تحلیل و بررسی فلزات اساسی
2015/05/25
ورود سرمایه گذاری خارزمی به دو هلدینگ جدید
2015/05/25
نمایش همه

نگرانی نفتی ادامه دارد!

در حال حاضر مادامی که قیمت نفت برنت بالای 67 دلار نرود، نگرانی کاهش شدید قیمت نفت ادامه دارد.

آنچه گذشت … در تحلیل قبلی به تضعیف نمودار برای رشد اشاره کردیم برای هفته گذشته انتظار بازاری رنج داشتیم که کف آن را در ۶۴ دلار دنبال کردیم. که در هفته گذشته قیمت پس از لمس ۶۴ دلار مجددا در مسیر رشد قرار گرفت و تا حدود ۶۷ دلار رشد را تجربه کرد.

اما اکنون … در نمودار تایم روزانه، قیمت پس از لمس حمایت ۶۴ دلار که مورد تایید RSI نیز بود، در مسیر رشد قرار گرفت و تا سقف کانال نزولی کوتاه مدت در ۶۷ دلار رشد کرد و باری دیگر در مسیر نزول به مرز ۶۵$ رسید.

این در حالی است که در تایم روزانه اولین نشانه های سیگنال ریزش در هیستوگرام مکدی ظاهر شده. اما برای دریافت سیگنال قطعی نیاز به شکسته شدن خط روند در Rsi داریم که به نظر میرسد قیمت بسته زیر ۶۴ $ را برای سیگنال ریزش باید در نظر گرفت. لذا مادامی که قیمت روزانه زیر ۶۴ دلار بسته نشود، امکان صعود و ثبت رکوردهای ۷۱ و ۷۲ دلار وجود دارد که رشد قیمت به بالای ۶۷ دلار میتواند این موضوع را تایید کند.

تحلیل تکنیکال نفت

 یادآوری: در بررسی هفته قبل، اظهار نگرانی از عدم دستیابی قیمت به رکورد ۷۱ و ۷۲ دلار داشتیم، بطوری که عنوان شد اگر قبل از تحقق قیمتهای مذکور ، شاهد افت قیمت بسته به زیر ۶۵ و مهمتر از آن به زیر ۶۲ دلار باشیم، احتمال افت شدید قیمت به زیر ۴۰ دلار تقویت خواهد شد.

(بنابراین همچنان نگرانی فوق باقی است و رصد قیمت نفت در هفته های بعد مورد توجه است.)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *