فصل اول: سطح تریدر مبتدی

نحوه اتصال حساب معاملاتی فارکس به متاتریدر چگونه است؟ + فیلم

نحوه اتصال حساب معاملاتی فارکس به متاتریدر چگونه است؟ + فیلم

اگر دوره آموزش رایگان فارکس را از ابتدا در وبسایت موج برتر دنبال کردید، شاید با خودتان بگویید، من که حساب معاملاتی لایو فارکس ندارم. پس اتصال به حساب معاملاتی فارکس به چه کارم می‌آید؟ خوب باید بگیم که لاگین کردن به حساب فارکس فقط مخصوص حسابهای لایو (واقعی) نیست. یعنی گاهی نیاز دارید یک حساب دمو را به متاتریدر اضافه کنید. از طرفی موضوع اتصال حساب معاملاتی فارکس (لایو یا دمو) به متاتریدر، بخشی از آموزش متاتریدر است. به همین دلیل در جلسه سوم (آموزش متاتریدر) قرار گرفته است.

فیلم آموزش لاگین کردن به حساب فارکس

فرقی ندارد که حساب مورد نظر شما از نوع واقعی یا دمو باشد. برای لاگین کردن به حساب فارکس، می‌توانید مطابق آموزش استاد حسین محمدپور در این فیلم آموزشی اقدام کنید. پیشنهاد می‌کنیم محتوای این فیلم را یادداشت برداری کنید.

ویدئو در یوتیوب
ویدئو در آپارت

برای اتصال حساب معاملاتی فارکس به چه اطلاعاتی نیاز است؟

حساب‌های معاملاتی در فارکس دارای چهار پارامتر هستند. که اگر از نوع حساب لایو (واقعی) باشد، این اطلاعات از طرف بروکر برای تریدر ایمیل می‌شود. اما اگر حساب دمو باشد، طی مراحل ساخت حساب دمو بصورت اتوماتیک توسط متاتریدر تولید شده و به تریدر نمایش داده می‌شود. لازم به تاکید است که در درس‌های بعدی موضوع افتتاح حساب لایو در بروکر را دنبال خواهیم کرد. از طرفی نحوه ساخت حساب دمو در درس‌های قبلی توضیحات کاملی ارائه شده است.

اما فرقی ندارد حساب معاملاتی فارکس، لایو یا دمو باشد. هر حساب در فارکس شامل چهار پارامتر زیر است.

  • شماره اکانت معاملاتی
  • پسورد اصلی یا پسورد معاملاتی
  • پسورد اینوستور یا پسورد فقط خواندنی
  • آدرس سرور دیتای بروکر

چگونه یک حساب را به متاتریدر اضافه کنیم؟

برای اتصال حساب معاملاتی فارکس (Trade Account) به سه مورد از پارامترهای حساب نیاز است. یعنی از دو پسورد، فقط یکی را در زمان لاگین کردن به حساب فارکس نیاز دارید. هر یک از این دو پسورد (اصلی یا اینوستور) برای مورد خاصی استفاده می‌شود. که بطور خلاصه به شرح زیر است.

پسورد اصلی یا Main Password

این پسورد معاملاتی است و زمانی که با این پسورد وارد حساب معاملاتی شوید، دسترسی کامل وجود دارد. یعنی برای انجام معاملات فارکس باید با پسورد اصلی لاگین کنید.

پسورد اینوستور یا Investor Password

این پسورد فقط برای خواندن حساب معاملاتی است. یعنی اگر با پسورد اینوستور لاگین کنید، امکان انجام معامله وجود ندارد. می‌توانید اطلاعات حساب را بخوانید و ببینید.

 

پس از اینکه به اطلاعات اکانت معاملاتی دسترسی داشته باشید، برای لاگین کردن به حساب فارکس مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. از منو فایل (File) گزینه Login to trade account را انتخاب کنید.
  2. در پنجره‌ای که باز می‌شود اطلاعات حساب را وارد کنید. (در مقابل فیلد Login باید شماره اکانت وارد شود).
  3. چک باکس Save account information را تیک بزنید تا اطلاعات حساب ذخیره بماند.
  4. روی دکمه Login کلیک کنید. ممکن است اتصال حساب معاملاتی فارکس لحظاتی طول بکشد. صبور باشید.

می‌دانم در این مرحله از آموزش فارکس نیاز چندانی به لاگین کردن به حساب معاملاتی لایو ندارید. اما اگر بخوبی تمرین کنید، خیلی زود باید معاملات واقعی را با "پول کم" شروع کنید. پس خیلی زود به محتوای این درس نیاز خواهید داشت. اگر با من همراه باشید، به شما کمک خواهم کرد تا معاملات ولایو و واقعی را تجربه کنید.

از آموزش متاتریدر بنویسید!

حالا که آموزش متاتریدر (برای کاربران مبتدی) به اتمام رسید، خوشحال می‌شویم نظر شما را در مورد این دوره آموزشی رایگان و بخصوص جلسه سوم (آموزش متاتریدر) بدانیم. برخی از دوستان معتقد هستند این نوع آموزش فراتر از یک دوره رایگان است. نظر شما را در زیر همین درس (قسمت دیدگاه) می‌خوانیم. پس همین الان نظرت رو بنویس. متشکریم.

حسابی تمرین کنید!

آموزش متاتریدر هم تمام شد. شما الان اطلاعات لازم و کافی را برای تمرین با متاتریدر دارید. در سطح تریدر مبتدی، آنچه از نرم افزار متاتریدر لازم بود، تقدیم حضورتان شد. اما اگر درس‌های قبلی را با دقت دنبال کرده باشید، حتما یادتان هست که استاد محمدپور، آموزش ثبت سفارشات خرید و فروش را به جلسات بعدی موکول کردند. همچنین قرار شد، افتتاح حساب معاملاتی لایو در یک بروکر را توضیح بدهیم. پس جلسات بعدی از آموزش رایگان فارکس را حتما دنبال کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را منتشر کنید