طلا در محدوده حمایتی بسیار مهم
2015/06/29
عمق نوسانات دلار افزایش یافت
2015/07/04
نمایش همه

چشم انداز شاخص کل بورس تهران

در این تحلیل: شاخص کل علی الرغم دشوار بودن عبور از مقاومتهای مهم 65300 و 65500 واحد، برای تداوم رشد به شکست این ناحیه مقاومتی احتیاج دارد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس تهران

آنچه گذشت … در تحلیل قبلی، ضمن اشاره مجدد به مقاومتهای ۶۵۳۰۰ تا ۶۵۵۰۰ واحد، انتظار نوسانات منفی داشتیم، که این اتفاق افتاد و همچنین تاکید شد تا زمانیکه مقدار شاخص به کمتر از ۶۳۷۰۰ واحد نرسد، میتوان به تداوم رشد شاخص امید داشت و در رویکردی میان مدت عبور از مقاومتهای مذکور را محتمل دیدیم.

اما اکنون …  مقدار شاخص کل بورس تهران باری دیگر به مقاومتهای ۶۵۳۰۰ تا ۶۵۵۰۰ واحد احترام گذاشت و علی الرغم تلاشهای مکرر برای عبور از این محدوده، نهایتا ناکام ماند، این در حالی است که کندل روز چهارشنبه گذشته، کندل فروشندگی بود و در واقع میتوانیم باری دیگر منتظر واکنش منفی به مقاومتهای مذکور داشته باشیم. این درحالی است که هیستوگرام مکدی خبر از افت قدرت خریدار دارد.

تحلیل تکنیکال بورس تهران

نمودار شاخص کل بورس تهران

بنابراین رفتار روزهای ابتدای هفته آینده بسیار با اهمیت خواهد بود، بطوری که ناکامی در عبور از مقاومتهای ۶۵۳۰۰ و ۶۵۵۰۰ واحد، میتواند نوسانات منفی ایجاد کند که در مسیر افت احتمالی شاخص بورس تهران، حمایتهای ۶۴۲۰۰ و ۶۳۷۰۰ واحد از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا چنانچه به هر دلیلی مقدار شاخص به کمتر از ۶۴۲۰۰ واحد برسد، رشد مجدد  با چالش روبرو میشود و احتیاج به صرف زمان خواهد داشت. در هر صورت همچنان مهمترین حمایت شاخص در ۶۳۷۰۰ قرار دارد و مادامی که محفوظ بماند، انتظار رشد پایدار در شاخص وجود دارد.

لازم به ذکر است که عبور از مقاومتهای مذکور راه صعود را بسیار هموار خواهد کرد و هدف اولیه ۶۸ هزار واحدی را به انتظار خواهیم نشست.

4 نظر

 1. الهه فلاحی گفت:

  با عرض سلام خدمت شما قرار بود سیگنال های خرید را معرفی کنیدولی متاسفانه خبری نشد
  من قصد خرید سهام هایی از گروه خودرویی و بانکی و حمل و نقلی دارم و با توجه به اینکه همه لیدر های این گروه مقاومت های مهمشون را شکستند مثلا حکشتی مقاومت ۵۲۵ را شکست و مثلا وبصادر رسید به ۱۰۰ و یا مثلا خاور رفت بالای ۹۰ و…………
  هم اکنون من نمی دانم چه کار کنم بخرم یا نخرم ؟لطفا نظر خود را اعلام کنید
  باتشکر

 2. حمید گفت:

  سلام اقای محمدپور همان طور که درنوشته های شما توصیه شده بود من هنوز خریدی انجام ندادم و با توجه به صعودی که به صورت هیجانی امروز انجام شد تصمیم گیری را برای من سخت کرده است.لطفا راهنمایی کنید برای کسانی که هنوز نقد هستند و خریدی نکردند چیست ؟لطفا ما رافراموش نکنید
  باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *