فصل اول: سطح تریدر مبتدی

پنج ویژگی تریدر نامناسب فارکس و چه کسانی وارد بازار فارکس نشوند؟ + فیلم

پنج ویژگی تریدر نامناسب فارکس و چه کسانی وارد بازار فارکس نشوند؟ + فیلم

در این درس از آموزش رایگان فارکس، می‌خواهیم ویژگی تریدر نامناسب برای فارکس را بررسی کنیم. درواقع باید بدانیم که آیا ویژگی‌های فردی و شخصیتی ما برای فعالیت در بازار فارکس مناسب است یا نه؟ لذا در این درس با ویژگی تریدر و کسانی آشنا خواهید شد که برای بازار فارکس مناسب نیستند. بدیهی است اینگونه افراد بهتر است وارد این بازار نشوند.

فیلم ویژگی تریدر نامناسب در بازار فارکس را ببینید.

استاد حسین محمدپور در زمان ضبط این فیلم آموزشی، بیش از ۱۵ سال تجربه در بازارهای مالی دارد. همچنین بیش از ۱۲ سال در زمینه بازارهای مالی و فارکس تدریس کرده است. درنتیجه بخوبی می‌داند که چگونه افرادی مناسب ورود به بازار فارکس نیستند. در این فیلم آموزشی با ویژگی تریدر نامناسب فارکس بخوبی آشنا می‌شوید.

ویدئو در یوتیوب
ویدئو در آپارات

فهرست ویژگی تریدر نامناسب فارکس چیست؟

گرچه در فیلم آموزشی این درس از آموزش رایگان فارکس، ویژگی تریدر نامناسب فارکس بیان شد. اما بد نیست نگاهی اجمالی به خصوصیات افراد نامناسب در فارکس اشاره کنیم. در ادامه این خصوصیات را خیلی سریع و مختصر بررسی می‌کنیم. لذا اگر چندتا از این ویژگی‌ها در شما وجود دارد، شاید بد نباشه که در ورود به بازار فارکس تجدید نظر کنید.

افرادی که از ریسک کردن می‌ترسند

همه فعالان بازارهای مالی و مخصوصا فارکس می‌دانند که این بازار از نوع ریسکی است. یعنی در بازار فارکس از سود تضمینی خبری نیست. درنتیجه تریدرهای فارکس سود و زیان را با هم تجربه می‌کنند. اما تریدهای حرفه‌ای یاد گرفته‌اند که باید به گونه‌ای معامله کنند که مجموع سود آنها و از زیان آنها بیشتر باشد. بنابراین اگر با اندکی زیان کردن دچار اضطراب می‌شوید، بازار فارکس برای شما بسیار آزار دهنده خواهد بود.

با تکنولوژی روز دنیا بیگانه نباشید

بدون تردید اشتغال به ترید و معامله در فارکس نیاز به ارتباط با تکنولوژی دارد. درنتیجه افرادی که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند از اینترنت و نرم‌افزارهای تخصصی در زمینه فارکس استفاده کنند، ویژگی تریدر مناسب برای فارکس را ندارد. پس توصیه می‌کنیم با تکنولوژی دوست باشید.

افرادی که مستمر نیستند و کارها را در نیمه راه رها می‌کنند

علی الرغم ظاهر ساده تریدری، ترید در فارکس یک شغل تمام وقت است. همچنین یکی از مهمترین ویژگی تریدر فارکس استمرار در کار است. لذا افرادی که نمی‌توانند تمرکز و توجه لازم و مستمر داشته باشند، برای این بازار مناسب نیستند. از طرفی همواره در جهت یادگیری بیشتر باید تلاش کنید. درواقع همیشه باید اطلاعات جدیدتری را دریافت کرده و یاد بگیرید.

افراد خیلی خیلی عجول

برخی افراد به دنبال سود خیلی زیاد در زمان کوتاه هستند. بنا به تجربه افرادی که ویژگی تریدر خیلی عجول دارند، بازنده‌های واقعی فارکس هستند. گرچه این وقاعیت انکار ناپذیر است که فارکس چنین قابلیتی دارد. یعنی می‌توان در زمان کوتاهی سود و سرمایه خیلی زیادی کسب کرد. اما آنچه ثابت شده است، این فرصت دائمی نیست. یعنی فقط در شرایط خاصی می‌توان سود زیاد در زمان کوتاه کسب کرد. اما آنچه به تجربه تریدرها و معامله‌گران حرفه‌ای می‌توان استناد کرد، اینست که سود زیاد مساوی با ریسک زیاد است. از طرفی وقتی ویژگی تریدر حرفه‌ای فارکس را نگاه می‌کنیم، آنها به دنبال سود مستمر دائمی هستند. هرچند این سود مقدار کمی باشد. اما سود دائمی و مستمر مثلا ماهانه ۵ تا ۱۵ درصد سود را دنبال می‌کنند.

سود کردن ساده است، اما سود دائمی گرفتن ساده نیست

شما هرچقدر هم مبتدی و آماتور باشید، می‌توانید معاملات سودآور داشته باشید. حتی در برخی از معاملات خود سود خیلی خوب بدست آورید. اما این تضمین نمی‌کند که دائمی تکرار شود. حتی معامله‌گران با ویژگی تریدر حرفه‌ای نیز از این موضوع مراقبت می‌کنند. که سود دائمی و پایدار در بازار فارکس فقط در سایه پایبندی به استراتژی تحلیلی و معاملاتی کارآمد مقدور است. درواقع شما به عنوان تریدر فارکس باید از یک استراتژی تحلیلی و معاملاتی تست شده استفاده کنید. بدیهی است که یک استراتژی تحلیلی و معاملاتی مثل استراتژی تحلیلی MRM که در موج برتر دنبال می‌شود، بدون آموزش حرفه‌ای و تخصصی بدست نخواهد آمد. لذا از همین اول تلاش کنید بجای آموزش‌های پراکنده و تست نشده، یک استراتژی کارآمد تست شده را دنبال کنید.

به عقیده من معامله‌گری در بازارهای مالی مثل فارکس، همچون جاده تاریکی است. که باید دو متر دو متر روشن شود و جلو بروید. من سال‌ها است در این جاده تاریک حرکت می‌کنم و پیچ و خم‌های زیادی را تجربه کردم. لذا اکنون با روشن شدن بخش خیلی زیادی از این جاده، می‌دانم مسیر امن رسیدن به مقصد کجاست. پس در موج برتر با من حسین محمدپور همراه شوید تا در این مسیر همراهیتان کنم.

آیا بازار فارکس برای شما مناسب است؟

اگر شما یک تازه وارد در فارکس هستید، دشوار است که به این سوال پاسخ دهید. حتی با دیدن فیلم آموزشی این درس هم شاید نتوانید تصمیم به ورود یا عدم ورود به بازار فارکس بگیرید. لذا بهتر است موارد زیر را دنبال کنید و بعد درباره ورود یا عدم ورود به فارکس تصمیم گیری کنید.

حالا بهتر می‌توانید تصمیم گیری کنید. که آیا فارکس را ادامه بدهید یا نه؟ درنتیجه ما در موج برتر برای شما این فرصت را بصورت رایگان فراهم کردیم تا بازار فارکس آنشا شوید. بتوانید حساب دمو باز کرده و معامله کنید. تا بعد از آن ببینید چند ویژگی تریدر نامناسب فارکس را دارید. سپس برای ادامه راه تصمیم بگیرید.

حالا وقت آن رسیده که با مفاهیم معاملاتی بازار فارکس آشنا شوید. در جلسه و فصل بعدی از آموزش رایگان فارکس به سراغ "مفاهیم معاملاتی فارکس" خواهیم رفت. پس برای شناخت دقیق نحوه انجام معاملات فارکس این دوره را ادامه دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را منتشر کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *