فصل اول: سطح تریدر مبتدی

دانلود و نصب متاتریدر و نحوه ایجاد حساب دمو فارکس چیست؟ + فیلم

دانلود و نصب متاتریدر و نحوه ایجاد حساب دمو فارکس چیست؟ + فیلم

برای شروع به ترید کردن در فارکس ابتدا با دانلود و نصب متاتریدر شروع کنید. سپس یک حساب دمو فارکس ایجاد کنید. حالا آماده ترید در فارکس با یک حساب دمو (Demo account) هستید که هیچ ریسکی ندارد. امیدواریم درس‌های قبلی از دوره آموزش رایگان فارکس را دنبال کرده باشید. تا با نرم افزار متاتریدر آشنایی اولیه داشته باشید. در این درس پس از دانلود و نصب متاتریدر، مراحل و راهنمای افتتاح حساب دمو فارکس را خواهید دید. بعد از این درس وارد فاز عملی برای تبدیل شدن به تریدر مبتدی خواهید شد.

دانلود و نصب نرم افزار متاتریدر چگونه است؟

بطور معمول وقتی در یک بروکر افتتاح حساب می‌کنید، لینک دانلود و نصب متاتریدر توسط بروکر ارائه می‌شود. همچنین می‌توانید بصورت مستقیم از وبسایت شرکت متاکوتس (طراح متاتریدر) دانلود کنید. اما توجه به نکات زیر قبل از داانلود و نصب نرم افزار متاتریدر مفید و موثر خواهد بود.

نکته مهم:

برای دنبال کردن آموزش فارکس از طریق وبسایت موج برتر، پیشنهاد می‌کنیم از طریق لینک زیر دانلود و نصب متاتریدر را انجام دهید. در این صورت تنظیمات (کانفیگ) و دیتا شما مشابه چیزی است که استاد محمدپور در مسیر آموزش استفاده می‌کند. فراموش نکنید که همواره امکان تغییر برای بروکر و تنظیمات و دیتا وجود دارد.

توجه:

فایل نصب متاتریدر با تنظیمات اولیه PCM بروکر کانفیگ شده است و اگر این متاتریدر را نصب دارید، نیازی به نصب مجدد نیست.

مراحل نصب متاتریدر چگونه است؟

پس از اینکه از طریق لینک فوق، فایل اجرایی نصب متاتریدر ۴ را دانلود کردید، کافی است روی فایل دابل کلیک کرده و چند مرحله نصب را طی کنید. خیلی سریع و راحت و بدون پیچیدگی نصب می‌شود. اما بعد از نصب، به آموزش افتتاح حساب دمو فارکس نیاز دارید. که در ادامه این درس از آموزش فارکس تشریح شده است.

فیلم آموزش ایجاد و افتتاح حساب دمو فارکس

حساب دمو فارکس بهترین شروع برای افراد مبتدی است. چراکه پول در این نوع حساب‌ها واقعی نیست. درنتیجه هیچ ضرر و زیان و ریسکی برای تریدر مبتدی ایجاد نمی‌کند. پس در فیلم زیر راهنما آموزش افتتاح حساب دمو فارکس را دنبال کنید

ویدئو در یوتیوب
ویدئو در آپارت

حساب دمو فارکس چیست؟

گرچه اکانت معاملاتی دمو یک حساب معاملاتی آزمایشی است، اما از نظر عملکرد، حساب معاملاتی دمو (Demo) هیچ فرقی با یک حساب واقعی فارکس (Real) ندارد. بجز ماهیت موجودی حساب. درواقع در یک اکانت دمو پول واقعی نیست. بنابراین هیچگونه ریسکی برای معامله‌گر بازار فارکس نخواهد داشت. از طرفی فرصتی برای تمرین کردن و یادگیری ایجاد می‌کند. بنابراین همانند اکانت واقعی می‌توان یک حساب دمو فارکس را با موجودی، لوریج یا نوع حساب (مثلا میکرو یا مینی) متفاوت ایجاد کرد.

تنها موضوعی که می‌تواند مهم باشد، اینست که مشخصات حساب دمو فارکس با مشخصات حساب واقعی که قصد دارید بعدا با آن ترید واقعی انجام دهید، یکسان باشد. گرچه در زمان یادگیری حتی این موضوع هم مهم نیست.

مشخصات اکانت دمو فارکس چگونه باشد؟

درحالی که آموزش رایگان فارکس را از طریق موج برتر دنبال می‌کنید، بهتر است، مشخصات حساب دمو فارکس خود را با مشخصات زیر ایجاد کنید. فراموش نکنید که می‌توانید تعداد زیادی اکانت دمو در یک متاتریدر ایجاد کنید. بنابراین بدون نگرانی یک اکانت معاملاتی دمو برای تمرین کردن به شرح زیر ایجاد کنید.

پس از دانلود و نصب متاتریدر حتما فیلم آموزش ایجاد و افتتاح حساب دمو را در این درس ببینید. در مرحله‌ای که باید مشخصات حساب را تعیین کنید، مطابق مشخصات فوق را تعیین کنید. لازم به ذکر است این یک اکانت و حساب دمو برای تمرین مقدماتی در سطح مبتدی است. اما پس از اینکه قصد کار در حساب واقعی دارید، بهتر است مشخصات حساب دمو با حساب واقعی یکسان باشد.

سوالات و نظرات خود را مطرح کنید

در زیر همین صفحه و در قسمت دیدگاه‌ها می‌توانید سوالات خود را مطرح کنید. همچنین اگر نظر، انتقاد و یا درخواستی دارید، از همین بخش دیدگاه‌ها قابل طرح است. مطمئن باشید پیام‌های شما باعث دلگرمی است و چراغ راه ما است. نظرات مثبت شما می‌تواند سیگنال خوب و مثبتی برای ما و کاربران موج برتر باشد.

در اکانت دمو تمرین عملی انجام دهید!

پس از دانلود و نصب متاتریدر و افتتاح حساب دمو فارکس آماده تمرین عملی هستید. در درس‌های بعدی مرحله به مرحله با تمام بخش‌های متاتریدر کار خواهید کرد. استاد محمدپور با بیان قدرتمند خود و سال‌ها سابقه آموزش فارکس و آموزش متاتریدر به خوبی شما را هدایت می‌کند. بنابراین به ترتیب و توالی درس‌های بعدی اعتماد کند. تا مراحل آموزشی را کاملا هوشمندانه و دقیق و کامل دنبال کنید. در درس بعدی با پنجره دیده‌بان بازار (Markert watch) و اجزائ آن آشنا شده و تمرین می‌کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را منتشر کنید