فصل اول: سطح تریدر مبتدی

تاریخچه فارکس چیست؟ آغاز بازار فارکس با مدیریت غیرمتمرکز + فیلم

تاریخچه فارکس چیست؟ چگونگی آغاز بازار فارکس با مدیریت غیرمتمرکز + فیلم

مهمترین مطلبی که از تاریخچه فارکس باید بدانیم، اینست که نحوه مدیریت غیرمتمرکز بازار فارکس چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟ درواقع مدیریت بازار فارکس از طریق بانک‌ها انجام می‌شود. درنتیجه مکان مشخصی برای بازار فارکس وجود ندارد. لذا دراین درس از مجموعه آموزش رایگان فارکس به بررسی تاریخچه فارکس با مدیریتی غیرمتمرکز می‌پردازیم. همچنین چالش‌های ناشی از مدیریت غیرمتمرکز فارکس توسط بانک‌ها را بررسی خواهیم کرد.

فیلم آموزشی تاریخچه فارکس چیست؟ را ببینید

در این فیلم آموزشی، تاریخچه فارکس با رویکرد مدیریتی بررسی شده است. توضیحاتی که استاد حسین محمدپور در این فیلم آموزش فارکس ارائه می‌کند برای افراد مبتدی که قصد ورود به بازار فارکس دارند، بسیار اهمیت دارد. چراکه یکی از چالش‌ها برای تریدها (معامله‌گران) همین اختلاف دیتا است.

من سعی کردم به دور از مفاهیم پیچیده که کاربردی هم ندارد، آموزش فارکس را به زبان ساده ارائه کنم. گرچه به جزئیات اهمیت میدهم. یعنی مفاهیم مرتبط به بازار فارکس را با جزئیات کامل بیان می‌کنم. اما وارد مباحث پیچیده و غیرضروری نمی‌شوم. امیدوارم فیلم بررسی تاریخچه فارکس برای شما مفید بوده باشد.

مشکلات تریدرهای فارکس با اختلاف دیتا و غیرمتمرکز بودن بازار فارکس چیست؟

اگر تاریخچه فارکس را از دیدگاه یک تریدر فارکس دنبال کنید. احتمالا با چند چالش درگیر خواهید شد. سوالات زیر می‌تواند ذهن یک تریدر فارکس را پس از بررسی تاریخچه فارکس، درگیر کند:

فیلم آموزشی تاریخچه فارکس

ویدئو در یوتیوب
ویدئو در آپارات

شاید بعد از اینکه فیلم تاریخچه فارکس چیست؟ را مشاهده کردید، سوالات زیادی داشته باشید. حتی بیشتر و یا مهمتر از سوالاتی که اینجا مطرح کردیم. اما اجازه بدهید پاسخ این سوالات را از دو دیدگاه زیر دنبال کنیم.

الف) راهکار اصولی عبور از چالش‌های اختلاف دیتای بازار فارکس چیست؟

اختلاف دیتا و قیمت در فارکس یک واقعیت انکار ناپذیر است. درنتیجه بهترین راهکار عبور از این چالش، اینست که در استراتژی تحلیلی و معاملاتی حل شود. یعنی به عنوان تریدر فارکس باید بتوانید یک استراتژی تحلیلی منعطف داشته باشید. بطوریکه با لحاظ شدن اختلاف دیتا طراحی شئه باشد.

لازم به ذکر است که در طراحی استراتژی تحلیلی MRM به همه این موارد توجه شده است. همچنین در سیستم معاملاتی MRM PRO و تعیین حدضرر و حد سود توجه ویژه‌ای به اختلاف دیتا شده است. بدون تردید حل چالش اختلاف دیتا از طریق استراتژی تحلیلی و معاملاتی جامع است. چراکه فرقی نمی‌کند دیتای بازار فارکس چیست؟ و چه اختلافی با سایر بروکرها دارد. درواقع در همه شرایط و با هر دیتایی قابل استفاده است.

ب) راه حل رفع مشکلات اختلاف دیتا از طریق انتخاب بروکر فارکس چیست؟

در انتخاب بروکر فارکس یکی از موارد با اهمیت عدم دستکاری قیمت توسط بروکر است. لذا بهتر است بروکری در فارکس انتخاب کنیم که سابقه دستکاری قیمت و دیتا ندارد. البته خود این موضوع چالش دیگری ایجاد می‌کند که از کچا بفهمیم که دستکاری قیمت در بروکر ما وجود دارد با نه؟ اما نگران نباشید. ما در این مجموعه آموزش رایگان فارکس، به موضوع انتخاب بروکر نیز اشاره کردیم. درنتیجه با دنبال کردن آموزش رایگان فارکس در موج برتر می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

 

با بررسی تاریخچه فارکس و اشاره به اختلاف دیتای قیمت، درواقع اولین چالش مطرح شد. همانطور که در فیلم آموزشی تاریخچه فارکس چیست؟ اشاره شد، فقط باید بدانید که فارکس بازاری غیرمتمرکز و با دیتای متفاوت است. اما این چالش چیزی نیست که برای شما مشغله فکری زیادی ایجاد کند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را منتشر کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *