آموزش بازار سهام و معرفی سایت‌های بازار بورس اوراق بهادار + فیلم

در درس مربوط به معرفی بازار سرمایه با سایت‌های مربوط به بازار سرمایه آشنا شدید. اما در این درس با مهمترین سایت‌های مرتبط با بازار بورس اوراق بهادار تهران و اطلاعات قیمتی بازار سهام آشنا خواهید شد. برخی از این سایت‌ها آنقدر مهم و کاربردی هستند که بدون تردید مورد استفاده همه کسانی است که در بازار سهام فعالیت دارند. در فیلم معرفی سایت‌های مرتبط با بازار بورس اوراق بهادار تهران توضیحات با اهمیتی ارائه می‌شود.

مهمترین سایت‌های بازار بورس تهران معرفی سایت‌های مهم و کاربردی بازار بورس اوراق بهادار تهران

اکثر فعالان بازار بورس تهران بطور مرتب و یا بصورت موردی سراغ سایت‌های مهم بازار سهام می‌روند. برخی از این وبسایت‌ها آنقدر کاربردی و مهم هستند که گاها در تمام مدت فعالیت بازار بورس در مقابل چشمان معامله گران بازار سهام قرار دارد. فهرست مهمترین سایت‌های بورس تهران به ترتیب اهمیت در ادامه مطلب ذکر شده است.

سایت مدیریت فناوری بورس تهران (سایت بازار بورس)

آدرس اینترنتی سایت فناوری بورس: www.tsetmc.com

این وبسایت مهمترین سایت بورس تهران و هیجان انگیزترین سایت بازار بورس است. این وبسایت آنقدر کاربردی است که به “سایت بورس” نیز شهرت پیدا کرده است. تابلو معاملات مربوط به چهار شرکت بورس بازار سرمایه در این سایت قابل مشاهده است. مهمترین بخش سایت بازار بورس مربوط به اطلاعات قیمتی بازار سهام (بورس و فرابورس) است. آموزش کامل این سایت را در فصل دوم خواهید دید.


سایت سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران بازار سرمایه (شبکه کدال)

آدرس اینترنتی سایت شبکه کدال: www.codal.ir

سایت شبکه کدال مربوط انتشار اطلاعیه ها و تمامی اتفاقات پیرامون یک شرکت در بازار سهام است. گزارشات مالی شرکت، اطلاعات مجامع عمومی، سود تقسیمی و افزایش سرمایه برخی از اطلاعات مربوط به یک شرکت در بازار سهام است که از طریق سایت کدال منتشر می‌شود. اطلاعات منتشر شده در سایت شبکه کدال در تحلیل وضعیت مالی شرکت بسیار مهم و کاربردی است. در آموزشی جداگانه درباره این سایت خدمات آن به سهامداران بازار سهام بیشتر خواهیم گفت.

سایت پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)
آدرس اینترنتی سایت سنا: www.sena.ir این سایت که وابسته به شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس است. وظیفه اطلاع رسانی به فعالان بازار سهام را به عهده دارد. اخبار مربوط به بورس، عرضه اولیه سهام، نظرات کارشناسان، برخی از اطلاعیه های مهم سازمان بورس اوراق بهادار، اخبار کارگزاران و بسیاری مطالب دیگر از طریق این پایگاه خبری منتشر می‌شود. در واقع این سایت مرجع رسمی انتشار اخبار مربوط به بازار بورس تهران می‌باشد.
سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی (سمات)
آدرس اینترنتی سایت سمات: www.csdiran.com شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) یکی از شرکت‌های مهم بازار سرمایه است. این شرکت خدمات بسیار متنوعی به سهامدارن بازار سهام ارائه می‌کند. عمده خدمات سمات بصورت سامانه‌های اینترنتی در اختیار سهامدارن بازار سهام قرار دارد. برخی از مهمترین خدمات سمات، شامل صدور کد سهامداری، نگهداری اطلاعات دارایی سهامدارن، تسویه وجوه بین کارگزاران است. امیدواریم در آموزش‌های بعدی بتوانیم این سایت و خدمات آن را بیشتر معرفی کنیم.

فیلم معرفی سایت‌های مرتبط با بازار سهام برای آشنایی بیشتر با سایت‌های بازار سهام فیلم این بخش را تماشا کنید

در فیلم این درس تمامی سایت‌هایی که در قسمت بالا معرفی شد، با توضیحات کامل‌تری تشریح می‌نمائیم. در این فیلم با مختصری از وظایف و خدمات سایت‌های بازار بورس آشنا خواهید شد. گرچه برخی از این سایت‌ها آنقدر مهم و کاربردی هستند که شرح کامل آنها ساعت‌ها زمان لازم دارد. اما امیدواریم در فیلم‌ها و دروس بعدی بتوانیم همه این وبسایت‌ها را برای فعالان و علامندان بازار سهام شرح دهیم.

می‌دانم با دیدن فیلم معرفی سایت‌های مرتبط با بازار بورس تهران سوالات زیادی شما را احاطه خواهد کرد. اما اصلا نگران نباشید، ما در کنار شما هستیم و در درس‌های بعدی مهمترین سایت‌های بازار سهام را مفصل شرح خواهیم داد. به امید همراهی شما دوست گرامی.

برای شروع سرمایه گذاری در بورس و انجام معاملات در بازار سهام فقط چند قدم دیگر باقی است. در درس بعدی با سایت فناوری بورس تهران (سایت بازار بورس) بیشتر آشنا خواهید شد. سایت بورس هیجان انگیزترین سایت بازار بورس تهران در انتظار شماست. در این سایت قیمت سهام شرکت‌ها بالا و پایین می‌رود و همچون موج‌های دریا اهالی بازار سهام را متلاطم می‌کند.