الگوهای هارمونیک قیمت و زمان
کلاس آموزش الگوهای هارمونیک قیمت و زمان
۱۳۹۴/۰۹/۳۰
بسته کامل آموزش بورس در مشهد
بسته کامل آموزش بورس در مشهد
۱۳۹۴/۰۹/۲۸
آموزش مدیریت ریسک و سرمایه

کلاس آموزش مدیریت ریسک و سرمایه برای بورس در مشهد

سطح: حرفه ای


مختصری درباره دوره آموزش مدیریت ریسک و سرمایه


یکی از مهمترین دانش ها و مهارتهای لازم برای دوام در بازار سرمایه و کسب سود مستمر و معقول، اصول مدیریت ریسک و سرمایه است که پیش از این به روشهای سنتی و غیر پویا توسط فعالان بازار بکار گرفته می شد و اکنون با همت و تلاش موج برتر، سیستم مدیریت ریسک و سرمایه بر اساس شرایط بازار ایران و به گونه ای طراحی شده که برای همگان به صورت سیستماتیک و ساده قابل استفاده باشد. این دوره برای اولین بار در ایران به شکلی 100 درصد کاربردی و موثر ارائه می شود.

مشخصات دوره

کلاس آموزش حضوری در مشهد

در این دوره با تکیه بر روانشناسی معامله گر و ایجاد انضباط معاملاتی، به بالاترین سطح توانایی در انجام معاملات دست پیدا می کنید.

مخاطبین دوره آموزش مدیریت ریسک و سرمایه


دوره آموزش مدیریت ریسک و سرمایه در بورس تهران به مباحث تحلیلی وابستگی ندارد، لذا تمامی افرادی که معاملات بورس و فارکس را تجربه نموده اند، میتوانند این دوره را شرکت نمایند. چه آنهایی که با روشهای تحلیل تکنیکال ویا بنیادی آشنا هستند و چه افرادی که با این روشهای تحلیلی آشنا نیستند.
اما افرادی که تا کنون معاملات بورسی و یا فارکس را تجربه نکرده اند، این دوره برای آنها مناسب نیست و درواقع درک خوبی از مباحث دوره آموزش مدیریت ریسک و سرمایه نخواهند داشت.

سرفصل مطالب


 • انواع ریسک در بازار سهام و روشهای مقابله با آن
 • تعیین حد ضرر و قوانین مربوط به آن
 • افزایش و کاهش حجم معامله
 • جداول ROR و احتمال ورشکستگی
 • جدول Draw down و اهمیت مدیریت ریسک
 • ریوارد به ریسک و مجوز ورود به معامله
 • نحوه ارزیابی دقیق عملکرد معاملاتی در یک دوره
 • افزایش تسلط بر معاملات و ارتقاء سطح روانی معامله گر
 • نحوه محاسبه حجم صحیح معامله
 • کارگاه آموزشی شامل:
  - نحوه ترسیم منحنی رشد در بازار سرمایه
  - نحوه تعیین سایز معامله با نرم افزار مدیریت حجم موج برتر
  - چگونگی ثبت معاملات و آنالیز مداوم معاملات

سیستم مدیریت ریسک و سرمایه چگونه کار می کند؟


این سیستم با آنالیز معاملات فرد، قادر است کیفیت استراتژی معاملاتی و عملکرد معامله گر را بررسی نموده و سپس با توجه به روحیات شخصی هر نفر؛ حجم معاملات مجاز را محاسبه نماید و در اختیار معامله گر بگذارد.
این سیستم قادر است اجازه ورود به معامله را بررسی نماید و در صورتی که معامله مورد نظر، خارج از اصول از پیش تعیین شده باشد، اجازه ورود به معامله را سلب می نماید. همچنین روش های درست و اصولی افزایش و یا کاهش حجم معاملات را برنامه ریزی کرده و در ادامه برای استفاده از لوریج (اعتبار و یا وام) نیز اصولی دارد که باعث می شود معامله گر از روی احساسات تصمیم اشتباهی در استفاده از اعتبارات و وام ها نگیرد.
در نهایت معامله گر بر اساس میزان سرمایه خود و مبتنی بر واقعیت بازار، پلان رشد مورد انتظار خود را طراحی می نماید و می تواند منحنی رشد واقعی خود را با پلان مذکور مقایسه نماید.
بنابراین سیستم مدیریت ریسک و سرمایه کاملا مبتنی بر عملکرد واقعی معامله گر طراحی شده و روحیات وی را در نظر می گیرد سپس بصورت کاملا علمی و اصولی، سرمایهء درگیر در معاملات را کنترل و مدیریت می نماید. در طراحی سیستم سعی شده معامله گر با این سیستم دوست شود و آن را مبنای معاملات خود قرار دهد که بطور محسوسی پس از گذشت چند ماه متوجه رشد روزافزون توان معامله گری خود شده و با جدیت بیشتر روش صحیح معاملات را دنبال می کند.
با رعایت اصول ساده مدیریت ریسک و سرمایه توسط معامله گر، او تنها باید وقت و انرژی خود را صرف ارتقاء استراتژی معاملاتی نماید و بدینوسیله در فضایی کم استرس و کاملا آگاهانه قادر خواهد بود بطور مستمر در بازار سرمایه فعالیت نماید و مطابق نقشه ای درست و اصولی اهداف اقتصادی خود را دنبال نماید.

نحوه ثبت نام


سوالی دارید؟

پاسخگوی سوالات شما هستیم!

سوال های متداول

1آیا امکان ثبت نام حضوری در محل آموزشگاه وجود دارد؟
بله - با تکمیل فرمی که در همین قسمت قرار دارد، درخواست "ثبت نام حضوری" خود را برای ما ارسال کنید. با تکمیل این فرم صندلی شما رزرو خواهد شد و قبل از شروع کلاس ضمن پرداخت نقدی شهریه، ثبت نام خود را انجام خواهید داد.
همچنین می توانید برای رزرو صندلی خود، از طریق شماره تماس های اعلام شده با ما تماس بگیرید.
لازم به ذکر است، درصورت تکمیل ظرفیت، اولویت با افرادی است که از طریق پرداخت آنلاین ثبت نام نموده اند.
2آیا این کلاس بصورت خصوصی هم برگزار می شود؟
خیر - این دوره آموزشی فقط بصورت کلاس های عمومی وهر دوماه یکبار برگزار می شود. لذا توصیه میکنیم برای رزرو صندلی حتما ثبت نام خود را انجام دهید.
لازم به ذکر است که وقتی ثبت نام نمائید، چند روز قبل از برگزاری کلاس، به منظور یادآوری با شما تماس خواهیم گرفت.
3چگونه از تاریخ برگزاری دوره های بعدی مطلع شوم؟
فقط کافی است مشخصات خود را در فرم این قسمت تکمیل نمائید و درخواست "اطلاع از زمان دوره بعدی" را انتخاب نمائید.
عنوان این دوره "مدیریت ریسک و سرمایه" (سطح تکمیلی) است.