تحلیل تکنیکال طلا – اونس
۱۳۹۴/۰۳/۱۸
حصول توافق تا ۱۰ تیر ممکن در صورت اراده سیاسی طرف مقابل
۱۳۹۴/۰۳/۲۲
نمایش همه

تحلیل ارزها – مروری بر قیمت پوند و یورو

تحلیل ارزها در بازار جهانی و ایران

تحلیل ارزها : ارزش یورو و پوند در مقابل دلار آمریکا و همچنین در بازار ایران مورد بررسی قرار گرفت، حمایتهای مهمی در پیش روی آنهاست.

تحلیل ارزها – تحلیل قیمت یورو

در بررسی قبلی در حالی به مقاومت نرخ برابری یورو به دلار در ۱٫۱ اشاره کردیم که فاکتورهای رشد بیشتر را در حال تقویت دیدیم، بطوری که انتظار رشد ارزش به ۱٫۱۱ و ۱٫۱۲ را متصور بودیم. لذا در هفته گذشته ضمن درگیری با مقاومت ۱٫۱ و تجربه نوسانات منفی، نهایتا از این مقاومت گذشت و رشد شارپی را تا ۱٫۱۳۷ را تجربه کرد که فراتر از انتظار بود و در روزهای پایانی هفته مجددا به نزدیکی ۱٫۱ بازگشت.

در حال حاضر به نظر میرسد حمایت ۱٫۱۰۵ در نمودار یورو به دلار پذیرفته شده و مادامی که این حمایت محفوظ بماند انتظار رشد ارزش یورو به سطوح بالاتر وجود دارد. این در حالی است که سخت ترین مقاومت را باند مقاومتی ۱٫۱۳۷ تا ۱٫۱۴۵ تجربه خواهد کرد. لذا در کوتاه مدت انتظار رنج بودن قیمت بین ۱٫۱۰۶ تا ۱٫۱۳۷ وجود دارد، اما برای میان مدت گذر از باند مقاومتی مذکور را متصور هستیم.

در بازار ایران ضمن تاکید بر حمایت ۳۶۴۰ تومان انتظار رشد در اوایل هفته گذشته تا ۳۷۰۰ را داشتیم، که قیمت بیش از ۳۶۸۰ رشد نکرد و بازه رنج ۳۶۴۰ تا ۳۶۸۰ تومان را پذیرفت. لذا در هفته پیش رو برای تعیین تکلیف بایستی بتواند از مرز یکی از دو قیمت فوق عبور کند، این در حالی است که فاکتورهای رشد قیمت در حال تقویت است.

تحلیل ارزها – تحلیل قیمت پوند انگلیس

دقیقا مطابق انتظار در بررسی قبلی، در مقیاس روانه ضمن محفوظ نگاه داشتن حمایت ۱٫۵۲ در مسیر رشد قرار گرفت و به مرز ۱٫۵۴ هم رسید، اما پس از آن دوباره روانه حمایت مذکور گردید.

در حال حاضر ضمن اینکه حمایت ۱٫۵۲ در نمودار پوند انگلیس به دلار آمریکا خود نمایی میکند، اما ممکن است این حمایت با هدف هیجانی ۱٫۵ از دست برود. لذا مهمترین رویکرد قیمت در هفته پیش رو نحوه برخورد با حمایت ۱٫۵۲ در مقیاس روزانه خواهد بود.

پوند در بازار ایران همچنان با حمایت ۵۰۸۰ تومان درگیر است و مادامی که این حمایت از دست نرود، احتمل رشد تا ۵۱۸۰ تومان محتمل است.

آخرین تحلیل های قیمت پوند

آخرین تحلیل های قیمت یورو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *