شرکت کارگزاری بورس چیست؟

سرمایه گذاران در بازار سرمایه، لازم است خرید و فروش‌های خود را از طریق یک شرکت کارگزاری بورس انجام دهند. بنابراین همه فعالان بازار سرمایه برای شروع سرمایه گذاری در بورس باید به یک شرکت کارگزاری بورس مراجعه نمایند. و نسبت به دریافت کد معاملاتی و دسترسی‌های لازم به سامانه معاملات بورس اقدام نمایند.

درحال حاضر بیش از 100 شرکت کارگزاری بورس موفق به اخذ مجوز از سازمان بورس شده‌اند. لذا هر شرکت کارگزاری بورس برای فعالیت‌های خود نیاز به مجوزهای مختلف از سازمان بورس اوراق بهادار تهران دارد. بنابراین شرکت کارگزاری بورس با توجه به نوع مجوزهای خود می‌تواند در حوزه‌های مختلفی فعالیت داشته باشد.

زمینه فعالیت شرکت کارگزاری بورس

در بازار سرمایه ایران
از بین سه بازار فوق، مردم عادی جامعه تمایل زیادی به بازار سهام و اوراق بهادار (بورس و فرابورس) دارند. چراکه همه اقشار جامعه و با هر میزان از دارایی می‌توانند برای سرمایه گذاری در بورس سهام اقدام کنند. در ادامه یک شرکت کارگزاری بورس معتبر برای خرید و فروش سهام در بورس و فرابورس معرفی می‌کنیم.

معرفی و انتخاب شرکت کارگزاری بورس

شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد


شرکت کارگزاری پاسارگاد به عنوان یک شرکت کارگزاری بورس، دارای مجوزهای مختلف از سازمان بورس اوراق بهادار تهران است. کارگزاری بانک پاسارگاد یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی پاسارگاد است. که دارای مجوز فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار (بورس و فرا بورس)، بورس کالا و بورس انرژی است.

کارگزاری بانک پاسارگاد از سال 1388 تاکنون به عنوان شرکت کارگزاری بورس با رتبه "الف" در بورس و فرابورس فعالیت دارد. همچنین کارگزاری پاسارگاد به عنوان اولین شرکت کارگزاری بورس ایران است که امکان دریافت کد معاملاتی از طریق شعب بانک پاسارگاد را فراهم کرده است. بنابراین یکی از سریع‌ترین و راحترین روش‌های دریافت کدمعاملاتی برای بازار سهام انتخاب شرکت کارگزاری پاسارگاد است.

آموزش بورس

نحوه دریافت کد معاملاتی از شرکت کارگزاری بورس


اگر شناخت کافی از بازار بورس اوراق بهادار تهران ندارید، می‌توانید در دوره آموزش مجازی بورس بصورت رایگان شرکت کنید. در دوره آموزش رایگان بورس که توسط تیم آموزشی موج برتر تدوین شده، بصورت کامل با بازار بورس آشنا خواهید شد. در این دوره تمام اطلاعات لازم درباره شرکت کارگزاری بورس بصورت فیلم آموزشی تدریس شده است.

سایر مجوزها و خدمات کارگزاری‌ها

سایر خدمات قابل ارائه توسط شرکت‌های کارگزاری بورس
(در صورت اخذ مجوز لازم)