قرار دارد، ولی انتظار میرود برای شکست ۶۰۰۰ دلار تلاش نماید. بطوری که حتی عبور قیمت از این محدوده نیز دور از انتظار نیست و بنابراین در صورت شکست این مقاومت هدف بعدی قیمت را ۶۱۷۰ دلار میدانیم. مس از فلزات اساسی مهمی است که قیمت آن بر روی سهام شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) تاثیر گذار است.

سرب: مطابق بررسی قبلی برای قیمت بازاری رنج و کم رمق را انتظار داشتیم که در هفته گذشته نوسانات قیمت سرب در حدود ۵ دلار بود و تقریبا هیچ تغییر نسبت به هفته گذشته نداشته است. در حالی که قیمت توانسته رکوردهای بالای ۱۸۰۰ دلار را ثبت کند، و کمی فاکتورهای رشد تقویت شده، اما همچنان برای صعودی شدن قیمت باید به دیده ترید نگاه کرد، لذا اگر قیمت نتواند رکوردهای بالای ۱۸۴۵$ را ثبت کند، انتظار داریم باری دیگر در مسیر افت قرار گیرد و به کمتر از ۱۸۰۰ دلار برسد. قیمت سرب نیز بر قیمت سهام تولید کنندگان فلزات اساسی در بازار سهام نیز موثر است که فسرب و کروی میتواند از تغییرات قیمت فلزات در بازار سهام ایران تاثیر بگیرد.

روی: در بررسی قبلی ضمن تاکید بر قدرت نزول قیمت به باند حمایتی ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵$ اشاره شد. لذا قیمت نیز هفته آرام و کم نوسانی را در همین باند حمایتی سپری کرد، اما همچنان که قبلا هم اشاره شده، انتظار می رود، قیمت پس از شکست حمایت با اهمیت ۲۰۰۰ دلار روانه هدف کلاسیک ۱۹۴۰ دلار شود. از سهام دسته فلزات اساسی مرتبط با روی میتوان به سهام کروی، فاسمین، فرآور و کبافق اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *