در بازار هیجانی محتاط باشید !؟
2016/01/20
دلار آمریکا - ارز
چمدان پراز پول سرمایه گذار معروف انگلیسی این بار در بورس تهران خالی می شود
2016/01/23
نمایش همه

۲۰۰ میلیارد تومان به سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج پرداخت می شود

کوروش پرویزیان مدیر عامل بانک پارسیان درباره میزان و نحوه‌ بازپرداخت وجوه سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج به ایسنا گفت: بانک پارسیان منتظر ابلاغ فهرستی از بانک مرکزی شامل افرادی که مشمول تادیه دیون ثامن‌الحجج می‌شوند است . این فهرست طی امروز و فردا به این بانک ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان این‌که طبق هماهنگی‌هایی، قرار است سپرده سپرده‌گذاران مورد تایید بانک مرکزی در یک برنامه زمان‌بندی شده مشخص به آنها واگذار شود، اظهار داشت: بانک پارسیان از دهه فجر ( ۱۲ بهمن‌ماه) توزیع وجوه سپرده‌گذاران خود را آغاز می‌کند.

وی با بیان این‌که پرداخت سپرده‌ها با اولویت سپرده‌های خرد انجام می‌شود، اضافه کرد: براین اساس در مرحله‌ اول سپرده‌های سه میلیونی، پنج میلیونی و ۱۰ میلیون‌ تومانی به صاحبان آنها پرداخت خواهد شد. در مراحل بعدی با دریافت فهرست‌هایی که بانک مرکزی به بانک پارسیان ابلاغ خواهد کرد، به ترتیب مابقی سپرده‌ها نیز پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول درباره‌ میزان بدهی های موسسه ثامن‌الحجج گفت:‌ تاکنون آمار قطعی از سوی بانک مرکزی به بانک پارسیان اعلام نشده اما در مورد سپرده‌گذاران خرد باید گفت ثامن‌الحجج حدود ۹۰۰ هزار سپرده خرد با رقمی نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان دارد.

وی در مورد این‌که آیا قرار است اموال ثامن‌الحجج به بانک پارسیان اضافه شود؟ نیز اظهار کرد: فعلا هیچ چیزی روشن نیست و ما فقط عامل توزیع سپرده‌های خرد از سوی بانک مرکزی هستیم.

آنطور که پرویزیان در مورد واگذاری ثامن‌الحجج به این بانک گفته با توجه به این‌که این مسائل در حوزه بانک مرکزی است آنها باید در مورد آن تصمیم‌گیری کنند و این بانک همان مسئولیت عاملیت را برعهده دارد.

مدیرعامل بانک پارسیان با ارائه‌ توضیحات بیشتر خاطر نشان کرد: در حال حاضر سامانه‌های الکترونیکی مربوط به ساماندهی سپرده‌های ثامن‌الحجج در بانک پارسیان و بانک مرکزی به طور هماهنگ کار می‌کنند و با نرم‌افزارهایی که در حال تهیه است این اطمینان برای سپرده‌گذاران وجود دارد که منابع آنها با صحت کامل برگردانده خواهد شد.

به گفته پرویزیان اگر سپرده‌گذاران مایل باشند می‌توانند با محصولات جدیدی که بانک پارسیان تعریف می‌کند، سپرده‌گذاری مجددی در این بانک انجام داده که شرایط آن در حال فراهم شدن است.

وی همچنین در مورد این‌که بانک پارسیان به عنوان بانک عامل انتخاب شده، توضیح داد: به هرحال این تصمیم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار بوده است. در عین حال که بانک پارسیان به عنوان عامل توزیع بسیاری از سود سهام شرکت‌های بزرگ، نرم‌افزارها و سیستم‌هایی در اختیار دارد که می‌تواند از آن در این مورد بهره ببرد. از سویی دیگر موضوع برند بانک پارسیان و همچنین اطمینان و آرامشی که در بازار پول دارد این فرصت را ایجاد کرده تا این بانک به عنوان عاملی برای انجام تعهدات موسسه ثامن‌الحجج پرداخت شود.

منبع : بورس پرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *