گروه خودرو سازی بهمن با نماد خبهمن یکی از سهام بورس تهران است. در این نوشته قصد داریم با تحلیل تکنیکال به سراغ نمودار قیمت خبهمن برویم. حمایت خبهمن در محدوده PRZ مهم و حساسی قرار گرفته است. لذا رفتار قیمت در نزدیک شدن به این سطح حمایتی بسیار مهم و حساس خواهد بود.

حمایت خبهمن مهم و حساس

در نمودار تایم هفتگی آنچه در بازه بزرگ زمانی مورد توجه است، رنج بودن قیمت است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، نمودار بین دو خط سبز رنج است. حمایت خبهمن در محدوده بین ۱۷۰ تا ۱۷۶ تومان کف بازار رنج است. لذا محفوظ ماندن حمایت خبهمن در این محدوده از حساسیت بسیار برخوردار است.

اگر این محدوده حمایتی از دست برود به معنی خروج از بازار رنج بزرگ است. این موضوع برای قیمت سهام خبهمن اصلا مناسب نیست. اما اجازه بدید در بررسی حمایت خبهمن به موارد زیر در اسیلاتورها اشاره کنیم:

  1. اسیلاتور RSI بعد از شکست حمایت وارد محدوده هیجان فروش شده که نشانه خوبی نیست.
  2. شاخص جریان نقدی (MFI) در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.
  3. هیستوگرام مکدی از منفی به سمت صفر رسیده که نوید پایان موج نزولی را میدهد.

در تحلیل اسیلاتورها تنها نکته منفی وضعیت شاخص RSI می‌باشد. اما با توجه به اینکه مقدار MFI بشدت کاهش یافته، قدرت فروشندگی نیز کاهش یافته است. از طرفی یک الگوی هارمونیک در نمودار قیمت دیده می‌شود. که PRZ این الگو در محدوده حمایت خبهمن (بین ۱۷۰ تا ۱۷۶ تومان) قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *