فصل اول: سطح تریدر مبتدی

نحوه ذخیره تنظیمات متاتریدر چیست؟ کاربرد پروفایل (Profile) متاتریدر + فیلم

نحوه ذخیره تنظیمات متاتریدر چیست؟ کاربرد پروفایل (Profile) متاتریدر + فیلم

در درس قبلی از آموزش متاتریدر به موضوع ذخیره تنظیمات یک نمودار بصورت تمپلیت اشاره شد. در این درس از آموزش رایگان فارکس، موضوع ذخیره تنظیمات متاتریدر برای دسته یا گروهی از نمودارها دنبال می‌شود. درنتیجه کاربرد پروفایل (Profile) در متاتریدر را دنبال خواهیم کرد. بدون تردید با استفاده از پروفایل متاتریدر، استفاده از این نرم افزار برای شما جذاب و کاربردی خواهد شد.

فیلم آموزش ذخیره تنظیمات متاتریدر و کاربرد پروفایل در متاتریدر فارکس

توضیحات استاد حسین محمدپور درباره کاربرد پروفایل در متاتریدر حتما دیدنی است. در این فیلم آموزشی یاد می‌گیرید چگونه ذخیره تنظیمات متاتریدر برای گروهی از نمودارها را انجام دهید. پس حتما ببینید.

ویدئو در یوتیوب
ویدئو در آپارت

کاربرد پروفایل در متاتریدر چیست؟

در مسیر تحلیل و ترید کردن در بازار فارکس، خطوط زیادی روی نمودارها ترسیم می‌شود. یا آبجکت‌های مختلفی مثل برچسب‌های قیمتی بکار گرفته می‌شود. اما اگر نمودار بسته شود، دیگر این تغییرات و آبجکت‌ها از بین خواهد رفت. حالا اگر در تعدادی از نمودارها خطوط تحلیلی و یا آبجکت‌ها استفاده شده باشد، این نگرانی وجود دارد که با بسته شدن نمودارها، تمامی زحمات تریدر از بین برود.

درنتیجه کاربرد پروفایل در متاتریدر معلوم می‌شود. چراکه برای ذخیره تنظیمات متاتریدر برای چندین نمودار کاربرد دارد. یعنی می‌توان تعدادی از نمودارها را با هر تنظیمی که روی آنها اعمال شده است، در یک پروفایل (Profile) ذخیره نمود. و دیگر نگران از دست رفتن تنظیمات نبود.

دسترسی به پروفایل در متاتریدر چگونه است؟

در منو فایل (File) گزینه پروفایل (Profile) دیده می‌شود. درنتیجه از همین طریق از کاربرد پروفایل در متاتریدر استفاده می‌شود. یعنی می‌توان تعداد زیادی پروفایل ایجاد کرد و یا آنها را حذف کرد. در این قسمت گزینه‌های مختلفی دیده می‌شود که هر کدام بخشی از کاربرد پروفایل در متاتریدر است. اما مهمترین گزینه‌ها موارد زیر است.

گزینه Save As برای ذخیره تنظیمات گروهی از نمودارها استفاده می‌شود.

گزینه Remove برای حذف تنظیمات قبلی در یک پروفایل استفاده می‌شود.

در سال‌های گذشته، وقتی سر کلاس آموزش فارکس تدریس می‌کردم، بارها و بارها دانشجویان با مشکل ذخیره تنظیمات متاتریدر مواجه شدند. به من می‌گفتند که خطوطی که روی نمودارهای مختلف ترسیم کردند و یا اسیلاتورهایی که از آن در نمودارها استفاده می‌کنند، حذف می‌شود. و این یک مشکل بزرگ برای همه دانشجویان بود. اما وقتی با کاربرد پروفایل (Profile) در متاتریدر آشنا شدند، مشکل بزرگ آنها بر طرف شد.

در متاتریدر پروفایل بسازید و تمرین کنید!

برای تمرین این درس تعدادی از نمودارها را به شکل‌های مختلف تغییر دهید. سپس با ذخیره تنظیمات متاتریدر یک پروفایل بسازید. برای این تمرین مراحل زیر را دنبال کنید.

با انجام این تمرین درک بهتری از ذخیره تنظیمات متاتریدر و کاربرد پروفایل در متاتریدر پیدا می‌کنید. همچنین باعث می‌شود درس‌های قبلی مثل کارکردن با نوار ابزارها را تمرین کنید. پس دانشجوی فعالی باشید و تمرین کنید.

سوال یا مشکلی دارید؟

ما آماده هستیم به سوالات شما پاسخ دهیم. تیم پشتیبانی موج برتر با سال‌ها تجربه در بازار فارکس کنار شماست. پس اگر سوال و یا مشکلی در استفاده از متاتریدر دارید، انتهای همین درس (قسمت دیدگاه) محلی برای طرح سوالات شماست.

امیدواریم همه درس‌های قبلی از آموزش رایگان فارکس را دنبال کرده باشید. تا اینجا با بخش‌های مختلف نرم افزار متاتریدر آشنا شدید. و الان می‌توانید از این نرم افزار برای ترید در فارکس استفاده کنید. اما هنوز قسمت‌های دیگری از این نرم افزار محبوب وجود دارد که احتمالا کاربرد آنها را نمی‌دانید. پس با دنبال کردن درس‌های بعدی، آموزش متاتریدر را تکمیل کنید. اگر این درس را به اندازه کافی تمرین و تکمیل کردید، درس بعدی را شروع کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را منتشر کنید