سیگنال خرید مداران
سیگنال خرید مداران با اهداف قابل توجه در میان مدت
سیگنال صعودی دلار آمریکا
سیگنال صعودی دلار آمریکا در مقابل ریال ایران صادر شد!
نمایش همه

هدف قیمت طلا در بازار جهانی کجاست؟

هدف قیمت طلا

آنچه گذشت … در آخرین تحلیلی که مورخ ۶ اسفند ۹۴ از اونس داشتیم، به وضعیت فالو بودن قیمت طلا اشاره کردیم و عنوان شد که پس از اتمام فاز اصلاحی قیمت، درصورتیکه بتواند از مقاومت ۱۲۶۰$ عبور کند، هدف قیمت طلا در محدوده ۱۴۰۰ تا ۱۴۲۰ دلار خواهد بود. که البته پس از شکسته شدن مقاومت مذکور همچنان در فاز اصلاح باقی ماند و شکل الگوی ادامه دهنده را تغییر داد، اما هدف قیمت طلا همچنان به قوت خود باقی است.

بررسی میان مدت هدف قیمت طلا – نمودار تایم هفتگی

در نمودار تایم هفتگی اونس طلا مهمترین موضوعی که به چشم میخورد وجود کانال بلند مدتی (حدود ۵ سال) است که از دو باند تشکیل شده و قیمت پس از عبور از ۱۲۰۰ دلار وارد باند بالایی کانال شده است و بر همین اساس میتوان هدف قیمت طلا را در میان مدت حدود سقف کانال و قیمتهایی درحد ۱۴۰۰ دلار دانست. این در حالی است که روند قیمت در میان مدت صعودی است و این موضوع مورد تایید مکدی نیز میباشد.

هدف قیمت طلا در بلندمدت

لازم به ذکر است که در رویکردهای بلند مدت، میتوانیم انتظار عبور قیمت از ۱۴۰۰ دلار را داشته باشیم که در این صورت هدف قیمت طلا به ۱۵۵۰ دلار ارتقاء خواهد یافت. اما اجازه دهید، این موضوع در زمان مقتضی خود دقیقتر بررسی شود.

بررسی کوتاه مدت هدف قیمت طلا – نمودار تایم روزانه

نوسانات چند ماه گذشته قیمت طلا به شکل الگوی کنج پهن شونده درآمده است که شاهد شکسته شدن الگو و تایید آن طی معاملات ماه گذشته (تیرماه) بودیم. لذا افت اخیر قیمت میتواند منجر به پولبک به سقف الگو باشد و مادامی که قیمت رکوردهای کمتر از ۱۳۰۰ دلار را تجربه نکند، این فرضیه به قوت خود باقی خواهد ماند. حال با توجه به اینکه الگوی مذکور تایید شده، میتوان بر همین اساس هدف قیمت طلا را در میان مدت ۱۴۰۰ دلار دانست که با هدف سقف کانال نزولی ۵ ساله قیمت برابری میکند و هدف قیمت طلا در بلند مدت نیز حدود ۱۵۵۰ دلار خواهد بود.

هدف قیمت طلا در کوتاه مدت

نتیجه: هدف قیمت طلا کجاست؟

با توجه به آنچه گفته شد، پوزیشن خرید میان مدتی اونس طلا در قیمتهای فعلی حدود ۱۳۳۰ دلار با حدضرر ۱۳۰۰ دلار و هدف قیمت طلا در ۱۴۰۰ و یا ۱۵۵۰ دلار میتواند توجیه داشته باشد. لازم به ذکر است که هنوز هیستوگرام مکدی در تایم روزانه مثبت نشده است و سیگنال مجدد رشد در کوتاه مدت صادر نشده، لذا هنوز احتمال نوسانات منفی وجود دارد. که میتواند فرصتهای مناسبتری برای خرید ایجاد نماید.

آرشیو تحلیلهای قیمت اونس طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *