تداوم بازار رنج در نرخ دلار
2015/06/27
حمایت قیمت سکه
مروری بر حمایت قیمت سکه امامی در بازار ایران
2015/06/28
نمایش همه

مروری بر پوند و یورو

بررسی پوند انگلیس و یورو در بازارهای جهانی و ایران

تحلیل یورو

 در حالی که محفوظ ماندن حمایت ۱٫۱۳۰ برای تدام رشد از اهمیت بالای برخوردار بود، اما داومی نیاورد و شکسته شد و در نتیجه ارزش یورو با افت محسوسی به حمایت ۱٫۱۱۳ نزدیک شد.

لذا در حال حاضر افت ارزش یورو به کمتر از ۱٫۱۱۳ میتواند باز هم ارزش یورو را در بازارهای جهانی کاهش دهد و به مرز ۱٫۱ نزدیک نماید، این در حالی است که عدم توانایی در شکست این حمایت باری دیگر میتواند رکوردهای ۱٫۱۳۰ را ثبت نماید.

در بازار ایران قیمت همچنان در شرایط پایداری به سر می برد و در واقع اتفاق محسوسی رخ نداده است. لذا همچنان حمایت ۳۶۸۰ و مقاومت ۳۷۷۵ تومان مهمترین قیمتهای مورد توجه در نرخ یورو در بازار ایراتن خواهد بود.

تحلیل پوند انگلیس

همچنان که انتظار میرفت مقاومت ۱٫۵۹۲ در نمودار پوند به دلار مانع رشد ارزش پوند گردید و مطابق انتظار افت ارزش مختصری را رقم زد، بطوری که رکوردهای ۱٫۵۷ گردید که این محدوده حمایت مهمی در این نمودار خواهد بود.

به نظر میرسد نمودار پوند باری دیگر برای شکست مقاومت ۱٫۵۹۲ تلاش نماید، لذا همچنان دو حمایت ۱٫۵۶ و ۱٫۵۷ از اهمیت بالایی برخوردار است.

پوند انگلیس در بازار ایران نیز مطابق انتظار به مرز ۵۲۷۰ نزدیک شد و کمی قبل از آن به کار خود خاتمه داد. لذا در حالی که همچنان حمایت مهم ۵۰۸۰ تومان به عنوان بهترین حدضرر مطرح است، مقاومت ۵۲۷۰ تومانی نیز چشم نوازی میکند. لذا شکست هر کدام از این قیمتها مسیر بعدی را شفاف تر خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *