فصل اول: سطح تریدر مبتدی

مارکت واچ متاتریدر (Market watch) چیست؟ دیده بان بازار فارکس + فیلم

مارکت واچ متاتریدر (Market watch) چیست؟ دیده بان بازار فارکس + فیلم

تریدرهای بازار فارکس از طریق پنجره مارکت واچ متاتریدر (Market watch) یک دیده بان بازار فارکس ایجاد می‌کنند. حتما در درس‌های قبلی آموزش متاتریدر، با بخش‌های مختلف متاتریدر آشنا شدید. در این درس از دوره آموزش رایگان فارکس، درباره پنجره مارکت واچ متاتریدر و نحوه استفاده از آن و تنظیم دیده بان بازار فارکس خواهیم گفت. این پنجره جزو اولین بخش‌های متاتریدر است که مورد نیاز تریدرهای فارکس قرار می‌گیرد. 

فیلم آموزش پنجره مارکت واچ (Market watch) و ایجاد دیده بان بازار فارکس

بدون شک توضیحات استاد حسین محمدپور در این فیلم برای شما مفید خواهد بود. علاوه بر اینکه پنجره مارکت واچ متاتریدر با جزئیات تشریح شده است، توضیحات کاملی برای چیدمان نمادها در پنجره اصلی متاتریدر نیز بیان شده است. پس دیدن این فیلم برای شما که قصد آموزش فارکس با جزئیات دارید، حتما ضروری است.

ویدئو در یوتیوب
ویدئو در آپارت

نحوه دسترسی به پنجره دیده بان بازار فارکس چگونه است؟

برای اینکه دیده بان بازار فارکس (Market watch) را در متاتریدر فعال یا غیر فعال کنید، روش‌های مختلفی وجود دارد. برخی از این روش‌ها در درس‌های قبلی بیان شده است. اما چند روش معمول برای دسترسی به پنجره مارکت واچ متاتریدر (دیده بان فارکس) وجود دارد. که به شرح زیر است.

بخش‌های مختلف مارکت واچ چیست؟

پیش از اینکه بخواهیم به قسمت‌های مختلف این پنجره پر کاربرد اشاره کنیم، خوب است بدانید که این پنجره هم مثل قسمت‌های دیگر متاتریدر قابلیت شخصی سازی دارد. درنتیجه ممکن است در متاتریدر شما تفاوت‌هایی با آنچه اینجا مشاهده می‌کنید، وجود داشته باشد. اما اگر متاتریدر را از طریقی که در درس قبلی بیان شد، نصب کرده باشید، حتما مشابه مطالب این درس است. اما پنجره مارکت واچ متاتریدر (Market watch) از بخش‌های زیر تشکیل شده است.

چگونه نمادها را حذف یا اضافه کنیم؟

برای مرتب سازی و شخصی سازی پنجره مارکت واچ متاتریدر حتما باید نمادهای دلخواه خود را چیدمان کنید. برای این منظور ابتدا باید دیده بان بازار فارکس را پاکسازی کنید. یعنی نمادهایی که مورد استفاده نیست را از لیست حذف کنید. سپس نمادهای دلخواه را به لیست اضافه کنید. در انتها با کشیدن و رها کردن داخل پنجره، جانمایی نمادها را مرتب کنید. درنتیجه موارد زیر مورد استفاده خواهد بود.

حذف نماد از لیست

ابتدا مطمئن شوید نمودار آن نماد بسته است. سپس داخل پنجره دیده بان فارکس راست کلیک کرده و گزینه مخفی (Hide) یا مخفی کرده همه (Hide All) را انتخاب کنید. می‌توانید نمادها را یکی یکی (Hide) و یا بصورت کلی (Hide All) حذف کنید.

افزودن نماد به لیست

داخل پنجره مارکت واچ راست کلیک کرده و گزینه نمادها (Symbols) را انتخاب کنید. از پنجره‌ای که باز شده است، نماد دلخواه را پیدا کنید و روی آن دابل کلیک کنید. یا روی آن یکبار کلیک کرده و دکمه نمایش (Show) را انتخاب کنید.

 

من فارکس را تقریبا خودآموز یاد گرفتم. گرچه در مسیر آموزش فارکس از افراد مختلفی کمک گرفتم، اما در نهایت این مسیر را به تنهایی طی کردم. بسیاری از نکات و ترفندهایی که در فیلم‌های آموزش متاتریدر مشاهده می‌کنید، در پی اشتباهات و یا جستجوهای مختلف یاد گرفتم. وقتی این ترفندها را به شکل اصولی و درست یادگرفتم، از دانستن آن لذت بردم. به همین دلیل تمام تلاشم ای است تا همه نکات و ترفندها را به شما منتقل کنم. مطمئنم بعد از یادگیری درست آن لذت خواهید برد و باعث خرسندی من است.

بصورت عملی تمرین کنید

موثرترین شیوه یادگیری برای شما تمرین عملی است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم، همزمان با دیدن فیلم آموزش پنجره مارکت واچ متاتریدر، آنچه در این فیلم بیان شده را تمرین کنید. پس جسور باشید و متاتریدر را باز کنید و همراه آموزش‌ این درس بصورت کاربردی و عملی انجام دهید. و اگر سوال یا مشکلی دارید در انتهای همین درس و قسمت "دیدگاه‌ها" بپرسید. تیم موج برتر و استاد حسین محمدپور در کنار شما هستند تا همه مطالب را بصورت کامل بیاموزید و تمرین کنید.

این درس را تکمیل کنید!

برای اینکه محتوای این درس کامل شود، ضرورت دارد تا با نمادهای قابل معامله بیشتر آشنا شوید. گرچه در درس‌های قبلی به دسته بندی‌های مختلف و همچنین جفت ارزها اشاره شد، اما کافی نیست. در درس بعدی توضیحات مفصلی درباره نمادهای قابل معامله در فارکس بیان شده است. برخی از این نمادها نکات ریز و درشتی دارند که باید بدانید. پس درس بعدی را دنبال کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را منتشر کنید