بورس چیست؟ آموزش سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران + فیلم

بورس چیست؟ آموزش سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران + فیلم

در این درس با فیلم آموزش بورس چیست؟ در خدمت شما هستیم. درباره انواع سرمایه گذاری‌های رایج در ایران صحبت خواهیم کرد. سودآوری سرمایه گذاری‌های مختلف را مقایسه می‌کنیم. به جذابیت‌های بازار بورس تهران اشاره می‌کنیم. همچنین خواهیم گفت برای سرمایه گذاری در بورس چقدر پول و زمان لازم است. در نهایت بورس می‌تواند شغل دوم باشد و درآمد اول. پس در ادامه این درس از دوره آموزش بورس رایگان با ما همراه باشید.

انواع بازارها برای سرمایه گذاری در ایران چیست؟

بازار مکانی است برای عرضه و تقاضای کالاها، اوراق بهادار، خدمات، نرم افزار و یا هر چیز دیگری. به عبارتی وقتی برای هر چیزی عرضه کنند (فروشنده) و متقاضی (خریدار) وجود داشته باشد، یک بازار شکل می‌گیرد. به طور کلی می‌توان بازارها را به دو دسته تقسیم نمود.

بازارهای کالا​

در این گونه بازارها حتما کالایی مشخص بین طرفین معامله جابجا می‌شود. که مهمترین این بازارها را به شکل زیر دسته بندی می‌کنیم.​

بازارهای مالی​

در این گونه بازارها هیچگونه کالایی بین خریدار و فروشنده جابجا نمی‌شود. بیشتر ابزارهای مالی بین طرفین معامله داد و ستد می‌شود.​

فرصت‌ها و بازارهای مناسب سرمایه گذاری در ایران چیست؟

اگر بازاری قابلیت پذیرش سرمایه‌های افراد جامعه را داشته باشد، به عنوان یک بازار سرمایه پذیر شناخته خواهد شد. بطور کلی افراد جامعه می‌توانند در بازارهای مختلفی اقدام به سرمایه گذاری نمایند. در فیلم آموزش بورس چیست؟ توضیحات کامل‌تری در زمینه انواع سرمایه‌گذاری تقدیم حضورتان خواهد شد. انواع سرمایه گذاری‌های رایج در ایران در فهرست زیر آورده شده است.

انواع سرمایه گذاری‌های رایج در ایران
  • سرمایه گذاری در بانک‌ها (سپرده گذاری)
  • سرمایه گذاری در مسکن (خرید زمین و مسکن و یا ساخت و ساز)
  • سرمایه گذاری در بازار سکه و طلا (خرید، آربیتراژ، فروش در آتی سکه)
  • سرمایه گذاری در بازار ارز (خرید و فروش ارز مخصوصا دلار آمریکا)
  • سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار (خرید و فروش سهام و سایر ابزارهای مالی)
  • سرمایه گذاری در بازارهای کالا (مثل خودرو، لوازم خانگی، موبایل و غیره)

توجه مهم:

افراد جامعه بر اساس نوع علاقه و با توجه به توانمندی خود معمولا در یک یا چند بازار اقدام به سرمایه گذاری می‌کنند. اما بازار سرمایه به عنوان مهمترین این بازارها شناخته می‌شود. که سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران در راس این فعالیت اقتصادی قرار می‌گیرد. اما واقعا سرمایه گذاری در بورس چیست و چگونه انجام می‌شود؟

جذابیت سرمایه گذاری در بورس کدام است؟

جذابیت‌های سرمایه گذاری در بورس تهران را در فیلم معرفی و آموزش بورس و بازارهای مالی ببنید. اما با توجه به توضیحاتی که در بالا بیان شد، سرمایه گذاری در بورس یکی از چند روش‌ سرمایه گذاری است. واقعا چرا سرمایه گذاری در بورس این همه جذابیت دارد؟ در ادامه از شما دعوت می‌کنم فیلم آموزش بورس چیست؟ را بببنید. در این فیلم ضمن آشنایی با بازار بورس اوراق بهادار تهران، کمی هم با جذابیت‌های سرمایه گذاری در بورس آشنا خواهید شد.

فیلم آموزش بورس چیست؟

در فیلم آموزشی این درس استاد حسین محمدپور درباره انواع بازارها برای سرمایه گذاری مطالب مفیدی ارائه می‌کند. موارد زیر در این فیلم تشریح شده است.

سرفصل مطالب فیلم آموزش بورس چیست؟

امیدوارم فیلم آموزش بورس چیست، مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در این فیلم آموزشی تلاش کردم شما را با مهمترین عنصر بازار سرمایه یعنی بورس اوراق بهادار آشنا کنم. اما برای سرمایه گذاری در بورس هنوز چند قدم دیگر فاصله دارید. در درس‌های بعدی با این بازار بصورت کامل‌تر آشنا خواهید شد.

سوالات شما!

اگر فیلم این درس را دیده باشید، ممکن است سوالاتی داشته باشید. تیم موج برتر برای پاسخ به سوالات شما آماده است. در زیر این درس (قسمت دیدگاه) سوال کنید و پاسخ آن را دریافت کنید.

راستی فراموش نکنید که برای یادگیری بیشتر، بهتر است از توضیحات درس‌ها یادداشت برداری کنید. اما برای اینکه بدانید بورس چیست، بهتر است مفاهیم پایه بازار بورس اوراق بهادار تهران را تا انتها دنبال کنید. در درس‌های بعدی بخش دیگری از مفاهیم پایه و مبانی ورود به بازار سرمایه بیان شده است. پس بدون معطلی درس بعدی را ببینید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را منتشر کنید