تحلیل تکنیکال سهام دکوثر
سیگنال خرید دکوثر کجاست؟ احتمال رشد ۱۰۰ درصدی سهام دکوثر
مرداد 8, 1396
احتمال سقوط قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین در انتهای راه صعود! احتمال سقوط ارزش بیت کوین
آذر 28, 1396
نمایش همه

هدف قیمت اونس طلا (بازار جهانی) در کوتاه مدت کجاست؟

هدف قیمت اونس طلا

گرچه از آخرین مرتبه‌ای که هدف قیمت اونس طلا را مورد بررسی قرار دادیم، زمان زیادی می‌گذرد. اما از آن زمان تاکنون چندین مرتبه تحلیل قیمت طلا را در کانال تلگرامی دنبال کردیم. که خوشبختانه با دقت بالایی همراه بود. لذا در این بررسی قصد دارم، هدف قیمت اونس طلا در بازار جهانی را در رویکردی کوتاه مدت بررسی نمایم.

سیگنال افت قیمت اونس طلا صادر شد!

طی معاملات هفته گذشته شاهد صدور سیگنال افت در قیمت اونس طلا بودیم. این سیگنال همزمان با شکسته شدن حمایت ۱۲۶۵ دلار تایید شد. لذا با توجه به مثلث کوتاه مدتی که به پایین شکسته شده است، هدف قیمت اونس طلا در کوتاه مدت را می‌توان در سه منطقه تعیین نمود.

  1. هدف اولیه قیمت اونس طلا در حدود ۱۲۴۵ دلار است. این هدف در روزهای پایانی هفته محقق شد.
  2. هدف دوم قیمت اونس طلا در حدود ۱۲۰۰ دلار است. این سطح از حمایت معتبری برخوردار است.
  3. هدف سوم قیمت اونس طلا در حدود ۱۱۸۰ دلار است. احتمال تحقق این هدف بسیار ضعیف است.

درحالی که در محدوده ۱۲۴۵ دلار حمایت‌های مختصری دیده می‌شود، انتظار نوسانات مثبت و یا رنج در این حدود قیمتی محتمل است. اما بهترین حمایت RSI را می‌توان منطبق با هدف قیمت طلا در حدود ۱۲۰۰ دلار دانست.

معتبرترین هدف قیمت اونس طلا کجاست؟

براساس آنچه گفته شد و با توجه به وضعیت اسیلاتورها می‌توان گفت احتمال تحقق هدف قیمت طلا (اونس) در ۱۲۰۰ دلار دور از ذهن نیست. این درحالی است که احتمالا در همین محدوده‌ها اسیلاتور RSI نیز به حمایت معتبری نزدیک شود.

درنتیجه می‌توان حمایت روانی ۱۲۰۰ دلار را معتبرترین هدف قیمت اونس طلا در کوتاه مدت دانست. اما برای اطمینان از این موضوع نگاهی بلندمدت به چارت اونس طلا خالی از لطف نیست.

هدف قیمت طلا

بلندمدت قیمت طلا در بازاری رنج !

اگر نگاهی بلندمدت به چارت اونس طلا داشته باشیم، متوجه رنج بودن قیمت در دوسال گذشته خواهیم شد. لذا با توجه به شکل مثلثی این بازار رنج، می‌توان کف و سقف قیمت طلا را چنین تعیین کرد.

  • حمایت معتبر بلند مدتی در باند ۱۱۹۵ تا ۱۲۱۰ دلار
  • مقاومت معتبر بلند مدتی در باند ۱۳۵۵ تا ۱۳۷۰ دلار

درنتیجه برای تعیین تکلیف روند بلند مدت هدف قیمت اونس طلا  باید منتظر شکسته شدن یکی از سطوح فوق باشیم. از آنجا که استخراج هر اونس طلا حدود ۱۱۵۰ دلار هزینه دارد، لذا احتمال از دست رفتن باند حمایتی مذکور دور از ذهن است. بر این اساس می‌توان باند حمایتی ۱۱۹۵ تا ۱۲۱۰ دلار را محدوده معتبری برای خرید میان مدت درنظر گرفت.

خلاصه مطلب

اگر طی دوهفته آینده هدف قیمت اونس طلا در حدود ۱۲۰۰ دلار محقق شود، این را می‌توان فرصت مناسبی برای اخذ پوزیشن‌های خرید میان مدت و حتی بلندمدت دانست. درنتیجه طی دو تا سه هفته آینده قیمت اونس طلا را دنبال خواهیم کرد. چنانچه در محدوده باند حمایتی ۱۱۹۵ تا ۱۲۱۰ دلار شاهد الگوهای صعودی در کوتاه مدت (تایم روزانه) باشیم، از این فرصت برای خرید میان مدت استفاده خواهیم کرد.

آرشیو تحلیلهای اونس طلا در بازارهای جهانی

می‌توانید آخرین تغییرات تحلیلی درباره اونس طلا را در کانال تلگرامی موج برتر دنبال کنید. همچنین نظرات خودتان را در قسمت دیدگاه‌ها در زیر همین صفحه بیان کنید. از همراهی شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.