۳۰ توصیه بافت به جوانان برای سرمایه دار شدن
2015/10/13
بررسی سیگنال خزامیا
2015/10/14
نمایش همه

طلا (اونس) صعودی شد

مادامی که قیمت جهانی طلا (اونس) به کمتر از 1145 دلار نرود، روند میان مدت قیمت صعودی است که هدف کلاسیک 1400 تا 1420 دلار را دنبال خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال طلا (اونس)

آنچه گذشت …

در تحلیل قبلی مورخ ۶ شهریورماه که وضعیت نمودار قیمت طلا بطور جامع بررسی شد، مهمترین موضوعاتی که مطرح شد این بود که برای افت قیمت رکوردهای زیر ۱۱۰۶ را متصور نبودیم که طی یکماه و نیم گذشته، قیمت ۲ مرتبه برای شکست این حمایت تلاش نمود که در هر دو مرتبه ناکام ماند. همچنین به اهمیت مقاومت ۱۱۷۰ دلار اشاره کردیم و عنوان شد که روند میان مدت طلا زمانی صعودی خواهد شد که قیمت از مرز این مقاومت عبور نماید. و هم اکنون شاهد گذر قیمت از این مقاومت مهم هستیم.

اما اکنون …

بررسی میان مدت

در نمودار هفتگی طلا (اونس) همزمان با شکسته شدن مقاومت ۱۱۷۰$ شاهد صدور سیگنال در RSI بودیم که با توجه به واگرایی های مثبت در مکدی این سیگنال برای شروع روند صعودی میان مدت قابل اعتماد است، لذا احتمال شکل گیری الگوی ولفی را تقویت نموده که بر این اساس میتوان هدف کلاسیک الگو را در محدوده ۱۴۰۰ تا ۱۴۲۰ دلار متصور بود. گرچه مقاومتهای مهم بسیاری سر راه قیمت قرار دارد که مهمترین آنها در ۱۲۲۲ – ۱۳۱۰ میباشد. اما در حال حاضر حرکت قیمت در قالب الگوی مذکور  محتمل ترین رویکرد میان مدت قیمت محسوب میشود و مادامی که قیمت زیر ۱۱۴۰ دلار نرفته است، هدف کلاسیک این الگو در دستور کار قیمت خواهد بود.

لازم به ذکر است که اگر طی معاملات هفته جاری و یا هفته آینده، مکدی نیز بتواند فاز مثبت بگیرد، تایید بسیار با اهمیتی برای تحقق هدف ۱۴۰۰ دلار طلا خواهد بود.

تحلیل تکنیکال طلا

نمودار هفتگی طلا – اونس

بررسی کوتاه مدت

در نمودار تایم روزانه قیمت پس از گذر از خط روند نزولی به محدوده مقاومتی ۱۱۷۰ تا ۱۱۷۵ دلار رسیده است. این در حالی است که ضمن مثبت بودن فاز مکدی، اسیلاتور RSI از مقاومتهای مهمی گذر کرده، بطوری که گذر از مقاومت ۶۱ واحدی در RSI باعث تشدید صعود در نمودار خواهد شد و انتظار شکست مقاومتهای ۱۱۷۰ و ۱۱۷۵ دلار وجود دارد. بنابراین با توجه به موقعیت مقاومتهای RSI میتوان به نزدیکترین مقاومتها در ۱۱۹۰ تا ۱۲۰۰ دلار اشاره کرد.

آنچه بر اساس نمودار روزانه طلا میتوان با صراحت عنوان کرد اینکه تا زمانیکه RSI بالای ۶۱ قرار دارد، باید شاهد موجهای صعودی قدرتمندی باشیم، گرچه احتمال پولبک نیز وجود دارد. این درحالی است که بر اساس نمودار خطی شکسته شدن ۱۱۵۵ دلار سیگنال برکوتی را با هدف کلاسیک ۱۲۲۲$ تایید کرده است. لذا مادامی که قیمت به زیر ۱۱۴۵ دلار نرود، اولین و نزدیکترین هدف قیمت را در ۱۲۲۲ دلار خواهیم دید که مقاومتهای مهم سر راه قیمت در ۱۱۹۵ – ۱۲۰۵ – ۱۲۱۲ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال طلا

نمودار روزانه طلا – اونس

خلاصه مطلب: بنابرآنچه گفته شد، از این پس روند میان مدت قیمت را صعودی میدانیم که هدف کلاسیک ۱۴۰۰ تا ۱۴۲۰ دلار خواهد داشت. و مادامی که قیمت زیر ۱۱۴۵ دلار نرود، تحقق اهداف میان مدت مذکور را دنبال خواهیم کرد. از طرفی در کوتاه مدت میتوان به هدف مهم قیمتی در ۱۲۲۲ دلار اشاره کرد که مقاومتهای مهم ۱۱۹۵ – ۱۲۰۵ و ۱۲۱۲ دلار را تجربه خواهد کرد. بنابراین هرگونه خریدی با دید میان مدت حدضرر ۱۱۴۵ دلار خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *