فصل اول: سطح تریدر مبتدی

با چقدر سرمایه در فارکس معامله کنیم؟ حداقل سرمایه مناسب ترید چقدره؟+ فیلم

با چقدر سرمایه در فارکس معامله کنیم؟ حداقل سرمایه مناسب ترید چقدره؟+ فیلم

موضوع حداقل سرمایه تریدر فارکس یکی از رایج‌ترین چالش‌های معامله‌گران فارکس است. که حداقل سرمایه در فارکس برای افراد مبتدی و یا حرفه‌ای تعیین شود. اما موضوع حداقل سرمایه فارکس را می‌توان از دو منظر دنبال کرد. درواقع این موضوع را به دو شکل زیر می‌توان مطرح کرد:

فیلم آموزشی حداقل سرمایه تریدر فارکس را حتما ببینید

این موضوع بسیار مهم است. بطوریکه دلیل باخت و شکست برخی از تریدرهای فارکس موضوع “حداقل سرمایه مناسب ترید” است. بنابراین فیلم آموزشی این درس از دوره رایگان فارکس را با دقت دنبال کنید. استاد حسین محمدپور در این فیلم آموزشی فرمولی برای حل این چالش و تعیین میزان سرمایه در فارکس ارائه می‌کند.

ویدئو در یوتیوب
ویدئو در آپارت

با چقدر سرمایه در فارکس می‌توان معامله کرد؟

با وجود لوریج در بازار فارکس، محدودیتی برای حداقل سرمایه فارکس وجود ندارد. در درس‌های قبلی اشاره شد که با افزایش لوریج حساب معاملاتی فارکس، می‌توان مارجین (پول مورد نیاز برای معامله) را کاهش داد. درنتیجه با کمترین سرمایه در فارکس می‌توان ترید و معامله کرد. درواقع وقتی که لوریج حساب معاملاتی بالای ۱:۵۰۰ باشد، تقریبا با هر میزان سرمایه در فارکس معاملات انجام می‌شود.

مثال: بالانس (موجودی حساب) ۱۰۰ دلاری در حساب معاملاتی که لوریج ۱:۵۰۰ دارد، به معنی قدرت معاملاتی ۵۰۰۰ دلاری است. یعنی هر معامله‌ای که ارزش معامله آن کمتر از ۵۰۰۰ دلار باشد، قابل انجام است.

بنابراین برای پاسخ به این سوال که با چقدر پول در فارکس می‌توان معامله کرد؟ می‌گوییم که حداقل سرمایه فارکس می‌تواند ۵۰ یا ۱۰۰ دلار باشد. به عبارت دیگر بالانس ۵۰ تا ۱۰۰ دلاری در حسابی با لوریج بالای ۱:۵۰۰ قابلیت معامله زیادی خواهد داشت.

سرمایه و پول مناسب ترید برای افراد مبتدی چقدر است؟

افراد مبتدی باید با حداقل سرمایه فارکس شروع به فعالیت کنند. تا پس از کسب مهارت‌های لازم و تمرین مستمر، آمادگی ترید با پول و سرمایه بیشتر را کسب کنند. درواقع پول مناسب تریدر مبتدی فارکس حتما مبالغ کم و حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار است. بدیهی است این مقدار پول با میزان حداقل سرمایه مناسب ترید فرق دارد. در ادامه این درس درباره حداقل پول مناسب ترید توضیح خواهیم داد.

حداقل سرمایه مناسب ترید در فارکس چقدر است؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، باید به عوامل و پارامترهایی اشاره کنیم که در مقدار حداقل سرمایه مناسب ترید در فارکس تاثیرگذار است. به بیان دیگر وقتی که یک تریدر حرفه‌ای که به قوانین معاملاتی پایبند است، قصد تعیین حداقل سرمایه فارکس را دارد، توجه به عوامل و پارامتر‌های زیر ضروری است. این عوامل و پارامترها را می‌توان به دو دسته زیر تقسیم بندی نمود:

پارامترهای نماد مورد معامله

عوامل ناشی از سبک معامله‌گر

تعریف چگالی نماد:

استاد حسین محمدپور به ترکیب پارامترهای فوق که به نماد مورد معامله وابسته است "چگالی نماد" می‌گوید. درواقع وزن نمادهای بازار فارکس متغیر است. بطوریکه یک دلار تغییر قیمت در طلا با یک دلار تغییر قیمت در نفت برنت تاثیر متفاوتی بر میزان سود و زیان دارد.

از آنجا که تمامی مفاهیم فوق و پارامترهای مربوط به نماد معاملاتی را در درس‌های بعدی توضیح خواهیم داد، لازم نیست الان فکر خودتان را درگیر این مفاهیم کنید. توضیحات کامل همه این موارد در ادامه دوره رایگان آموزش فارکس ارائه خواهد شد.

چرا مهمترین دلایل شکست در فارکس، ترید با سرمایه نامناسب است؟

بدون تردید یکی از مهمترین دلایل شکست تعداد زیادی از تریدرهای فارکس، سرمایه و پول ناکافی در بالانس آنها است. این موضوع به اندازه‌ای با اهمیت است که معامله‌گران حرفه‌ای راهکارهای مختلفی برای عبور از این چالش انتخاب می‌کنند. هر تریدر حرفه‌ای فارکس برای حل مشکل سرمایه در فارکس از شیوه متفاوتی استفاده می‌کند. روش‌های حل چالش حداقل سرمایه فارکس زیاد و متنوع است، اما به برخی از این روش‌ها اینجا اشاره می‌کنیم:

روش اختصاصی استاد محمدپور
موضوع حداقل سرمایه در فارکس و تعیین پول مناسب ترید در بازار فارکس، یکی از بزرگترین چالش‌های معاملاتی برای من بوده است. درنتیجه بعد از سال‌ها تحقیق تخصصی درباره سرمایه مناسب ترید توانستم راه حلی کاملا ویژه پیدا کنم.
طراحی اسکریپتی که تمام "پارامترهای نماد معاملاتی" را آنالیز کرده و در ترکیب با استراتژی تحلیلی MRM (استراتژی من) و همچنین با توجه به الگوریتم استاپ گذاری در سیستم معاملاتی MRM_PRO میزان بالانس و سرمایه مناسب ترید در هر نماد و در هر تایم فریم را محاسبه و گزارش ‌می‌کند.

راه حل ساده عبور از چالش تعیین سرمایه در فارکس چیست؟

شاید توضیحات این درس برای شما ایجاد استرس و نگرانی کرده باشد. اما خبر خوب اینکه وقتی در موج برتر با استاد محمدپور همراه هستید، نباید نگران باشید. چون بعد از سال‌ها فعالیت حرفه‌ای و تخصصی استاد رد بازار فارکس، همیشه راه حلی ساده و آسانی وجود دارد. بنابراین در این قسمت از این درس، راه حلی ساده و آسان برای عبور از چالش تعیین پول مناسب ترید ارائه خواهیم کرد.

با توجه به توانایی مالی و میزان مهارت‌های معاملاتی خودتان باید مقداری از سرمایه خود را وارد بازار فارکس کنید. لذا از نکات زیر به عنوان قوانین معاملاتی استفاده کنید. رعایت نکات زیر بسیار راه گشا است و تاثیر چگالی نماد بر بالانس حساب شما را به شدت کاهش می‌دهد.

یادآوری:

در جلسه اول (مفاهیم پایه) و در درس مربوط به "چه چیزی در فارکس معامله می‌کنیم؟" درباره اصطلاحات و نمادهای معاملاتی فارکس توضیحات کامل وجود دارد.

پس از اینکه به اهمیت میزان پول در فارکس پی بردید، وقت آن رسیده با یکی دیگر از مفاهیم معاملاتی بسیار مهم آشنا شوید. درواقع بعد از اینکه مفاهیم “مارجین” و “فری مارجین” را درک کردید، برای اینکه ارتباط آن را با حداقل سرمایه فارکس بیشتر متوجه شوید، باید مفهوم “کال مارجین” را بدانید. یکی از مهمترین مفاهیم معاملاتی فارکس را در درس بعدی می‌توانید دنبال کنید. پس بدون معطلی درس بعدی را ببینید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را منتشر کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *